Skocz do zawartości

Cyferki licznika- kto zna temat


pietroni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja rowniez tego w zyciu nie robilem :P

ale jako ciekawostke moge napisac, ze w wiekszosci samochodow licznik przestaje naliczac po wylaczeniu zaplonu (np 1 bieg - gaz, 2-gaz, 3-gaz, 4-gaz, luz, silnik zgaszony zapłon wyłączony- i jedziemy a cyferki stoją w miejscu :D (kiedys od biedy, jak rodzice spisywali licznik to potrafilem przejechac 20 km, a na liczniku tylko 5 przybywalo ;-) )

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

 

ale jako ciekawostke moge napisac, ze w wiekszosci samochodow licznik przestaje naliczac po wylaczeniu zaplonu

 

To zalezy jak jest realizowany naped licznika .. jezeli mechanicznie (linka ze skrzyni biegow) to zadne wyłaczanie zaplonu nie pomoze , natomiast jezeli naped realizowany jest elektronicznie (impulsator elektryczny i przetwornik) no to mozna sie tak pobawic :lol:

 

A co do samego problemu z licznikiem .. to nie bardzo wiem o jaka zasade Ci chodzi ? Robilem to dwa razy z licznikami od Jawy i nie bardzo wiem w czym masz problem .Opisywania samego procesu skladania to bylo by mnostwo .. a zdjec nie posiadam (fotki znacznie ulatwily by wyjasnienie o co biega).Najprosciej isc do zegarmistrza

;)

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak zajeło mi to jakieś 3 godziny ale spoko licznik od urala mechaniczny, w tarczkach z cyferkami i blaszkach okazało się że są malućkie otworki po złożeniu tego i ustawieniu na drut od spinacza ( coś jak ustawianie rozrządu w aucie) ustawiły się wszystkie na 9999999 ale to nie wszystko tam są takie roleczki z ząbkami i należy je ustawić długim zębem na wycięcie w 5 no i wszystko jak ta lala,to 9999999 jest po to aby można było przekręcić o 1 i sprawdzić czy wszystkie wycięcia są na długim zębie jeśli tak to robimy 0000000 jednym przesunięciem i wszystko musi nam przeskoczyć pez problemowo. Oj te Ruskie to mają łep jak sklep tylko teraz im pułek brak :D

Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Alo Alo, Koleżanki i Koledzy!

A nie wiecie może jak się zdejmuje wskazówę w liczniku MAW do Awo?, właśnie dziś "przyszedł" z Allegro i aż mnie swędzi śrubokręt!!! Muszę go podczyścić a nie chcę niczego połamać

 

Senkju from ze mountain :)

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki to mój konik;) troche mnie telepie łapami ale lubie to robic;) znam kilka dobrych patentów na popularne demoludy itp;]

 

przebieg... po rozebraniu bebenka jak kolega wspomniał składamy go na znaki i otworki prosta robota.

 

do wskazówki mona sobie wykonac prosty przyrząd w postaci maleńkiego ściagacza 2 ramiennego.

 

skaknie wskazówki elminujemy przez nałozenie smaru na stożkowy plastik umieszczony na precie.

 

 

Ale jak cholera załozyć wskazówke tak zeby potem licznik nie kłamał?

 

Sprawa wyglada prosto na kazdej ze skal jest umieszczony znak w postaci kropki maleńkiego 0 lub czegoś innego w na którym nalezy ustawić wskazówke a potem przeciagnac za pret(takie napiecie wstepne sprezyny powrotu) jesli znaku niema znaczy to ze wskazówka ma być ustawiona dokładnie na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wieczór,

 

rozumiem, że należy napiąć włos tylko o tyle żeby wskazówka oparła się na ograniczniku, lub stanęła na zerze? A czym pomalować wskazówkę, co by Pan radził? zastanawiałem się nad korektorem :biggrin: ale nie wiem czy to nie jakiś zajzajer i czy nie spowodje korozji wskazówki? A i jeszcze jedno pytanko! zakłądając wskazówkę na wcisk, musze użyć do tego jakiegoś małego młoteczka?

 

A! (skoro mam do czynienia z entuzjastą liczników) zastanawiałem się nad celowością renowacji starego cyferblatu... w końcu jest przy tym liczniku od nowości, tzn. jest oryginalny... warto malować? szukać kogoś kto to zregeneruje? Czy jest to może zadanie dla konserwatorów zabytków?

 

wielkie dzięki za pomoc

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z cyferblatami radze sobie partzacko :flesje: Poprostu dobra naklejka na tarcze;)

 

Wskazówke najtaniej najlepiej i wogule malnac lakierem do paznokci! kolor jaki chesz to masz. ja wskazówke wciskam i kleje słabym klejem w rodzaju supergluta.

 

chcac to dobrze zrobić musiał bys zrobić sobie szablon i namalowac skale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z cyferblatami radze sobie partzacko :D Poprostu dobra naklejka na tarcze;)

 

Wskazówke najtaniej najlepiej i wogule malnac lakierem do paznokci! kolor jaki chesz to masz. ja wskazówke wciskam i kleje słabym klejem w rodzaju supergluta.

 

chcac to dobrze zrobić musiał bys zrobić sobie szablon i namalowac skale.

 

Można by... zeskanować cyferblat, dać w Audo cadzie obrys, i zanieść na ploter tnący do folii samoprzylepnych! to by mogło zagrać! :wink: dzięki za sugestję!

 

Pozdr.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...