Skocz do zawartości

Rezygnacja z AC


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest następująca:

jakoś w połowie czerwca wykupiłem sobie AC w PZU na moją Zuzię - wyjeżdżałem do Anglii, po drodze wiele mogło się stać, wolałem mieć jakieś zabezpieczenie. Jako że z kasa było cieńko a stawki są lekko mówiąc wykręcone (900 zeta za GSFa 750 rocznik 90? 8O 8O 8O ) wziąłem ubezpieczenie na raty. Teraz Zuzia stoi bezpiecznie w garażu, nie jeżdżona, czeka do wiosny... a przede mną perspektywa uiszczenia drugiej raty ;) No i tak sobie pomyślałem, że może da się jakoś z tego zrezygnować, bo samo AC mi nie potrzbne, a 450 zeta piechota nie chodzi... Jest jakiś sposób, żeby odpuścić sobie kontynuację, czy podpisanie umowy obliguje mnie bezwarunkowo do opłacenia obydwu rat?

Z góry dzięki za odpowiedź

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że w momencie kiedy nie zapłacisz drugiej raty ubezpieczyciel zerwie z tobą umowe, ponieważ AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym nie tak jak OC, które jest obowiązkowe.

 

No to super by było, gdyby rzeczywiście sprawa tak wyglądała... obawiam się tylko, czy podpisując umowę o zawarcie ubezpieczenia i wpłacie kasy na raty jednocześnie nie zobowiązuję się do zapłacenia całej kwoty... ewentualnie jakie mogą być konsekwencje? :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nic nie musisz robić. Wystarczy że nie zapłacisz, a umowa sama wygasa. Wiem na 100% bo robiłem już tak niejeden raz ubezpieczając motocykle np na wyjazd na zawody itd. Jedyny minus to to, że zniżki się nie naliczają, ale umówmy się, że a AC rosną z taaaaką prędkością, że naprawdę ich nie żal (mega-oszustwo).

Także nie płać, umowa wygaśnie, a jak będziesz potrzebował polisy AC to po prostu podpiszesz nową umowę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie chcę sie wypowiadać autorytatywnie ale jest tak jak napisał Zając jak nie zapłacisz to jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy, ostąpieniem od niej czy jak to tam zwał i nikt Cię nie bedzie ścigał.

 

 

 

dopisane: o widzę, że Dominik rozwiał wątpliwości 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...