Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Zaniepokoiłem się ostatnio jedną żeczą w moim MTX-e. Po kilkunastu minutach jazdy zaczyna mi mi bulgotać płyn w chłodnicy a po dłuszym czasie nawet gotować a to chyba nee zdrowe. Czy to może byc wina skatowanej chłodnicy? jest w niej troche pogiętych żeberek(tych blaszek) ... Weście coś podpowieccie bo nie wiem czy to noramlne. Teraz wymieniłem tłok i pierścienie i jeszcze dobrze nie jeździłem z powodu elektryki ale we wcześniejszym tłoku jeden pierścień sie zapiekł a drugi pękł co mogło być winą wysokiej temperatury. Co wy o tym myślicie ??

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od porządnego odpowietrzenia całego układu. Jak złożyłem moto po remoncie i na szybkości zalałem płynu też woda szybko się grzała, właściwie jakby w ogóle nie było płynu. Odpowietrzyć i powinno śmigać :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tej proporcji każdy leje ile chce i uważa że dobrze :D 1:30-1:50 ile uważasz za stosowne zaraz odezwą sie tysiące głosów że nie tak bo tak itd :D

 

było kupić midlanda za tą kase miałbyś 1.2l pólsysntetyka :D

 

ja leje tak pi razy drzwi między 1:30 a 1:40

Albo kupić Mobila 1Extra 2T, też dobry i łatwo dostępny olej ;)

Ja robię mieszankę 1:40 - 1:45. Nie można dawać za dużo oleju ! :icon_razz:

 

Jakbyście mieli jakieś pytania dot. MTX'a - Piszcie a spróbuję pomóc :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, odpalam temat :D:D:D Potrzebuje porady co do stanu tarczy sprzęgłowych. Mam je do kupienia bardzo tanio i nie wiem co o nich sądzić...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3ebef037df98bd4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0476a494af4cccb0.html

Spójrzcie na te zdjęcia i ocenicie jak może działać na nich sprzęgło. Czy warto je kupić . ? Pozdrawiam i czekam na porady ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie do tych co podwyzszyli swoja MTX.

 

Wymontowalem dzis amortyzator zeby dorobic przedluzke na gornej jego czesci. Myslalem ze jesli wykrece amora to w tym momencie wahacz pojdzie mi w dol a tu nic... teraz jestem pewny ze jesli dorobie przedluzke te 30-40mm to za chiny amora nie zamontuje ponownie. cale mocowanie do ktorego przykrecony jest amortyzator (te tak jakby widelki) dochodza do wahacza i dziala to jak jakis ogranicznik.

 

Ciezko to wytlumaczyc ale mam nadzieje ze Ci co juz podwyzszali to wiedza o co mi chodzi. Wyglada na to ze trzeba by cale mocowanie dolne przerabiac..

 

EDIT: rozmawialem z jednym z uzytkownikow na gg i okazuje sie ze ten patent moze inaczej dzialac dlatego ze jest system pro-link

 

podaje foto motoru, moze ktos z tym wahaczem podwyzszal juz?

http://img.photobucket.com/albums/v137/mat...ista/mtx123.jpg

Edytowane przez Butryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie do tych co podwyzszyli swoja MTX.

 

Wymontowalem dzis amortyzator zeby dorobic przedluzke na gornej jego czesci. Myslalem ze jesli wykrece amora to w tym momencie wahacz pojdzie mi w dol a tu nic... teraz jestem pewny ze jesli dorobie przedluzke te 30-40mm to za chiny amora nie zamontuje ponownie. cale mocowanie do ktorego przykrecony jest amortyzator (te tak jakby widelki) dochodza do wahacza i dziala to jak jakis ogranicznik.

 

Ciezko to wytlumaczyc ale mam nadzieje ze Ci co juz podwyzszali to wiedza o co mi chodzi. Wyglada na to ze trzeba by cale mocowanie dolne przerabiac..

 

EDIT: rozmawialem z jednym z uzytkownikow na gg i okazuje sie ze ten patent moze inaczej dzialac dlatego ze jest system pro-link

 

podaje foto motoru, moze ktos z tym wahaczem podwyzszal juz?

http://img.photobucket.com/albums/v137/mat...ista/mtx123.jpg

 

Ja mam przedłużone uszy amora ale od dołu, nie od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)

Poszukuję lewej owiewki do MTX'a (ta przy zbiorniku). Jeśli ktoś ma takową na sprzedaż (najlepiej czerwoną :D ) to proszę o kontakt na PW.

 

Ponawiam moje pytanie: czy wasze mtx 80 tez sie kreca podczas jazdy tylko do 8 tys czy moze wiecej prosze o odpowiedz, pozdrawiam

 

Mój MTX kręci się np. na 3 biegu grubo ponad 9k? Na moje oko było 10k i to nie był koniec możliwości (mam zamontowany kompletny wydech Giannelli).

Jest to dla mnie nowość, gdyż motor mam od soboty, wprawdzie większość czasu będzie jeździł nim mój młodszy brat, ale ja jestem jego właścicielem i pasuje coś niecoś dowiedzieć się. ;) Widziałem w internecie obrotomierz wyskalowany do 12k, ja mam niestety do 9k i poprzedni właściciel mówił, że urwał 2 linki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)

Poszukuję lewej owiewki do MTX'a (ta przy zbiorniku). Jeśli ktoś ma takową na sprzedaż (najlepiej czerwoną :D ) to proszę o kontakt na PW.

Mój MTX kręci się np. na 3 biegu grubo ponad 9k? Na moje oko było 10k i to nie był koniec możliwości (mam zamontowany kompletny wydech Giannelli).

Jest to dla mnie nowość, gdyż motor mam od soboty, wprawdzie większość czasu będzie jeździł nim mój młodszy brat, ale ja jestem jego właścicielem i pasuje coś niecoś dowiedzieć się. ;) Widziałem w internecie obrotomierz wyskalowany do 12k, ja mam niestety do 9k i poprzedni właściciel mówił, że urwał 2 linki...

Powinno być do 12 bo tyle mtx wykręci, więc dziwne że jest do 9tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 tyś. mówisz, to aż ciężko sobie wyobrazić jaki to lęk, jak przy około 10 tyś. jest cholernie głośno :D.

Coś mi się wydaje że mam zębatki na prędkość, bo na trójce bez problemu wyciągam ponad 60km/h. Trzeba będzie zakupić większą tylną zębatkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...