Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Mam MTX'a 80 z 1983r.

Dziś rano jeździłem i było ok, odpalił bez problemu itd, po powrocie ze szkoły chce odpalić a tu nic...

Nie mam iskry między elektrodą a piórem świecy, tylko raz na jakiś czas jedna błyśnie i dalej nic, a znów jak odsunę lekko świecę do masy np. od cylindra to między cylindrem a np. gwintem świecy skacze iskra... i to nielicha... a jak złapię ręką za metalową część świecy to bardzo mocno kopie...

Co się mogło stać że mam przebicie czy jak to się nazywa?? I nie mam iskry tam gdzie powinna być??

Pozdrawiam Adek...

 

Zmień świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrę udało mi się uzyskać, poczyściłem styki, nową masę zrobiłem i było ok ale... jak odpali to zaraz gaśnie a świeca jest cała w oleju, mieszanka nie jest za bogata w olej... i nie wiem... i jest pełno oleju w tłumiku... czarnego i gęstego... Może brać go z przekładni??

Edytowane przez adekm89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michao racja... Brudna to nie... Ale motor powywalał mi wszystkie świece... nawet nowe, kopnąłem lekko nie było iskry... a jak mocno była... Kolega dał mi teraz świecę najprawdopodobniej od malucha, lekko kopnąłem i motor odpalił, pracuje równo i nic nie przerywa...

 

Tylko nadal mnie martwi ta zbyt duża ilość czarnego oleju... Mieszanka jest około 1:40, bo jeszcze jest na dotarciu... Ale to i tak mnie się wydaje że nie powinien aż taką ilością sie pokazywać... bo mam delikatnie pęknięty wydech na samym dole z 20-30cm od kolektora i jak stoi na jałowym i kręci obroty około 2tyś to kapie sporawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michao racja... Brudna to nie... Ale motor powywalał mi wszystkie świece... nawet nowe, kopnąłem lekko nie było iskry... a jak mocno była... Kolega dał mi teraz świecę najprawdopodobniej od malucha, lekko kopnąłem i motor odpalił, pracuje równo i nic nie przerywa...

 

z nowymi świecami ngk bosh etc trzeba delikatnie nie wolno ich zalać, trzeba je wygrzać etc.....a stara polska iskra f75 jest niezniszczalna :D

 

aczkolwiek w mojej z rocznika 85 była duża róznica w szybkości wkręcania sie na obroty między denso a iskra f75 ale denso wystarczyło że raz przez awarie instalacji zgasła mi zimna na ssaniu i po świecy......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam iskrę f95coś tam coś tam... zalana czy nie zalana pali... ale nadal mam pełno oleju w tłumiku :( motor hałasuje i kopci jak szalony... przerywa podczas jazdy i ciągnie ledwo co... 45km/h na 6 biebu to max :( czemu tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sie dowiedzieć jaki gaźnik można zakupić nowy do Hondy Mtx, i gdzie ponieważ musze wymienić a nigdzie niemoge znaleźć na internecie starego taki jak teraz mam. I jeszcze pytanie jakimi Kolorami kabla podłącza się Światło przednie?? Czekam na odp i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktoś instrukcje do Hondy MTX 50 bo mam Honde MTX 80 z 84r. i szukałem po necie i nie znalazłem i tylko jest do kupienia książka do Hondy MTX 50 do 80 to niema

 

 

i mam problem ze skrzynia biegów mam cały silnik rozebrany i nie wiem jak ją mam dobrze złożyć icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...