Skocz do zawartości

Alarm do moto - jaki kupić zobaczcie i osądźcie


Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie wszystkie obecnie produkowane alarmy mają transmisję zmiennokodową (KEELOQ). Jest to standard wykorzystywany zarówno w tanich jak i tych droższych konstrukcjach. Co do producentów - owszem, większość z tych produkujących alarmy do katamaranów ma w ofercie także alarmy motocyklowe. Jest jednak sporo firm produkujących alarmy tylko do motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem znanych marek i dotyczy to nie tylko tego tematu, nie twierdzę przy tym ,że te nieznane muszą byc kiepskie ,szczególnie jeśli chodz o elektronike bo i tak wszystko jest robione u skośnych czesto na tej samej linii produkcyjnej , ale ja osobiście nie chce byc testerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, najlepszym rozwiązaniem jest alarm własnej roboty. Dlaczego? Zakładając że złodziej wie, albo podejrzewa jaką mamy w moto centralkę, może ją w miarę szybko obejść i wyłączyć, ponieważ zna jej budowę i wie co zrobić żeby szybko wyłączyć alarm lub go całkowicie odlączyć. W tym przypadku centralka własnej roboty jest zazwyczaj 100 razy lepsza niż najbardziej zbajerowana firmowa centralka. Złodziej podchodzący do moto potrzebuje o wiele więcej czasu na rozpracowanie i obejście takiej centralki. Prosty przykład: jeżeli ktoś ma coś pozmieniane w instalacji elektrycznej (jakiś samopłód), to nawet wykwalifikowany elektryk będzie miał problem żeby się na początku w tym połapać. Następnym plusem centralki Home Made jest to, że możemy zrobić pod siebie, czyli mamy do wyboru tyle czujników ile nam się tylko podoba. Co do czujnika piezoceramicznego, to wg mnie to jest qpa, bo jak miałem raz ustawiony na najmniejszą czułość, to przejeżdżający gościu taczkami wzbudził alarm... Ja miałem dodatkowo założony czujnik rtęciowy (poziomowy) i czujnik pod stopkę centralną i można by było jeszcze wiele innych czujników zamontować, ale nie widziałem potrzeby.

A co do tego wyświetlania stanu alarmu w pilocie (z allegro), to ja jestem ciekaw ile tam bateria wytrzymuje...37.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl ma na tyle prosta instalacje ,że zabezpiczyc sie go nie da niczym , zawsze mozna połączyc odpowiednie miejsca (moduł ,plus po stacyjce w przypadku wtrysku pompe bezpośredni z akumulatorem)wiec nie o to chodzi zeby zabezpieczyc sie przed fachowcem , tylko aby odstraszyc laików i oglądaczy.Dla mnie liczy sie to ,aby moduły dodatkowe miały odpowiednia czułość i trwałość.

Zresztą dotyczy to również samochodów , są spece ,którzy w ogóle nie szukaja alarmu czu imobilajzera tylko podpinaja swój komputer obchodząc całą instalację, ja alarm traktuje jako urzadzenie do załaczania centralnego zamka otwierania bagaznika etc, oraz jak zabezpiaeczenie przed włamywaczami , nie zawsze to sie sprawdza ale jak ktoś chce wyciągnąć radio to do auta z alarmem podejdzie dopiero wtedy jak wpobliżu nie znajdzie innego bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by tak zacząć rozbierać komputery' date=' i zaieniać piny w swoim kompie i we wtyczce ? . Złodziej podpina swojego kompa i słyszy pssss [/quote']

 

Pomysł dobry, i czasami stosowany , tyle,ze spece o których pisałem interesują sie autami ,których wartość przekraczas spore kwoty i przecietny katamaraniarz nie ma sie czym przejmować ,po jego autko nie przyjdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecam Ampio, mialem juz 2 takie alarmy i nie bylo problemow. Kolesiowi we Wrocku padla po prawie 2 latach uzywania centralka -> wymienili bez problemu na ulepszony model. Mozna zalozyc model samochodowy z prealarmem i czujnikiem mikrofalowym, lub czysto motocyklowy z czujnikiem udarowym i polozenia. Po co kombinowac z chinszczyzna?

 

http://www.ampio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam taki alarm z radipowiadomieniem (wlasnie snooba) I to dziala Mnie nie chodzilo o nic tylko o to powiadomienie na pilota Co komus daje sam wyjacy alarm? Przechodnie to maja gdzies a jak podjedzie czterech gosci wrzuca motocykl na busa i odjada to nic nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...