Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem fabryczny dyfuzor g80 i pustą końcówke od jakiegoś crossa (chyba od kx) i miałem ponad 11tys na filmiku widać

 

Jak myślicie, czy zamontowanie obrotomierza od crm 75 zda egzamin? Nie będzie przekłamań?

 

http://www.polskajazda.pl/foto/foto-zoom/motofan91crm_2.JPG

 

Również przy mtx'ach 125 widziałem podobne obrotomierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pasowac od crm-ki a jak ci szla na 14 tyś obrowów to cos nie tak z obrotomierzem chyba... moja kreci sie do 6 tys spokojnie potem gwałtowny narost obrotów do 9tyś max.. dodam ze mam R2-ujke i pusty tlumik w srodku ;P A tak przy okazji... ile wam spalają wasze hondziaczki? moja żre 5l na 70km (dodam ze mam +2mm na tloku) czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kręci się gdzieś do 10,5-11k rpm, do 5k jedzie spokojnie, 5,5-6k mała dziura, a od 7k ciągnie bez zająknięcia do wspomnianych ~11k. Fakt, że kręcenie powyżej 10k nie ma raczej sensu, ale ciekawość przezwyciężyła. ;)

 

Moja pali średnio 5-5.5l na 100km. Wszystko zależy od stylu jazdy, czy jeździmy po terenie, czy duża ilość podjazdów itp. W dość trudnym terenie jak na mtx'a potrafi chlupnąć i 8 litrów, natomiast na szosie przy spokojnej jeździe można uzyskać wynik 4 litrów/100km. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem fabryczny dyfuzor g80 i pustą końcówke od jakiegoś crossa (chyba od kx) i miałem ponad 11tys na filmiku widać

nie nie prezesie :D na logike to w motocyklach 2t czym większa pojemnośc tym niższe obroty maksymalne i tym niższe obroty maksymalnej mocy i chyba w każdym tak jest (to wynika z masy koła zamachowego i rozmiaru tłoka )

 

:icon_arrow: mam pytanko co może być powodem tego ze nie mam wolnych obrotów???

 

coś w gaźniku albo brak kompresji zobacz najpierw gaźnik

 

 

Czy ja wiem. Niby dobrze prawisz, ale nie słyszałem o wyczynowych setkach czy nawet ćwiartkach co kończą się kręcić na 9 tyś :P.

 

Moja CRM kręci do 11.

 

Co do pasowania lub nie tego obrotomierza z CRM 75- w modelu 125 obrotomierz jest elektroniczny, ale zamknięty w innej obudowie. Ten wygląda jak te z MTXów ale może też jest elektroniczny. Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Niby dobrze prawisz, ale nie słyszałem o wyczynowych setkach czy nawet ćwiartkach co kończą się kręcić na 9 tyś j.gif.

 

ale ja mówie o lajtowych niewysilonych silnikach crossy to inna bajka (ćwiartka czy setka może i nie kończy na 9tys ale np 80 ma max moc przy 12 tys a kręci pewno jeszcze wyżej...)

 

ale co może byc pryczyną tak dyżego spalania w mtx-ie? (7,5l na 100 ) i dodam ze pali tak samo w terenie jak i na ulicy przy spokojnej jeżdzie ;p.. czy to efekt 8 szlifu?;>

 

jaki kolor ma świeca ?? może po prostu masz bardzo cięzką ręke...ja miałem znajomego który jak mu biło to na pierwszych 3 biegach zamykał obrotomierz a obroty w trakcie jazdy raczej nie spadały poniżej 8tys i wtedy też mu paliła 7.....

 

caveman zaraz ty potrzebujesz obrotomierz do mtx80 ?? ja mam do wersji chłodzonej powietrzem jak coś wal na priv.

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caveman zaraz ty potrzebujesz obrotomierz do mtx80 ?? ja mam do wersji chłodzonej powietrzem jak coś wal na priv.

 

Mam oryginalny wyskalowany do 9k, a myślę o tym, czy przypasuje wyskalowany do 11k. Czy nie będzie czasem przekłamań i czy w ogóle linka będzie pasować? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie silnik chłodzony cieczą i powietrzem nie powininen sie róxnić linką ani ślimakiem od obrotomierza bo teoretycznie to hd09 ma tą samą skrzynie sprzęgło gaźnik rózni sie tylko pompą wody wbudowaną w silnik i cylindrem...nawet chyba wał jest taki sam....

 

szkoda że tak daleko mieszkasz być sobie przypasował, sprawdził....jaką masz końcówke linki trójkątną czy kwadratową ??wejdź na klase i zobacz czy taka sama linka jest do np 86 i 82 i już będziesz wiedział co z linką....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Kupiłem gaźnik dellorto 12

http://allegro.pl/item714245579_gaznik_del..._malagutti.html

oraz adapter

http://www.allegro.pl/item712257432_adapte...olini_hebo.html

 

Posiadam Honde mtx 80 r2.

Chciałem zapytać czy podejdzie i czy motor bedzie dobrze jeździł?

 

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wymieniłem wszystkie oleje w dozowniku i w skrzyni na orginalne . Idalej kopci, dusi się i cieknie olej z wudechu. Czy to może byc przyczyna simeringów???

 

Podajcie jakąś strone z częsciami od takich motorków.

 

 

 

Z GÓRY DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam Honde MTX 80 z 84r. i mi sie skrzynia biegów zablokowała bo mechanik zle złożył ją :rolleyes: wiec rozebrałem cały silnik i nie wiem jak tą skrzynie biegów naprawić bo wo gule ciężko wchodzą biegi

 

Z góry dziękuje :notworthy:

 

Ma ktoś instrukcje do Hondy MTX 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak duża jest ta honda??

 

kwestia egzemplarza chyba.....moja 80c była bardzo wysoka na wyprostowanym moto ja o wzroście 176cm ziemi dotykałem połowami stopy ale moja miała nieorginalny amortyzator tylni chyba.......R2 z tego co patrzyłem jest niska ludzie po 165cm dotykają gleby bez problemu....

 

natomiast całokształtem to sprawia wrażenie większego motocykla niż mz etz 250 (w mz tylko silnik jest większy z wiadomych powodów chyba :D )

 

i generalnie jest dosyć cięzka mimo małego silnika...100kg wydaje mi sie że na 100% waży może nawet więcej

 

Podajcie jakąś strone z częsciami od takich motorków.

 

klasa czyli bodajrze www.sklep-motocyklowy.pl i allegro.pl

 

Witam mam Honde MTX 80 z 84r. i mi sie skrzynia biegów zablokowała bo mechanik zle złożył ją rolleyes.gif wiec rozebrałem cały silnik i nie wiem jak tą skrzynie biegów naprawić bo wo gule ciężko wchodzą biegi

 

z grubsza sytuacja jest beznadziejna bo:

1.nawet jeśli dojdziesz co nawaliło to pozostaje ci tokarz/frezer bo nowych częsci do skrzyni biegów nie kupisz o używane też cięzko....

2.serwisówki do 80 nie ma nigdzie w internecie pól życia szukałem, ściągnij do 125 porównaj....

 

ja bym zostawił ten silnik na dawce organów i kupił następny....

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Mam MTX'a 80 z 1983r.

Dziś rano jeździłem i było ok, odpalił bez problemu itd, po powrocie ze szkoły chce odpalić a tu nic...

Nie mam iskry między elektrodą a piórem świecy, tylko raz na jakiś czas jedna błyśnie i dalej nic, a znów jak odsunę lekko świecę do masy np. od cylindra to między cylindrem a np. gwintem świecy skacze iskra... i to nielicha... a jak złapię ręką za metalową część świecy to bardzo mocno kopie...

Co się mogło stać że mam przebicie czy jak to się nazywa?? I nie mam iskry tam gdzie powinna być??

Pozdrawiam Adek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...