Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaka powinna być kompresja w mtx-r 80? Po zamontowaniu nowego tłoka i pierścieni (49,50) mam 5 atmosfer i to jest maks, co może być przyczyną tak niskiego ciśnienia? motor jak odpali to trzyma 2tyś, obrotów po dodaniu gazu wkręca się bardzo powoli na obroty i dochodzi maks do 7 co może być tego przyczyną? czy ssie gdzieś jakies lewe powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to że założyłeś nowy tłok do zajechanego cylindra i czego oczekujesz ??

 

jak kupiłeś moto bez tłoka to pomiar średnicówką mikrometryczną średnicy cylindra w 3 miejscach i wtedy można ocenić jaki tłok kupić, jak gładź kiepska/porysowana to szlif......

 

nawet jak nie masz tego narzędzia to metoda na pałę-dobrać taki tłok który nie zmieści się do cylindra i zrobić szlif pod ten tłok......

 

a takto będziesz miał 5 barów kompresji i nie będzie to jeździć-i tak cud że przy tak niskiej kompresji odpala dt80 przy 6 już tylko kichała.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie kupywałem na pałe tylko miałem stary tłok i go pomierzyłem i kupiłem taki jak stary najwidoczniej czeka mnie szlif i tyle. A mam jeszcze jedno pytanie jak ma być założony symering od strony sprzęgła? gdyż wymieniłem uszczelkę od strony sprzęgła i zauważyłem że symering jest założony sprężynką do strony sprzęgła czy jest to dobrze? komary ogary mają odwrotnie do strony wału sprężynka a może jest to dobrze założone proszę o info

 

pomoże ktoś??

Edytowane przez krzysiek2538
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupiłeś na pałę-mierzy się zawsze tłok i cylinder przy doborze kolejnego

 

 

nigdy się nie spotkałem z simmeringiem sprężynką do sprzęgła więc prawdopodobnie jest źle założony, aczkolwiek nigdzie w internecie nie ma serwisówki do mtx 80......

 

ja to bym po kolei-zrób porządek z cylindrem, czyli szlif dobrze dobrany tłok i spróbuj to odpalić zobaczymy co się będzie dziać i będziemy myśleć nad simmeringiem-oczywiście potem trzeba dotrzeć.....

 

chyba że simmering jest organoleptycznie uszkodzony-ma dziurę jest zawinięty itp to wtedy bezwzględnie wymiana i ja bym założył sprężynką do komory korbowej aczkolwiek to tylko moje gdybanie....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania.

1. Ze wzgledu na wiek rocznik 86 nie bardzo ufam mieszakowi oleju czy mogę do baku bezpośrednio lać mieszankę ? i odpiąć lub dac na minimum linkę od mieszacza. Bo gdzieś wyczytałme , że może zatrzeć się łożysko od korbowodu.

 

2. Czy ktoś ma do sprzedania albo wie gdzie mżna

kupić łącznik silnika z gaźnikiem do 125r bo nigdzię nie mogę znleźć

 

 

z góry dzięki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie można jkupić symeringi na wał mtx-r 80 ciecz? znalazłem coś takiego ale sprzedający mówi że nie ma ich w zestawiehttp://allegro.pl/ir-uszczelniacze-uszczelki-honda-mbx-80-mtx-80-i3368260114.html a i czy ktoś wie jaki wymiar mają lożyska na wał?

Edytowane przez krzysiek2538
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...