Skocz do zawartości

Podróżne enduro.


djSW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do dalekiej turystyki najlepiej V-ke single maja dosc brutalny charakter

 

jak singla ze starszych modeli polecam KLR 650 bardzo popularne na zachodzie a w szczegolnosci w USA turystyczne Enduro zdolne do wjechania w teren

 

no ale pisac mozemy.... ile massz kasy na moto ??

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo podoba mi sie transalp miałem okazję pojeździć w minionym sezonie, kawał motocykla sam myślałem o zakupie, bym polecał roczniki 93 i w górę. Obecnie śmigam Dominatorem 650 w singlu jest wysokim motocyklem i wcale nie takim lekkim, ostatnio zatankowałem pod korek waga da się wtedy szczególnie odczuć, super dźwięk silnika bardzo mi się podoba, wygodna kanapa, za kierownicą wygodnie, można obniżyć na amorku ja jestem wysoki i się do tego nie odzywałem. Osiągów kosmicznych on nie posiada, ale jak dla mnie wystarczy.

Zależy też ile masz kasy na zakup motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 173 wzrostu i na wysokich sprzecikach daje rade- chociaz na poczatku nie bylo latwo- np kiedys przejezdzalem przez row na DR 400Z i moto zgaslo posrodku - zeby dostac do podloza musialbym miec z 2,5 metra wzrostu:-))) no i gleba, ale sam sobie bylem winien- najezdzalem jak pierdola- zmienilem technike jazdy- na troszke agresywniejsza i jest OK rowy mi nie straszne. Teraz mam BMW Dakar wlasnie obnizana(dla kurdupli) i kombinuje jak ja podwyzszyc:-))) Janek.

A moze BMW F 650?(nie- nie moją- za bardzo mi sie podoba). Wiem kto sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Temat mega stary ale odświeżę.

 

Przeglądając podobne tematy wyselekcjonowałem kilka interesujących motocykli i przeanalizowałem ich wady/zalety (moim zdaniem). Jako, że interesują mnie turystyczne enduro z zacięciem terenowym pomijam tutaj kwestie czysto turystyczne, jestem bardzo ciakawy waszych opinii:

 

1. Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Zalety:

- dobrze sobie radzi w terenie

- silnik- dwa gary 70 KM

- wg opinii posiadaczy - niezawodna

- wygodna, pakowna, duży bak

- atrakcyjna cena

- wygodna pozycja za kierownicą nadaje się w trasy po kilkaset kilometrów

Wady:

- dostępne tylko strasze modele ostatni rocznik to chyba 96

- spalanie (tutaj różne opinie ale opinie wahaja sie miedzy 7 a 10 L)

- niska dostępność na rynku

 

Motocykl wazy 240kg i jest dość wysoki co może stanowić problemy dla niższych/slabszych.

 

2. BMW GS 650 DAKAR / APRILIA PEGASO STRADA

Zalety:

- dobrze radzi sobie w terenie

- waga na sucho 180kg

- solidnie wykonany, niska awaryjność

- szeroki zakres roczników (duży przedział cenowy)

- wygodna pozycja za kierownicą

- Spalanie ok 6L, BMW podobno nawet mniej

- wygodna pozycja za kierownicą nadaje się w trasy po kilkaset kilometrów

 

Wady:

- mała moc - 50KM

- jednocylindrowy silnik (niski zakres obrotów)

- średnia dostępność zamienników części - orginalne dość drogie.

 

3. KTM 950 Adventure

Zalety:

- silnik, V2 moc prawie 100KM

- dobry w terenie

- jak na tego typu sprzęt waga na suchu

- bardzo dobre zawieszenie

Wady:

- cena: produkowany od 2003 co roku wprowadzane jakies poprawki nowszy model to spory wydatek

- niewygodna kanapa wyklucza dalsze podróże - porzebna wymiana na inna ;)

 

bardzo fajny opis użytkownika (jankes):

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/106738-990-adv/page__view__findpost__p__1317700

 

4.BMW R 1200 GS Adventure

 

Zalety:

- najlepszy turystyk z całej stawki

- marka BMW wykonanie i niezawodność na najwyżzym poziomie bajery itp

- Moc 109KM, 2 gary

Wady:

- Cena, koszty utrzymania

- Waga, poręczność

 

Jak starczy weny to może jeszcze coś dorzucę do listy, może komuś się przyda... sam na przyszły sezon będę coś wróżyl pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kilka lat jeździłem Pegaso - zwykłą nie Strada. Jeśli chodzi o wady to warto dopisać problemy z zapłonem po dłuższym postoju w niskich temperaturach. Poza tym to zaskakująco dobry motocykl turystyczny. Dociągnęliśmy razem do Murmańska i z powrotem bez najmniejszej usterki. Przez pięć lat eksploatacji zepsuły mi się jakieś drobiazgi. Chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.

 

Na listę dopisałbym:

 

BMW F 800 GS

Triumph Tiger 800 XC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam 180 wzrostu i nie odczuwam bym miał problemy z wysokością siedzenia lub problemów z wejściem na motor lub zejściem z niego , mój kuzyn ma honde cr 250 i jest wyższa od mojego kata i bez problemu na nią wchodzę.. , może to kwestia przyzwyczajenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może i ty wchodzisz na super lekką crkę, ale jeśli ktoś jest niski itp. to ciężko mu jest zazwyczaj siedząc na nim kiedy musi się pochylić, aby dostać ziemi.

Porównanie crki do zatankowanego do pełna i obładowanego turystyka jest chyba nie na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam strade i szczerze nie widze jej w terenie :) Co do spalania to okolo 5-6 L zalezy. Mocy dla mnie ma malo by isc na kolo itd :) Chociaz jakos sobie ludzie nia radza. Wazy nie tak wiele ale w porownaniu z hard enduro do ktorych przywyklem to kolos :) Uzywam jej tylko do jazdy po szosie i jak mowilem srednio widze ja w terenie. Plus ze jest na wtrysku i kopa moim zdaniem ma niezlego. Mala predkosc max bo okolo 176 nia wyciaglem. Zle sie nadaje w teren moim zdaniem dlatego ze nie jest tak elastyczna jak typowe enduraki. Nie mozna jej na 2 biegu przytrzymac na niskich obrotach bo zgasnie albo szarpie. Powod to 1 gar no ale w husce 410 tego n ie bylo czy to 2 czy 3 bieg. Plus dla mnie taki ze jest ladnie wykonany i wyroznia sie. Po szutrowych drogach to nia jezdzilem ale to kazdym motocyklem sie praktycznie da jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...