Skocz do zawartości

zużycie paliwa w sport/turystyk


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, jak z doswiadczenia kształtuje sie zużycie paliwa w slinikach różnych marek o pojemnosciach w okolicach 1000. Tzn np slyszalem ze CBR1000F pala duzo, a jak kształtuje sie to w modelach Kawy, Suzi czy innych.

Najbardziej onteresuje mnie zuzycie przy eksploatacji "normalnej' tzn w normalnym ruchu bez ciągłego odkrecania bo jak wiem wtedy pala ile widza, choc takie spostrzezenia tez beda dla mnie cenne.

 

Nie ukrywam ze ze wzgledów ekonomicznych trzeba sie z tym liczyc.

 

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Około 1000ccm jest dużo możliwości. Z testowanych przeze mnie intensywnie:

1. VX800: trasa 4,5-5,5/100km, miasto max. 6,5

2. 1100XX: trasa 5,2-7,0, miasto max. 7,5-8,0

3. S3 955i: trasa 6,0-6,5, miasto max. 7,0

 

Każdy motocykl jest inny, każdy ma inną liczbę cylindrów, na każdym zupełnie inaczej jeździ się po mieście i utrzymuje się inną prędkość podróżną... ale chciałeś, masz :)

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw k12rs spalanie :arrow: 5,5-8,5 L / 100km teoretycznie i po części praktycznie :-D

zbiornik mieści 21 L przy lataniu po mieście i okolicy (normalnie) wystarcza na 350 km

przy przelotach po autostradzie i w granicach +/- 200km/h trzeba tankować co jakieś 200km.

 

Pozdro.

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno Ci bedzie przy takiej pojemnosci zmiescic sie w 5 litr/100km.

Ja nigdy takiego wyniku nie osiagnalem (nawet Afrka pomimo poj 750),

moje Viaderko (2000rok, gazniki) przy podroznej 150-160 spala 7,5-8 l/100km, po miescie trzeba sie niezle "nameczyc" zeby dobic do 9 l, przy bolu prawego nadgarstka i stylu "moherowych beretów" osiagam na trasie 6,5-7l.

Pomimo tego nigdy nie zamienilbym sie na cos mniejszego (500-600).

Pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie stad moje pytanie, chce wybrac odpowiedni model (znaczy taki ktory nie zrujnuje mnie doszczetnie) bo licze sie z wiekszym zuzyciem, ale nic do turystyki nie zastapi pojemnosci ~1000. Fakt po miescie tez bede zmuszony jezdzic, ale jestem nastawiony głównie na wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B12 s - w trasie cięzko przekroczyć 7,5 - prędkości 160-220, jak jadę lajtowo tzn nie przekraczam 120-130 (cięzko wytrzymać ale bywa że trzeba) to miesic się spokojnie w 5,5, rekord to jazda po ciemku od Barwinka do Warszawy z max. 120 - wyszło ledwo powyżej 5. W miescie 7-8.

I tak pali mniej niż DR 800 :)

Poza tym pojemności 1200 nigdy bym nie zamienił na mniejszą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko' date=' jak z doswiadczenia kształtuje sie zużycie paliwa w slinikach różnych marek o pojemnosciach w okolicach 1000. Tzn np slyszalem ze CBR1000F pala duzo[/quote']

 

a ja słyszałem i czytałem że CBR1000 zamykają się w turystycznej jeżdzie w 6 litrach. Sam mam Kawe 1000RX i spokojnie w trasie 6,5 sobie zjada co nie uważam za zbytni apetyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przezylem maly szok. Otoz jak zaczely sie chlodne poranki i odpalalem go z ssania (co jest naturalne) a do pracy mam bardzo blizko to spalanie wyszlo rzedu 8,5 l/100 km. Natomiast w ostatnia niedziele zrobilem z przyjeciolmi mala wycieczke do Torunia i spalanie wyszlo mi ... 5,75 l/100km. Az trzy razy liczylem bo nie moglem uwierzyc. Juz raz po wycieczce do Glowna wyszlo mi jakies 6,2 i juz wtedy bylem happy, ale to co zobaczylem w niedziele to odlot. 1300 ccm i tylko 5,75 na 100 km. A predkosc oscylowala przy 110-120 km/h i z jechalem z pasazerka.

Moze to nieskromne ale pisze zeby podzielic sie swoja radoscia.

XJR-OWCY LACZMY SIE!!!

 

Post pisany 13.10.05 w temacie http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...p=393297#393297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Yareck, mało to prawdopodobne pojemność musi swoje zjeść , zwłaszcza w dwie osoby no chyba że jeździłeś jak na zawodach na oszczędność czyli zjechałeś z krawężnika i dojechałeś do skrzyżowania jadąc z górki gasiłeś sprzęt i tp .

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...