Skocz do zawartości

Kawy maja to "cos" ZX6R ZX7R ZX9R


Gość Ali
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zx6r to był mój wymarzony ale chyba nie załuje ze kupiłem srada... chociaz gdyby się chciał ktos zamienic to z wileka przyjemnościa:D wiem ze w WIllingerze w Rzeszowie stoi teraz 99 r swiezo sprowadzona ze szwajcarii trzeba to bedzie oblookac ...

Edytowane przez paullus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odświeżę trochę temacik. Mam kilka pytań i poproszę o odpowiedź osoby

które miały bezpośrednio kontakt z modelem zx9r (tzn mieli go, mają) a nie teksty typu mój kolega miał taką paliła 3 litry na 100km i jechała 400 km/h.

 

Interesuje mnie zakup takiej kawy z rocznika mniej więcej 2000-2001

 

1)Jak wygląda w końcu sprawa z tymi pękającymi ramami

 

2)Jak wygląda sprawa z awaryjnością silników itp ( od wielu słyszałem że kawa nie cieszy sie właśnie dobrą opinią w tej dziedzinie, a znowu paru znajomych ma starsze modele i chwalą sobie)

 

3)Jak wygląda sprawa eksploatacji powiedzmy w porównaniu do CBR fireblade koszta klocków opon itp

 

4) Jakie jest spalanie przy turystycznej jeździe do 120 km.h w dalszych trasach i przy ostrej jeździe

 

w sumie to chciał bym zxera 6 ale wydaje mi się że 9 będzie lepszym wyborem.

 

hmm wydaje mi się że na razie tyle pytań mam.

 

Dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez wats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup takiej kawy z rocznika mniej więcej 2000-2001

Polecam zainteresować się jednak rocznikami 02-03 - ten model jest w znacznym stopniu poprawiony i ulepszony w porównaniu z 2000-2001 (który jest prawie taki sam jak 98-99 zresztą).

 

1)Jak wygląda w końcu sprawa z tymi pękającymi ramami

W tych rocznikach może się jeszcze zdarzyć. Problem wyeliminowano całkowicie właśnie w roku 2002 (model F)

 

2)Jak wygląda sprawa z awaryjnością silników itp ( od wielu słyszałem że kawa nie cieszy sie właśnie dobrą opinią w tej dziedzinie, a znowu paru znajomych ma starsze modele i chwalą sobie)

Silniki w 9 są trwałe i jeśli tylko będziesz dbał o niego, to nie będzie żadnych problemów (pomijam wykorzystanie ekstremalne, stunt itp.)

 

3)Jak wygląda sprawa eksploatacji powiedzmy w porównaniu do CBR fireblade koszta klocków opon itp

Porównywalnie.

4) Jakie jest spalanie przy turystycznej jeździe do 120 km.h w dalszych trasach i przy ostrej jeździe

Rocznik 2002: w trasie przy spokojnej jeździe (ok. 140) 5,5 l/100km, miasto i cykl mieszany 6,5-7, tor 9. Średnio mi wychodzi zwykle koło 6,5 l/100km

w sumie to chciał bym zxera 6 ale wydaje mi się że 9 będzie lepszym wyborem.

A dlaczegóż to? Jeśli rzeczywiście masz 18 lat i jeździsz XJ, to "nawet" 6 będzie dla ciebie duuużym zaskoczeniem jeśli chodzi o moc, prowadzenie itp. 9 to już na prawdę kawał motocykla, zwłaszcza jeśli chodzi o silnik i jego możliwości oraz sposób oddawania mocy. No ale oczywiście wybierzesz co tam se będziesz chciał.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wole 600 :) XJ już słaba dla mnie na winklach chciał bym więcej ale nie mogę :) dlatego pora na cos nowego myślałem nad fazerem i w sumie kawy nie brałem wogole pod uwagę do póki kumpel mi nie podsunoł tego pomyslu, chce spróbować mam nadzieje ze sie nie zawiode

Nie boje sie że z mocą sobie nie poradzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Już były pytania odnośnie Kawasaki ZX9R, o pękającą ramę o wadliwe sprzęgło o wygodę, komfort i dobry silnik.

A teraz może ktoś się podzieli ile ta maszynak może spalić.

 

ZX9R 1999r.

POZDRO :icon_eek:

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, moja 9tka wziela przy nie dawnym weekendowym wypadzie w gory 6l !! Co prawda srednia predkosc na trasie jaka mielismy nie byla imponujaca, bo ok 120-130km/h ale i tak jestem pod wrazeniem. Paliwo Shell V-POWER. W drodze powrotnej srednia predkosc ok 150km/h i zuzycie 7l/100km. Ogolnie bardzo zadowolony jestem z tej wyprawy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smigam teraz zx7r i nie zamieniłbym tego drania na nic innego !!!!! Mocy pod dostatkiem (ma jeszcze K&N, dynojety i akcesoryjny wydech), wygląd super, nic sie nie psuje i ten dźwięk ninji. Polecam wszystkim.

 

Mam jedynie pytanie co do spalania bo jestem ciekawy ile wam palą ? Moja bierze srednio 7 litrów.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka, widziałem juz ten artykuł zgadzam sie ze fajnie napisany. Powiem Tobie tak cos za cos, niby masa spora ale za to stabilność i prowadzenie super, dodatkowo dosc duzo miejsca nawet z pasazerem. Kolein czy dziur praktycznie sie nie czuje motocykl idzie jak po sznurku bez amora. No i masa ma jeszcze swoje zalety ze przynajmniej wszystko jest bardzo solidne, bo jak wsiadam na dzisiejsze super sporty to sie boje czy rama mi sie zaraz nie rozjedzie takie to wszystko wycieniowane.

 

pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...