Skocz do zawartości

Pranie wyściółki w kasku


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Niezły odkop ;) ale właśnie szukam informacji na ten temat i praktycznie nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na pytanie co w sytuacji kiedy wysciolka jest nie demontowalna. Posiadam shoei xr-1000 i zaczyna trochę walić. Jedynym elementem który dało radę zdemontowac to boczne gąbki. Używam higienizera ale to nie to. Klikalem na linka od Dominika ale niestety już nie bangla. Proszę jeśli ktoś ma bezpieczny sposób na wyczyszczenie-wypranie wnętrza kasu o podanie przepisu oraz wyszczegolnienie środków używanych przy tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spora część kasków jest rozbieralna, trzeba tylko trochę pokombinować, jeśli skorupa nie jest integralną częścią z wnętrzem czyli styropianem ew. innymi materiałami użytymi do pochłaniania energii, to jedyne co potrzeba do ponownego montażu wszystkiego w jedną całość jest taśma dwustronna. Przynajmniej spora część kasków HJC i AGV z niższej półki cenowej tak wygląda, akurat z tymi miałem do czynienia. Mimo że wszystko jest dobrze spasowane to przy jakiś tam umiejętnościach manualnych, można to zrobić tak samo jak wyszło z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienek mam to cudo pomaga ale to półśrodek. Fakt niby neutralizuje zapachy i jakoś tam sterylizuje ale więcej w tym marketingu niż prawdziwego działania. Kasku nie chce rozbierać bo jeszcze w nim trochę posmigam a trochę się obawiam, że przy rozbiórce moge coś połamać lub później uszczelki będa źle spasowane i w ogóle. Taśma dwustronna kojazy mi się już z druciarstwem. W sytuacji kiedy doprowadziłbym do tego że musiałbym coś podklejać w kasku taśmą to w przeciągu tygodnia kask wyladowałby na śmietniku a ja już bym smigał w nowym. Miałem pomysł potraktowania go od srodka karcherem :) z pianownicą ale czytałem że słabo moze być z odparowaniem całkowitym wody po drugie nie wiem jak po takim zabiegu zareagują materiały wewnątrz garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemie poszedł pod prysznic + wyszorowałem szczotką z rączka aby było wygodnie i dokładnie :) pachnie lenorem i suszy się na kiju osadzonym w grzejniku - musiałem odpalić ogrzewanie w garażu. W końcu jak temu poniżej nic nie było to i mój przezyje.

post-60383-0-24328400-1346006869.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i jak tam po suszeniu? Na przyszłość zaopatrz się w piankę do prania wnętrza kasków S100, może nie jest tanie ale bardzo skuteczne i na brud i na smród, zanim całkiem zamordujesz ten kask.. Albo kup bazujący na tej samej recepturze ProCycle, to taki zamiennik mniej ograny marketingowo a równie skuteczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam po suszeniu? Na przyszłość zaopatrz się w piankę do prania wnętrza kasków S100, może nie jest tanie ale bardzo skuteczne i na brud i na smród, zanim całkiem zamordujesz ten kask.. Albo kup bazujący na tej samej recepturze ProCycle, to taki zamiennik mniej ograny marketingowo a równie skuteczny ;)

 

Kask jak nówka nic mu się nie stało. Suszył się dwa dni na kiju osadzonym w grzejniku. Wszystko gra i buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask jak nówka nic mu się nie stało. Suszył się dwa dni na kiju osadzonym w grzejniku. Wszystko gra i buczy.

dokładnie :lalag: , też mam xr 1000 i jakiegoś cienkiego uvexa jeszcze. Oba ostatnio wyprałem w misce. Pełne zanurzenie w wodzie z proszkiem do prania, i czyszczenie średnio szorstką gąbką. Potem suszenie na dwuręcznej pompce rowerowej na balkonie. Oba pachnące i świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...