Skocz do zawartości

swiatla mglowe


Gość neurohandle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość neurohandle

Dzien dobry wszystkim.

Dzis rano widocznosc byla na jakies 20 metrow, samochody mialy wlaczone swiatla przeciwmgielne ( w kazdym razie jakas czesc ).

Czy ktos z Was uzywa takich swiatal w motocyklu? Czy sa jakies przepisy okreslajace stosowanie takich swiatel?

Dojezdzam motorkiem do pracy i ciekawi mnie kwestia poprawienia mojej widocznosci (nawe zalozylem zolta kamizelke dzisiaj ), a w mojej okolicy zimowe, poranne mgly sa czeste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie montowania dodatkowego oświetlenia w moto . Halogeny znajdziesz na stronie http://www.boxer-motor.com/sklep/index.php?cPath=53_61

Polecam zakupy w tym sklepie.

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba miec 2 reflektory ze by mieć długie-krotkie?? jak to działa?

 

nie wiem jak jest w motocyklach (sam JESZCZE niestety nie jezdze na moto), ale wiem jak wyglada to w autach:

 

zestaw, a w nim 2 przetwornice, 2 zarowki (idealnie pasuja w miejsce h4 i h7 - w przypadku innnych trzeba uzyc opasek zaciskowych, zeby na wybojach nie poruszały sie), mozna je zalozyc bez wzgledu na to czy ma sie soczewski, czy zwykle lampy. wiem tylko tyle, ze przy autach w/g przepisow wymagane sa spryskiwacze na swiatla i samopoziomowanie, ale co do motocykli przepisy chyba nie sa uregulowane.

 

wiec jezeli w motocyklu masz 2 zarowki (jedna mijania i jedna drogowa), to wydaje mi sie ze mozesz je zastapic tymi ksenonowymi, a jesli masz zarowke dwuwłóknową, to nie wiem (jest jeszcze bi-ksenon, ale to jest soczewka z jakas blaszka na elektromagnes, ktora przyslania troche ksenonowa zarowke, a gdy wlaczysz drogowe, to ta blaszka sie chowa i swieci całą mocą)

 

tyle wiem, ale wydaje mi sie, ze bez problemu nawet na stronach producenta czy dystrybutorow "zestawow ksenonowych" znajdziesz potrzebne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ksenonow potrzeba spryskiwacza, bo jak jest brudny reflektor to swiatlo sie zaczyna pokazywac na brudzie i oslepia jadacych z przeciwka tracac swoje walory na drodze.

 

a to niby tylko xenonu dotyczy :?: :?:

 

 

 

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=73556445

 

tym, że to jest " xenon " -czyli zwykła żarówka, która świeci może odrobinę lepiej od normalnej.. a z prawdziwym xenonem ma tyle wspólnego co mandaryna z prawdziwym śpiewem :-)

 

 

 

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=71966712

 

a to jest już prawdziwy żarnik xenonowy ale żeby go podłączyć musisz mieć jeszcze przetwornicę.

 

 

Turek ile wyniosła cię całkowita przeróbka oświetlenia??

 

tak jak napisałem 250 zł + cały dzień w garaży 8) - ale ja mam powiedzmy w skrócie wersję minimum ( długie mam fabryczne a xenon tylko w św. mijania )... Maniek.o z 4um ma w swoim fazerku prawdziwy full wypas mega opcję ( dwie soczewki bixenonowe ) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość neurohandle

dobry wieczor wszystkim,

dziekuje za podpowiedzi/odpowiedzi [ znow sie czegos nauczylem http://www.erkom.pl/piotrgpx/tips/index.htm - dzieki-dla mnie super] ,

tyle ze po pewnym "rozjasnieniu" , znow dopadla mnie mgla.

Mianowicie - nawet jesli xenony poprawiaja [ a jak widac na zalaczonych wyzej foto - widac ze poprawiaja] widocznosc i dzieki temu poczuje sie troszke lepiej [jak zakupie :D ] to jednak swiatelko z tylu dalej marne, a do roboty brykac trzeba. Pozagladalem na strony oswietlenia i strony podroznikow prezentujacych osprzet dla realizatorow / marzycieli Long way ... i ... nic. ja wiem ze metro i autobus ( auto jak kupie ) ... ale moze ktos poradzi cos na temat tylnego swiatelka/ :D bo zaloze bez porady:)

pozdrowienia N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...