Skocz do zawartości

Ludzie nie dbaja o przyrode - przez to zaliczyłem glebe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj udałem sie do lasu pojeździć po dłuższej przerwie. Zaskoczyło mnie to że "podłoze" w lesie było całe przykryte pomarańczowymi liśćmi (zajefajny klimat:) ). Nawet nie było widac gdzie były drogi którymi zawsze jeździłem. No ale nic, jeździc trzeba. Po pewnym czasie trafiłem w takie fajne miejsce (naturalne, leśne kocie łby - bardzo podobne). wszystko zakryte liścmi , nie widać kolein lub innych nierówności, no więc jade. ale przejeżdżając przez ostatni łeb zaliczyłem klasyczny lot przez kierownice (dobrze że nikt i nic nie ucierpiał). A dlaczego - bo ostatni łeb to nie była naturalna górka ale kupa smieci (i to cakiem spora) przysypana liśćmi. Gdyby to było w lecie to na pewno bym zauważył a teraz w jesieni nie ma bata. w ogóle cos ostatnio spotykam sie z coraz wiekszą ilością nielegalnych wysypik śmieci w lesie. Też nie mają gdzie śmieci wywalać :-x . ludzie nie szanują przyrody nic a nic.

Tak że jeżdżac o tej porze w lesie nie pchajcie się w nieznany teren bo nie wiadomo co leży pod liściami

pzdr i uważajcie na siebie

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde człowieku jak możesz mieć pretensje do ludzi nieszanujących przyrode jeśli sam jej nie szanujesz jeżdżąc w lesie!!!!!!!! :)

kurde ale sie obśmiałem :D jesteś wielce zbulwersowany i oburzony bo co okropni ludzie zaśmiecają nasze piękne polskie lasy ;) a ty sam sie wpierdzielasz i ryjesz ściółke leśną ;) coś tu chyba nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sobie w terenie na rowerze(moto się jeszcze nie dorobiłem) i rzeczywiście te pomarańczowe liście wyglądają nieźle:)

 

A co do śmieci: raz szedłem sobie(bo jechać się nie dało) w takim gąszczu, że nie wiedziałem gdzie idę, widziałem tylko niebo, a tu pac! Pudełko po śmietanie, zaraz dalej jakaś reklamówka.

 

Ludzie chwalą się tym, że śmiecą w lesie. Raz byłem z takim gościem i mówię mu: "patrz ile śmieci, po***ani są ci ludzie.", a on na to: "o patrz! moja reklamówka! A tam mojej koleżanki!" i cieszy michę jakby niewiadomo co zrobił... :roll: :D

 

PS: Śmieci mogą być też przydatne ;_ Jadę sobie po takim zadupiastym lesie, że co chwilę wyskakiwało jakieś zwierzę, noc się zbliża (jakieś 30 min. do zmroku), a ja nie wiem gdzie jestem. Hardcor! :twisted: W końcu trafiłem na jakąś dróżkę, jadę, jadę, patrzę a na ziemi leży papierek po ukraińskim cukierku. Od razu wiedziałem, że jestem już blisko jakiejś miejscowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem to samo co adam87 ale w sumie to jezdzac po lesie chyba narobisz mniej szkod niz rozwalac smieci po lesie :D Dochodza jeszcze spaliny i smieci nie plosza zwierzat ;)

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czasami zastanawiam się co ci ludzie chcą udowodnić tym co robią.Pare tygodni temu,jade sobie przez las tam w miare spokojnie bo po raz pierwszy jechałem daną ścieżką,no i po wyjściu z zakrętu w ostatniej chwili zauważułem głęboką na ponad metr wyrwę w ziemi.Była na całej szerokości ścieżki,a odstępn między jej początkiem a końcem to jakies 1,5-2 metry.Poprostu ktoś niewiedząc czemu wykopał wąski dół na całą szerokość ściezki.Oczywiście dałem po hamulach,ale i tak jechałem jakies 40 km/h,wiec myśle sobie za*ebiście wjade przednim kołem w ten dół i pewnie wylece przez kiere a motor na mnie.Ale stanąłem na podnożkach,gdy przód był juz w tym dole to dodałem gazu i jakimś cudem przednie koło wyszło spowrotem na ściezke.No i nie rozomiem po co ktoś kopie takie doły,jaki w tym cel,żeby ktoś jadąc autem lub samochodem wpasował się w tę dziure?.Także w moim lesie robili niedawno wycinke drzew.Jade sobie po ścieżce leśnej no i przede mną małą gorka,podjeżdżam i gdy juz mam odkręcać przy zjeździe w doł zauważąm w ostatniej chwili przewalone drzewo na drodze.Dałem ostro po hamulach i zatrzymałem sie jakis metr od drzewa.Dobrze że w miare wolno jechałem,bo gdyby mnie poniosło to ładna bryndza by była.No ale glebe w tym sezonie tak czy siak zaliczyłem,jakies 60-70 km/h jechałem,linka od gazu mi się zacięła,było ślisko,podbiło mi motor na korzeniu,nawet sam nie wiem dokładnie jak to było,ale zaro obrażeń na szczęście,tylko szyja mnie troche bolała. :D

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rowy kopią Twoi sąsiedzi zebys własnie w nie wpadł :? Moj ojciec zawsze mi mowi ze własnie wywalilem sie bo "niedostosowałem predkosci do sytucaji w terenie" i bam!Drzewko :lol: :D

Co do smieci w lesie to fakt!Jest tego pełno i az wszędzie kolorowo!

My tez nie jestesmy swięci ale to nasza pasja a wywalanie smieci chyba nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to rowerzysci kopia dziury zeby sobie jakies male hopy porobic' date=' a po bokach wszedzie rowy, w ktore jak wpadniesz to nieciekawie bedzie Rolling Eyes[/quote']

kolo mnie jest taki lasek maly i tam sobie ludzie jezdza na rowerach czasami motorach i nie wiem kto, wlasciciel , rolnik wykopal taki dol kurewski i to na samym wzniesieniu. Sam prawie wjechalem ale na szczescie wolno jechalem bo sportem po lesie to nie za bezpiecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przwaznie jest to poto zeby motocyklisci i rowezysci nie jezdzili zbyt szybko tymi drogami. A co do smieci, to najczesciej wyzucaja je ludzie bogaci. Wiem to z praktyki. Czlowiek biedny zaplaci za wywuz smieci, ale bogaty wywiezie je do lasu. Takie to sa chamy. Drogi leśne sa demolowane nawet przez Leśnikuw, gdy jezdza po nich chociazby traktorami. I nikt niebedzie sie buzyl ze ktos jedzie po drodze leśnej. Ale jak ktoś po lesie jezdzi, tam gdzie drug niema, to sie niedziwcie ze doly sa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesnik. napisał:

Czlowiek biedny zaplaci za wywuz smieci' date=' ale bogaty wywiezie je do lasu. Takie to sa chamy

 

jak ci to do glowy przyszlo to ja juz nie wiem chlopcze najpierw mysl potem pisz :!: :!: :!: :!: :!: [/quote']

dokladnie. Komu, kto ma troche wiecej pieniedzy bedzie sie chcialo wywozic syfy do lasu , pomysl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesnicy czasami kopia takie doly przy drogach bo przechowuja w nich sadzonki drzew, wiec po prostu moze na taka dziure trafiles, bo one maja tak 2m x 2m i z metr prawie glebokosci, u mnie nie raz na takie natrafilem, raz tylko row mi wykopali w poprzeg drogi, ale waski byl wiec, tylko pczulem ze cos puknelo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde człowieku jak możesz mieć pretensje do ludzi nieszanujących przyrode jeśli sam jej nie szanujesz jeżdżąc w lesie!!!!!!!!

a powiedz czy Ty ani razu po lesie nie jeździłeś?

 

Ok, na pewno ta gleba to w dużej mierze moja wina bo pchałem sie w nieznany mi teren (ale nie mogłem sie powstrzymać po dłuższej przerwie), ale wina lezy też po stronie tych ludzia co zrobili to wysypisko (mogli zrobić je w jakiejś dziurze a nie na płaskim) bo jakby na to nie patrzeć nie powinno miec to miejsca.

pzdr

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...