Skocz do zawartości

wytrzumuje wam napęd licznika simson s51 ??


grze693
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko problem w tym że próbwałem "na sucho" i wszystko grało, zaczęło sie dopiero knocić jak odpaliłem sprzęta.

 

 

Pole magnetyczne wytwarzane przez kolo magnesowe zakloca ci ten licznik. 3 lata temu w swoim simzłomie miałem tak samo.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż ołowiane ekrany chroniące przed polem magnetycznym. :-D Chyba innego sposobu niebędzie. Ja mam w jawasze Sigme 800 i niemam problemów. Wystarczy dobrze skalibrować i jest gitara. Apropo kalibracji... Moze mi ktoś powiedzieć przez jaką liczbę mam pomnożyć średnice koła, aby otrzymać kod do wprowadzenia do licznika ? Mowa oczywiście o nowszych modelach SIGMA'y z 3-cyfrowym kodem. Gdzieś posiałem instrukcje, a bawiłem sie licznikiem i mu głupoty powpisywałem i mi pokazuje farmazony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole magnetyczne wytwarzane przez kolo magnesowe zakloca ci ten licznik. 3 lata temu w swoim simzłomie miałem tak samo.

Jesteś pewien? Coś mi sie wydaje, że stalowa obudowa koła dość szczelnie ekranuje magnesy :| a żeby wytworzyć jakieś znaczące impulsy w prostym kablu (dwużyłowym, czyli jak gdyby "uzwojenie" bifilarne) potrzeba naprawde mocnego pola... Może to było pole elektryczne z cewki albo kabla HV?

 

A może poprostu gdzieś w liczniku jest słaby kontakt :P ?

 

Załóż ołowiane ekrany chroniące przed polem magnetycznym.

Przed polem magnetycznym chroni żelazo/stal, ołów ekranuje od promieniowania jonizującego i jemu bodobnymi :D :D

 

... Nie zapomnij do promienia doliczyć opony.

Nie prościej zmierzyc centymetrem krawieckim? :P Wyjdzie na pewno dokładniej niż mierzenie średnicy i obliczanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej zmierzyc centymetrem krawieckim?  Wyjdzie na pewno dokładniej niż mierzenie średnicy i obliczanie...

 

Jesli porzadnie zmierzysz srednice kola to wynik powinien byc identyczny :D

 

 

Apropo kalibracji... Moze mi ktoś powiedzieć przez jaką liczbę mam pomnożyć średnice koła, aby otrzymać kod do wprowadzenia do licznika ?

 

Ten tajemniczy 3-cyfrowy kod to wlasnie obwod kola (podany w cm) :D

Cycu dobrze mowi, dla scislosci to pi w przyblizeniu wynosi 3.1415. Tutaj masz dokladniejsza wartosc :

http://3.141592653589793238462643383279502...0974944592.com/

 

Powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam założony tez podobny temat

ttp://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=37757

i jak koledzy wyrzej mam ten sam problem

więc koledzy powiedzcie jaki model dokładniekupic zeby nie było

ktoś napisał że sigma 800

a sigma ma inne modele tez moga być??

jak co proszę o kontakt

chodzi mi żebym znowu nie wkopał się z kupnem nowego licznika

a potem znowu rozczarowanie....

dzieki i pozdrawiam

Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...