Skocz do zawartości

gs 650 problem z odpaleniem


c00l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam gs 650 katane z 83 i jak chce go odpalic po nocy np to mam problem kreci ale nie pali iskra .objaw jakby byl zalany, jak pokrece go hwile na rozruszniku bez ssania to zalapuje pododaje gazu i odpala potem jak zgasze to bez zadnego gazu niczego pali od dotkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty Janie opowiadasz, kazdy GS byl udana maszyna :D

 

Adam M.

 

[ Dopisane: Piątek 16 Grudzień, 2005 ]

A opisany problem wyglada na jakis zonk z ukladem wzbogacania mieszanki ( ssania ). Sprobuj startowac na lekko otwartym gazie i zobacz co sie stanie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nA POCZąTEK SPRAWDZIłBYM OLEJ JAKI MASZ W SILNIKU POWINNIEN BYC 10W40 MOZE BYC SAMOCHODOWY MOZE BYC I MOTOCYKLOWY.DRUGI JAK GO ODPALASZ? JA KATANE PALE W PROSTY SPOSOB DO MAKSA SSANIE I GAZ NA 1/4.PO zaskoku puszczam gaz i w miare wzorstu obrotów redukuje stopniowo ssanie zwykle to trwa tyle co zapiecie kurtki zalozenie rekawic i kasku na glowe tak robilem rano lub po dluzszym przestoju.potem bez gazu i bez ssania "na dotyk" mi pali.synchro nie pomoze jesli masz zly luz zaworowy (plytki) i gazniki zawalone wodą.katana jest dosc czula na to ja takuje dobre paliwo ale i tak mam zamontowany filterek paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam-moze i udana, ale w Ameryce- jak bylem na "zgnilym zachodzie" to wsrod serwisow motocyklowych panowala niezbyt pochlebna opinia o tej wersji- jesli byly uszkodzenia w silniku to najczesciej bylo to nadmierne zuzycie materialu na podporach walu korbowego- naprawa dosc kosztowna, pozatym druga sprawa- jesli ten sprzet jezdzil od kilku(nastu) lat w Polsce - to stan motocykla moze tez budzic pewne zastrzezenia.

Najlatwiej rozpoznac to po rodzaju srub- uzywanych do "naprawy" i rodzaju(stanu) uszczelek w silniku, ale dobra nie bede straszyl- zeby cos konkretnie powiedziec o danym motocyklu i silniku trzeba by spuscic olej- sprawdzic czy nie ma opilkow, zdjac miske olejowa i sprawdzic "co w trawie piszczy'.

W danym przypadku trzeba dac gazniki do wyczyszczenia, regulacji i synchronizacji.

W Ameryce wystepowalo 4 rodzaje GS 650- najbardziej udana wersja i praktycznie niezniszczalna(jesli sie dbalo) byla GS 650 E - z walem na lozyskach tocznych- reszta miala wal na panewkach.

Cos w tym musialo byc skoro Suzuki wymienialo nawet silniki w ramach gwarancji(tak mi mowili starzy mechanicy zza granicy- ja w tamtym czasie jezdzilem jedynie slusznym sprzetem WSK).Pozdr.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muj jest swiezo sprowadzony z niemciec wiec wpolsce jeszcze nie jezdzil bo nawe go nie zarejstrowalem jeszcze. muj ma wal juz na lozyskach. a co do odpalania to prubuje rzuznych sposobuw co dzin inny mam go od paru dni, olej niewiem jaki jes w kazdym razie mam zamiar go wyminic na jakiegos casrtola pulsyntetyka

nieiwem czy to dobry pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwyklego GSa ktory byl pare miesiecy nie uwzywany. Pierwsze co padlo to akumulator, i od samochodu energie bral. Nie chcial tez mi odpalic tak odrazu, po 3 min krecenia zaskoczyl i potem juz nie pozwolilem mu zeby byl nie uzywany. Nie konserwowalem go ale za to odpalam go raz na 2-4 tyg tak zeby silnik sie porzadnie rozgrzal. Do tej pory nie mialem zadnego problemu zeby odpalic. Zawsze daje na maxa ssanie no i odpala, obroty sa mizerne ale po paru sek zaczyna sie gwaltownie wkrecac przez co zmniejszam ssanie i tak pozostawiam go na 3 tys obrotow. Jak wylaczam ssanie to maszyna pracuje na 1,2-1,3 tys. obrotow. Ale bez ssania to nie odpali, a jak odpali to zaraz gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...