Skocz do zawartości

Czy wasza 80 cm3 idzie wam na koło ?


Hiui
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ejjj :D dzięki za wypowiedzi... ale ja nie mówie, że mój mtx nie idzie na koło :P tzn.. nie chce wejść ze sprzęgła :P z gazu go wyrywam :) Tylko, że to nie jest to, czego oczekuje... jak poderwe go z gazu to przejedzie pare metrów i nie ma siły, żeby go utrzymać w powietrzu... poprostu kończą się obroty :roll: dlatego chciałem sie uczyć bić ze sprzęgła na siedząco tak, by wszedł do pionu i tam uczyć sie utrzymywać równowage... tylko, że... on po walnięciu ze sprzęgła po mocnym szarpnięciu i i odchyleniu sie do tyłu odrywa koło z 20-30 cm :roll: i normalnie przyśpiesza... więc dupa... Może macie racje.. że się boje... sam nie wiem... staram się rwać go jak najmocniej :roll:

 

Chce sie uczyć wyrwać go do takiego stanu, że będzie dało sie operować gazem... mimo tysięcznych ilości prób udało mi się to z 2-3 razy...

 

Dlatego... chcę zrobić 12 o'clocka i tylni hamulec w lewej łapie... dzięki temu bankowo nie będe bał się go rwać na "chama" do tyłu. I tak będe sie uczył :) poleci za mocno to będe miał hamulec w zabezpieczeniu :evil:

 

Troche namieszałem, ale mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :evil:

 

Pozdrawiam

 

Ps... jak by ktoś nie wierzył

http://www.dna.foxnet.pl/upload/galeria/Tr...ng_vol.1/25.JPG

http://www.dna.foxnet.pl/upload/galeria/Tr...ng_vol.1/22.JPG

http://www.dna.foxnet.pl/upload/galeria/Tr...ng_vol.1/19.JPG

http://www.dna.foxnet.pl/upload/galeria/Tr...ng_vol.2/15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem ze zatarte motory nie jezdza ? kurde nawet koło idą

 

Kumpla WSK miała taki przypadek, że po jeżdzie bez filtra do cylindra dostał się tuzin kamieni, kupa piachu, tłok był uszczerbiony w paru miejscach i korbowód w jednym miejscu lekko nadcienty. Jak zgasił motor to nawet koło sie niekręcilo, bo piach w cylindrze spowodował zblokowanie się tłoka.

 

Wracając do tematu o stawianiu na koło, ja mam taką technikę podobną do karola1001, że staję wysoko na podnóżkach, najpierw przechylam się lekko do przodu żeby zeszło troche przednie zawieszenie, dodaje gaz i razem z gazem odchylam się mocno dotylu szarpiąc lekko za kiere. Tą techniką motocykl etz 251 (który waży trochę więcej od DT 80 bo 146kg, ogólnie nie nadaje się wogle do terenu i ma szosowe opony) bez problemu dochodziła mi do stanu ruwnowagi w kopnym piachu lub trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi od dodatkowy spowalniacz... pod klamką sprzęgła :D takie coś można spotkać w motocyklach profesjonalnie przygotowanych do stuntu :)

 

Trzymasz gaz i lekko co jekiś czas naciskasz hamulec, żeby nie polecieć na plery ;) wiem że działa ;) widziałem już takie coś w akcji ;)

 

mój idzie bez problemu

Ty swoją wybijasz z pędu... i przejedzie tyle, aż bieg sie skończy..potem dupa...... taka jazda na kole jest krótko mówiąc do dupy... :roll:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz gaz i lekko co jekiś czas naciskasz hamulec' date=' żeby nie polecieć na plery wiem że działa widziałem już takie coś w akcji [/quote']

No to noga naciskaj :D . Trzeba cwiczyc i tyle... Ja na poczatku bylem zdania ze KDX nie idzie na 2 z gazu a teraz to 0 problemu! Sprawdzcie czy napewno odkrecacie manetke do konca :) . Ja mam dosc duzy skok w roll-gazie i wydaje mi sie ze mam juz opor a jest jeszcze zapas pod reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to noga naciskaj

 

Jest to do opanowania, ale trudne... no.. i nie w moim MTX'sie :D bo tam jest ON/OFF... no... może coś lekko pośredniego też sie znajdzie, ale trzeba go zarąbiście wyczuć... Każdy kto pierwszy raz na nim jedzie przy hamowaniu blokuje koło :) taka brzytwa ;)

 

Pzdr :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...