Skocz do zawartości

Buty Gaerne - prośba o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam, mam oferte na te buciki

 

http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...ent&id_ass=1527

 

nowe, za 350, czarne. Oplaca sie ? mial ktos z nimi stycznosc ?

 

Ponoc sa na sporta, al gdzies slyszalem , ze sa bardzo wygodne i ktos z forum je ma na chopperka :icon_mrgreen: wiec i na Hornete sie nadadza

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

przymierzam się do zakupu butów Sidi Vertigo ale przymierzyłem również kilka modeli Gaerne i okazały się o wiele wygodniejsze od Sidi.

 

Szukam butów do kombinezonu na sporta ale oprócz tego, że mają być bezpieczne, to jeszcze wygodne i żebym w nich nie pływał latem :buttrock:

 

Jak jest z trwałością w porównaniu z Sidi i Alpinestars?

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jaki Alpiny ale Sidi Vertigo Corsy które posiadam są dla mnie rewelacyjne pod każdym względem. Można popływać i po górach pochodzić :buttrock:

Kolega ma Vertigo i też jest zadowolony

Pozdrawiam

Edytowane przez joniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzylem gaerne, sidi, alpinestars, probikery, daytony...

i spostrzezenia sa takie

daytona clubman, i inne - jest mega wygodna.

probikery speedstar jakos nie bardzo...

sidi vertigo corsa - chodzenie to skrzypienie, dobre usztywnienie

alpinestar smx4 -wygodne

gaerne, ktore kupilem urzekly mnie wygoda ( mozna wygodnie chodzic bez otwierania klamr) i zabezpieczeniami. Model ktory posiadam to g-rs czyli topowy.

za to cena jak za topowy model jest nizsza niz za najwyzsze modele alpiny czy sidi.

g-rs mimo ze to buty stricte sportowe sprawdzaja sie w jezdzie turystycznej. nie ciekna w deszczu ( sprawdzone) plus do tego sa z prawdziwej skory. Sidi napewno nie, alpiny chyba tez nie. za to daytona tak.

 

pozdrawiam.sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Alpine Gore-Tex, zaliczyly szlif i balej mimo naderwanego kawalka skory byly wodoszczelne, wygodne. Po 5 latach zelowka sie zdarla. Wyslalem je do ponownego podzelowania, zostaly przyslane mi inne, model ktory mi sie nie widzial. Odeslalem do firmy z pisemkiem i przyslano mi model ktory chcialem SMX 4 Waterproof. Tyle o kulancji firmy - wyzej sie nie da.

 

Po Alpinie mialy byc Daytony ( niemajace sobie rownych ), ze wzgledu na nowe Alpiny odeszly znowu na dalszy plan. Moze kiedys ?

 

Sidi nigdy nie byly w planie - jak dla mnie sa za malo stabilne i za delikatne. Te wszystkoe bajeranckie plastiki po bokach moze w oczach malolatow fajnie wygladaja, przy uderzeniu nimi przy wypadku nie chcialbym jednak miec ich na nogach.

 

:icon_exclaim:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam przymierzam się do zakupu obuwia i znalazłem coś takiego Moja strona.Chciał bym żeby wypowiedział się ktoś kto takie posiada.A ogólnie mam do wydania max 600zł na buty sportowe.

 

Raczej kupie te Gaerne takie jak podałem jeśli są wygodne i wodoszczelne oczywiście sprzedawca mi bardzo je polecał powiedział ze są dobre i motocykliści je zachwalają.Zastanawiałem się nad sidi vertigo corsa ale z tego co czytam to są nie wygodne i maja za dużo bajerów choć bardzo mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazlem test botow ( Grudzien 08 )

 

1. Alpinestars SMX 4 25 p.

2. Gaerne G-RS 25 p.

3. Puma 1000 24 p.

4. TCX Competicione RS 23 p.

 

jezeli chodzi o

 

wyczucie to SMX 4 4 p., G-RS 3 p., puma 4 p., TCX 3 p.

chodzenie ALS 5 p., G-RS 4 p., 3 p., Puma 3p., TCX 4 p.,

bezpieczenstwo ALS 3 p., G-RS 5p., Puma 5 p., TCX 4 p.,

Wygoda w zakladaniu SMX 4 5 p., G-RS 4 p., Puma 2 p., TCX 4 p.,

wykonanie SMX 4 5 p., G-RS 4 p., Puma 5p., TCX 4 p.,

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś jeździ w półwysokich Gaerne (G-Flow AquaTech lub G-Aktive - www.gaerne.com) ? Chciałbym kupić do użytkowania głównie miejskiego i krótkoturystycznego, gdzie liczy się uniwersalność i wygoda. Czy taki półwysokie buty spełniają swoją funkcję buta motocyklowego (ochrona) czy lepiej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Gaerne model Jet, ochrona stopy bardzo dobra, do tego slider na palce i były całkiem wygodne, jeszcze raz sobie kupię.

Przy kupnie dobrze wziąć pod uwagę ten sklep http://www.trekker.wroclaw.pl/ , na stronie nie ma całej oferty a cenę na buty dali naprawdę dobrą w porównaniu do innych.

http://www.motorcycletoystore.com/sport/im...ds/jet_boot.jpg

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć

Zastanawiam się, jaki jest komfort użytkowania butów enduro typu Probiker Scout II ( http://www.moto-akcesoria.pl/buty-motocyklowe-probiker-scout-ii,p,39177 ), Gaerne Explorer ( http://www.motoakcesoria.com/wyprzedaz-buty-gaerne-explorer-czarne-rozm-p-650.html ) na motocyklu typowo szosowym?

Chodzi o to, że moja panna ma dosyć szerokie łydy, i o ile w butach szosowych ciężko jest znaleźć coś, w czym się dopnie to w butach tego typu jest OK. Tylko czy się nie zagotuje po paru kilometrach? Ktoś tak jeździł po asfalcie? Niby buty tego typu często są w sklepowych kategoriach "turystyczne", ale właśnie nie wiem czy się nadają.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...