Skocz do zawartości

YAMAHA TZR 80 ;] i Simson s60


DiboS60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dopisane: 13-11-2005' date= 16:58 ]

Aha jaka widzieliscie Najszybszą 50cmm??Bo Wiele ludzi mowi ze Rs jest najszybsza prawda??

Co do szybkosci to wiele zdzialasz chocby przez odpowiednie ustawienie zebatek! Z silnikow minarelli z 50cc mozna uzyskac prawie 20km, ale te silniki sa "troche" bardziej zaawansowane od simsonowskich :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej TZRki to jeszcze mozna wyminic w niej sprzęgło i zapłon.

Co do przeróbek simsona to sam miałem cylinder od 70ccm 4 kanały płuczące, gaźnik 18mm. wypełniacze na wale i wydech przelotowy z dyfuzorem. Planowaliśmy jeszcze załozyć membrane ale jakoś tak wszyło ze sprzedałem juz simosna i nie doszło to do skutku. Szło to prawie jak mtx 80 ale simson jest dużo lżejszy a MTX koniów naprawde to ma tylko 10. Do 50km/h trzymałem sie prawie rózno potem MTX zaczynał odjerzdzać. Prędkość max 85km/h

Wniosek z tego taki że miał sporo mniej niż 10 KM, choć producent twierdzi, że orginalne cylindry 70ccm maja 5,6 konia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to sporo :P Ja tam nie wiem co w tej Tzr mozna ZRobic jeszcze 8) Ale wiesz co Strzalek_t ona Ma bardzo dobre osiągi ale Przez wakacje Zjadła mu 2 Wały!!!!Ale Mz Etz 250 Puchnie i na zebranie i na szybkosc:P:PAle czy Warto Troche Szkoda Tych pieniędzy moim zdaniem Bo sam cylinder to wydatek ponad 1000zl :P Mam Film z Wyscigu mz Jak znajde serwer to wzuce i wam podam ;) POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj do mnie do na maila, zarzuce na serwer z przyjemnością. [email protected] Jeżeli rs 50 ma 9 koni, czyli 180 koni z litra. To 15 konny simon będzie miał 300 koni z litra. Nawet maszyny do moto GP tyle niemają. Wykorzsytam wątek i zapytam: Jaki moge wsadzić największy gaźnik do 50cm3 żeby jeszcze sie niezalewał i normalnie jeździł ? Myśle nad zapodaniem 19mm, a można większego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moge wsadzić największy gaźnik do 50cm3 żeby jeszcze sie niezalewał i normalnie jeździł ? Myśle nad zapodaniem 19mm' date=' a można większego ?[/quote']

Do nowych 50ccm najoptymlaniej jest 17-19 dla tych po tuningu na 70 to 19-21 ale np kumpel który w rajdach jeżdzi w becie 50rr ma 24mm.

Im większy gaxnik tym wieksza moc max bo krzywa mocy przesuwa sie w góre zakresu, niestety tracisz na elastyczności i dole silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przykladowa Tzr swoja moc osiąga dopiero powyzej 8 tys zgadzam sie z Strzalek_t Z tym ze nowe 50cmm 2T nie mają tez takiego dolu ze wzgledu na bardzo maly skok walu maly moment obrotowy :roll:

Maja mały moment ze względu na malą pojemność i wysilenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiboS60 jestes po prostu podobny do goscia co kiedys pisal na forum simsonow ze przerabia swojego simka na crossa i bedzie mial 27 km :-D :-D :-D Sory ale bajki opowiadasz. EEE po co tracic tyle kasy na przerobki ? Na allegro widzialem poradnik do simkow za 3 zl i tam masz napisane jak uzyskac ponad 20km.

pzdr

 

[ Dopisane: 13-11-2005, 17:42 ]

niektorzy poczytaja gowna w internecie i wyobraznia dziala

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiboS60 napisał:

Wlasnie przykladowa Tzr swoja moc osiąga dopiero powyzej 8 tys zgadzam sie z Strzalek_t Z tym ze nowe 50cmm 2T nie mają tez takiego dolu ze wzgledu na bardzo maly skok walu maly moment obrotowy

 

Maja mały moment ze względu na malą pojemność i wysilenie.

No i brak zaworu wydechowego :P . Wlasnie: wie ktos moze czemu takiego wynalazku nie stosuje sie w takich sprzetach? PRzeciez sprzet niesamowicie zyskal by na elatycznosic (DT125r bez zaworu ma podobny dol do motorowerow ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brak zaworu wydechowego Wink . Wlasnie: wie ktos moze czemu takiego wynalazku nie stosuje sie w takich sprzetach? PRzeciez sprzet niesamowicie zyskal by na elatycznosic (DT125r bez zaworu ma podobny dol do motorowerow Wink )

 

Ludzie którzy znają sie duzo wiecej odemnie odpowiedzieli mi kiedyś na to pytanie, że jest to nieopłacalne bo przy tej pojemności zysk na charakterystyce byłby znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly-PMI czy naprawde jestes ekh ekh czy tylko udajesz?? 8) Widac ze gosciu z Chelmu 8) po1 niegdzie nie napislaem ze 20 km tylko 12 8) po 2 jak tyle kasy na tuning to zerknij na najtanszy cylinder do silnika minareli albo rotaxa jakiegos 8) po 3 nie wiem czy widzisz ale napisalem o tym cylindze z 5 oknami plukajacymi za 500zloty a to jest 70cmm po 4 wiekszy gaznik;]Jak gosciu wyciągnol 85kmh z normalnej 70cmm to dlaczego nie mzona wyciagnac tej 100 z cylindra ktory ma 3 kanaly pluczace wiecej wiecej?? 8)

Jakos Mtx ten chlodzony poiwetrzem poleci spokojnie 100 :P A ma tylko 1 bieg wiecej i membrany nic po za tym ;) Swoją Drogą Strzalek_t z tą Membraną Dobry pomysl tylko jak to zrobic i gdzie wstawic :P POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wyciąć cały kruciec i daliśmy sobie spokój ale kumpel w MZ 251 zrobił

Chodzi o tą CZ'ke z silnikiem MZ'ty? Jesli nie to kolega LuCZasa cos takiego zrobil i podobno charakterystyka jest zdecydowanie przyjemniejsza i ogolnie lepiej oddaje moc ;)

 

 

Maly-PMI czy naprawde jestes ekh ekh czy tylko udajesz?? Widac ze gosciu z Chelmu po1 niegdzie nie napislaem ze 20 km tylko 12 po 2 jak tyle kasy na tuning to zerknij na najtanszy cylinder do silnika minareli albo rotaxa jakiegos po 3 nie wiem czy widzisz ale napisalem o tym cylindze z 5 oknami plukajacymi za 500zloty a to jest 70cmm po 4 wiekszy gaznik;]Jak gosciu wyciągnol 85kmh z normalnej 70cmm to dlaczego nie mzona wyciagnac tej 100 z cylindra ktory ma 3 kanaly pluczace wiecej wiecej??

 

Co do przeróbek simsona to sam miałem cylinder od 70ccm 4 kanały płuczące' date=' gaźnik 18mm. wypełniacze na wale i wydech przelotowy z dyfuzorem. Planowaliśmy jeszcze załozyć membrane ale jakoś tak wszyło ze sprzedałem juz simosna i nie doszło to do skutku. Szło to prawie jak mtx 80 ale simson jest dużo lżejszy a MTX koniów naprawde to ma tylko 10. Do 50km/h trzymałem sie prawie rózno potem MTX zaczynał odjerzdzać. Prędkość max 85km/h [/quote']

Zobacz ile modyfikacji mial Strzałek i simak szedl 85km/h

 

 

A ma tylko 1 bieg wiecej i membrany nic po za tym

To co napisales pokazuje jak sie znasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...