Skocz do zawartości

Wszystko co dotyczy hondy MTX 50,80,125,200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno hondę mtx 80 rocznik 1988 z silnikiem do remontu a dokładnie to chyba skrzynia bo miałem tylko luz i chyba trzeci bieg teraz motor jest rozebrany i przygotowuję się do rozbiórki silnika i chciałem się zapytać czego mogę się tam spodziewać i czy to na pewno jest coś ze skrzynią bo kolega mi podpowiadał że ze sprzęgłem może być coś nie tak.

Najlepiej chyba byłoby wymienić cały silnik ale nigdzie nie mogę znaleźć a dać silnik do serwisu to też duży koszt. Więc jeżeli możecie to pomóżcie. Kupiłem z rozwalonym silnikiem bo było tanio(a raczej tak mi się wydaje) i do celów edukacyjnych ale wciągnęło mnie to i moim celem jest naprawa i radocha z jazdy, naprawdę pomóżcie bo chciałbym się uwinąć do kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt Ci nie podpowie, dopóki sam nie rozbebeszysz silnika i dobierzesz się do skrzyni :buttrock: . Najpierw musisz uporać się ze skrzynią, jak się uda i reszta silnika będzie w dobrej kondycji to IMO raczej nie ma sensu kupować drugi silnik, bo tanio na pewno nie będzie, szczególnie za silnik w dobrym stanie, a i dostać ciężko. :banghead:

Tak z czystej ciekawości, idę dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowej skrzyni nie kupisz nigdzie pozostaje ci kupno używanego silnika......

 

ale co zeby w trybach masz powyrywane ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy w trybach czy nie jestem jeszcze zielony w tych sprawach i nawet jeszcze się do niej nie dobrałem, w dodatku mam problemy z odkręceniem śrub(zostały tylko 3) tak trzymają że już 3 klucze ukręciłem. Wracając tej skrzyni naprawdę już nigdzie nie można kupić nowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy w trybach czy nie jestem jeszcze zielony w tych sprawach i nawet jeszcze się do niej nie dobrałem, w dodatku mam problemy z odkręceniem śrub(zostały tylko 3) tak trzymają że już 3 klucze ukręciłem. Wracając tej skrzyni naprawdę już nigdzie nie można kupić nowej??

Już raczej nie, poza tym jakbyś chciał nową to musiałbyś zapłacić tyle co za dobrego zarejstrowaneo MTXa.

12 trybów każdy po jakieś 250-300zł do tego wałki, wodziki, podkładki i mamy 2 tyś. Ceny oczywiście za nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować nową skrzynie to idź do salonu HONDY, zamów i będziesz miał po dwóch tygodniach nowiutką skrzynie. Tylko że jej koszt będzie kilku krotnie przewyższało wartość całego, sprawnego MTXa w dobrym stanie. Jak zamawiałem łożysko na sworzeń tłoka to mi powiedzieli że można dostać każdą nową fabrycznie część ale wiadomo cena ... ;] Ostatnio na allegro jakiś typ ogłaszał MTXa 80 na części (zielonego), poszperaj tam może znowu wystawił aukcje. Pamiętam że kilka tygodni ją ciągle ogłaszał to jeśli jeszcze jest na pewno powinien sprzedać ci skrzynie.

 

http://moto.allegro.pl/item541258214_honda...x_mb_mt_50.html

http://moto.allegro.pl/item542335390_honda..._na_czesci.html

http://moto.allegro.pl/item546092489_honda...mbx_mb_crm.html

 

masz linki do aukcji z częściami od MTX 80. Ta pierwsza to nie jestem pewien czy się nada bo to MBX ale tam chyba jest ten sam silnik. Tu powinieneś znaleść skrzynie dla siebie.

 

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zlozylem dzis motorek po przerobce amora. Nie mierzylem ile dokladnie sie podniosl motor ale jest idealnie dla mnie. Przedluzylem dolne mocowanie amora o dokladnie 2cm i jest teraz idealna wysokosc. Zaluje ze juz dawno tego nie zrobilem. Teraz trzeba tylko przedluzyc stopke bo juz motorek sie nie trzyma.

 

wielkie dzieki dla uzytkownikow Pawel_Scibior i Samson za wskazowki i wytlumaczenie jak to mniej wiecej trzeba zrobic.

 

pzd!

 

ps - mam serwisowke do MTX 125 / 200 po angielsku. mysle ze w nastepnym tygodniu bede juz mial luzniej w biurze i zabieram sie za skanowanie. Na necie z tego co wiem to po ang. nie ma nigdzie w wersji PDF. Jak juz beda skany to wrzuce na jakis serwerek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps - mam serwisowke do MTX 125 / 200 po angielsku. mysle ze w nastepnym tygodniu bede juz mial luzniej w biurze i zabieram sie za skanowanie. Na necie z tego co wiem to po ang. nie ma nigdzie w wersji PDF. Jak juz beda skany to wrzuce na jakis serwerek.

OOOOOO :D:D:D:D::D wrzucaj i dawaj linka w dziale danych serwisowych :D:D:D przyda się na pewno ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOO :D:D:D:D::D wrzucaj i dawaj linka w dziale danych serwisowych :D:D:D przyda się na pewno ;]

 

no napewno wrzuce, tyle ze tego troszke jest do skanowanie a biurze mam roboty duzo. moze jakiegos 10 letniego chlopaka dopadne dam mu 5 zeta i niech skanuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz mtx cieczke czy wiatrołapa ??

 

wiatrołap w mtx 80 jest taki sam jak w mbx 80

 

ja mam jak chcesz silnik do 80c 100% sprawny cena przystępna z tym że mój ma skrzynie 5 biegową a cieczka ma chyba 6.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak?? Rozpołowiłem dzisiaj silnik z mojej 80 i co się okazało... wszystko wygląda jak nowe a niby skrzynia była dupnięta bo tylko miałem luz i trójkę. Więc co mogło być tego przyczyną?? I jeszcze jedno przydałby mi się schemat budowy silnika do 80 (powietrze) bo nie wiem czy sobie poradzę ze złożeniem tego wszystkiego do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak?? Rozpołowiłem dzisiaj silnik z mojej 80 i co się okazało... wszystko wygląda jak nowe a niby skrzynia była dupnięta bo tylko miałem luz i trójkę. Więc co mogło być tego przyczyną?? I jeszcze jedno przydałby mi się schemat budowy silnika do 80 (powietrze) bo nie wiem czy sobie poradzę ze złożeniem tego wszystkiego do kupy.

Sprawdzałeś czy zmieniacz jest dobrze skręcony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...