Skocz do zawartości

Długa droga dookoła świata


marcel119
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dubey jeśli nie sprawiło by Ci to kłopotu to chętnie bym nabył na drodze kupna ten film. Wybieram się trochę dalej na wschód i jestem ciekaw jak tam naprawde jest. Czego można się spodziewać po rosyjskich milicjantach i tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym (12.05.2006) o 20.00 jest jedyny w Polsce pokaz tego filmu- Long Way Round - w Multikinie na Ursynowie, sponsorowany m.in. przez BMW. Na razie 5 pierwszych odcinków. Bilety chyba po 15zeta, ale jak wczoraj rezerwowałem, to były już tylko 4 pierwsze rzędy wolne :D

 

Pozdro

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem wszystkie części jednym tchem. Nie miałem co prawda napisów, ale to mi wcale nie przeszkadzało. Film jest niesamowity. Zrobienie w życiu takiej rzeczy byłoby czymś niezapomnianym. Tylko kasy trzeba by było mieć ogromną górę.

BMW niezniszczalne. Ciekawe czy na KTM'ach też by dali radę dojechać. Polecam gorąco każdemu miłośnikowi podróży i motocykli.

 

Ech pojechałbym sobie tak jak najdalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam... przynajmniej dwa auta technicznie + kamerzysta na moto

 

pozdr,

w

 

Obsluga techniczna jechala w sumie inna trasa i tylko czasami sie spotykali na trasie lub w wiekszych miejsowosciach z gory ustalonych. Lub tez w wypadku problemow mieli telefony satelitarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę pomimo tego, że film bardzo mi sie podobał i chłopaki mieli świetna przygodę życia, to jak porównać ich dokonanie, wspomagane wszystkimi kursami które wczesniej sobie zrobili (samoobrony, lekarskimi, nawigacji itd.) oraz dwoma załadowanymi po dach terenowymi Mitsubishi, z wyprawą Wojtka i Małgosi z spod Bielska Białej, którzy we dwójke na jednym 1150GS ruszyli w ub. roku naprawdą dookoła Świata - czyli przez wszystkie kontynenty a nie tylko po linii prostej wokół globu?

(Wyprawa trwała od 5.05.2005 - 23.04.2006.) www.wimdookolaswiata.pl

 

W porównaniu z ich wyprawą, The Long Way Round z całą oprawą "wspomagającą", sponsorami, telewizją itp. trochę chyba blednie.

 

Fragment podsumowania z powyższej strony:

"Podsumowując, ruszyliśmy w trasę motocyklami BMW R1150 GS i podczas tej wyprawy przebyliśmy 74800 km w okresie 10 miesięcy i 20 dni. Dokładnie 325, dni co dało średni dzienny przebieg 230 km. 5000 km przejechaliśmy drogami pozbawionymi utwardzonej nawierzchni. Motocykl ważył łącznie z osprzętem i bagażem 340 kg, co łącznie z nami ubranymi w ciuchy motocyklowe dawało wagę dokładnie 0,5 t. Na całej trasie średnie spalanie naszego BMW wyniosło 6,25 l, co spowodowało konieczność zakupu 4700 l paliwa o różnej, w większości przypadków kiepskiej, jakości lecz za niewygórowaną cenę - średnio na całej trasie ok. 2,70 PLN."

 

R.

Edytowane przez rob_rocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

serwus - odswiezam temat.

bylo kilka osob zainteresowanych kopia filmu, a tak sie sklada, ze odzyskalem moje dvd z "long way round" - wersja limitowana 3-plytowa;)

moge wiec udostepnic film, ale nie mam specjalnie mozliwosci robienia wiekszych ilosci kopii. moge zrobic jedna i dac/wyslac komus, kto sie podejmie kopiowania (np. za cene nosnika) innym zainteresowanym forumowiczom.

czekam na zgloszenie osoby chetnej do robienia za posrednika

pozdro

dub

ps. film kupilem na amazonie, wiec jest w oryginalnej wersji jezykowej (moze ma napisy w innych jezykach, nie pamietam, ale na pewno nie po polsku!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W porównaniu z ich wyprawą, The Long Way Round z całą oprawą "wspomagającą", sponsorami, telewizją itp. trochę chyba blednie.

 

Masz całkowitą rację... Słowa szacunku dla Wojtka i Małgosi :notworthy: Hmmm tylko pozazdrościć takich możliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby ochotę nabyć jakieś filmidło to zapraszam na strone http://www.holan.pl do działu z filmami :notworthy:

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...