Skocz do zawartości

Regulacja amortyzatorów


anretam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jak w temacie - czy i w jaki sposób można zwiększyć twardość tylnych amortyzatorów. Na razie próbowałem przekręcić taką tajemniczą obejmę która bardziej ściska sprężynę ale nie na wiele się to zdało

Najgorsze jest to , że jestem od niedawna posiadaczem urala i brak mi porównania -może mają być tak miękkie ( buja się jak galareta...)

Darek

Aha cały czas jeżdżę z koszem - przy solówce nie było to zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze oleju w nich brak?

 

[ Dopisane: 04-11-2005, 18:14 ]

sorki ze zajebal$% dwa razy to samo ale cos mi sie zawiesilo

 

trzeba by ogladnac ten amortyzatorek dokladnie. Niektore maja nakie dwa polpierscienie ktore sie wyciaga i zdejmije oslony. No a pozniej sie dobierasz do tlumika olejowego. Nie wiem jak u ciebie wyglada to cacko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest mi dobrze znany po rozebraniu licz się z tym że musisz oddać sprężyny do habrowania uszczelniacze napewno do wymiany i jeśli żaden kacap nie łapał przy rozbieraniu trzpienia w imadło i go nie porysował to jesteś szczęściarzem bo właśnie ten główny uszczelniacz pracuje na tym trzpieniu i porysowanie go powoduje wycieranie się warg uszczelniacza i pamiętaj uszczelniacz jest montowany napisem do góry tam jest chyba napisawne wierch czyli góra, olej oczywiście amortyzatorowy. Pamiętaj jeszcze że to są amortyzatory jednostronnego działania po zdjęciu sprężyn wepchnąć je można z łatwością ale wyciągnąć bardzo ciężko wtedy działają oki.

pozdr

P.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że się pomyliłem z nazwą ale robiłem to w zakładach sprężyn na woli wyciągneli mi je o dobre 8 cm wszystkie trzy ta od kosza jakieś 2 cm wyśrutowali i poszły do chromu i teraz są cacy i dzięki za poprawną nazwe choc możliwe że w przypadku sprężyn nazywa się to inaczej może poprawnie będzie regeneracja

Pozdrawiam

P.B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...