Skocz do zawartości

nowy łańcuch - problem


Gagee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

odświeżę ten temat, bo trochę zarósł:

Byłem dzisiaj u znajomego mechanika, obejrzał, posłuchał i zdiadnozował:

to jest normalna współpraca łańcucha z zębatką (a ja 8O ).

W fabrycznej zębatce po obwodzie jest przymocowany jakiś gumowy element wygłuszający, którego nie ma w zakupionej przeze mnie - po prostu łańcuch wchodząc w zazębienie uderza o dno wrębu i stąd ten ch...owy dźwięk - ot co.

Jak dla mnie to troche dziwne (no bo podczas jazdy oprócz silnika i wiatru słyszę jeszcze łańcuch - mam nadzieję, że tylko ja), ale skoro tak jest w porządku, to............. będe śmigał :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie poniewaz pod koniec sezony wymienialem zebatki i lancuch , na owym lancuchy niewiem jakiej byl firmy ale ktos mi go polecil do XJ zrobilem moze z hmmm no napewno nieprzejechalem 1000 km i tak sie naciagnal ze niebylo miejsca na wachaczu aby skorygowac ten luz. Pojechalem do serwisu i oddalem go do reklamacjii , z dostalem wlasnie IRIS no z moja doplata (roznica w cenie) .I teraz czy on mi wytrzyma z 10 tys czy zas padnie po tygodniu jazdy !!!!!!!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o oznaczenia zębatek bo gdbyby te numery były niewłaściwe to po prostu nie było możliwości założenia zebatki(albo by miała luz - przód). Prawdopodobnie to cykanie ustąpi po przejechaniu paru tysięcy km, u mnie cykało jak wymieniłem samą przednią zębatkę(moto i tak idzie na sprzedaż), ale po 2000km się ułożyło i jest spokój(dość szybko ją wycięło ze względu na troszkę zużyty łańcuch, i extremalny charakter użytkowania :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...