Skocz do zawartości

Wał korbowy w mz


Harnaś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Brat składa właśnie mz ts 250. Czy mz ts 250 a mz etz 250 ma jakąś różnice w wałach korbowych, ewentualnie w korbowodach ?

Czy różnią się te wały od siebie ?

Bo nam wydaje się że korbowód jest troche dłuższy, ale nie ammy jak tego sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest konstrukcja silnika.W etz czopy tak sa ukształtowane ,że najpierw jest łożysko, potem simmer (licząc od przeciwwagi).We wszystkich 4-biegowych(TS,ES),jest odwrotnie.Fabryka MZ dlatego to zmieniła w nowszych modelach(5-biegowych),gdyż uznała ,że mowsze oleje do smarowania mieszankowego duzo wydajniej smaruja łożyska główne wału niż

gęsty olej przekładniowy( nie przegrzewają się). W 4-biegówkach olej ten dopływał do prawego łozyska przez 2 kanały wiercona w kartarze(no i dlatego rzecz jasna ,ża to łożysko musiało być oddzielone od skrzyni korbowej simmerem , bo silnik by dostawał dużo niepotrzebnego oleju :-) ),a

do lewego rozbryzgiem wytworzonym przez ruch obrotowy sprzęgła i koła o zębach skośnych z nim współpracującym.Z tego by wynikało iż troche myśleli :idea:

 

 

PS~pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

w temacie nic nie napisales, a pozniej napisales ze ts250 czyli 4 biegowa, MZ TS 250/1 jest pieciobigowa i do niej pasuje wal od ETZ, ale nie wolno go zakladac bo ma inne przeciwwagi niz oryginalny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że MZ TS 250/1 jest 5-biegowa.Przecież napisałem , że

We wszystkich 4-biegowych(TS,ES),jest odwrotnie.Fabryka MZ dlatego to zmieniła w nowszych modelach(5-biegowych),gdyż uznała ,że mowsze oleje do smarowania mieszankowego duzo wydajniej smaruja

:mrgreen:

 

MZ TS 250/1 jest pieciobigowa i do niej pasuje wal od ETZ, ale nie wolno go zakladac bo ma inne przeciwwagi niz oryginalny!!!

W pełni sie z tym zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebraszam mój błąd :oops: Powiedzcie mi jeszcze tylko co by się działo jak by założyc ten wał od etz ? A może ma ktoś dane na temat wysokości cylindra w TS 250/1 ? Bardzo by się to przydało.

 

[ Dopisane: 08-11-2005, 00:14 ]

Jeszcze jedno czy pasował by cylinder o etz. Wiem że marudze ale te informacje są naprawde potrzebne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

cylinder nie bedzie pasowal - zreszta nie wioem po co zmieniac, MZ jest dosc dobrze dopracowanym motocyklem i wszelkie ingerencje amatorow w jego silnik go tylko zepsuja. jak zalozysz wal od etz to beda duze wibracje ktore w efekcie doprowadza do szybszego zuzycia/zniszczenia silnika. nie poprawiaj niemcow bo sie "przejedziesz"!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :evil:

Potwierdzam:

zepsuja. jak zalozysz wal od etz to beda duze wibracje ktore w efekcie doprowadza do szybszego zuzycia/zniszczenia silnika

Wysokość cylindra jest taka jak w etz .Ponadto ts posiada 2 kanały płukania,a etz4.Według mnie nic złego by sie nie stało gdybyś założył cylinder od etz

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie chcemy nic przerabiac. Po prostu po rozbiurce silnika i zdjęci głowicy okazało się że pod głowicą są 3 uszczelki (z jedną tłok walił w głowice) A pod cylindrem są 4 uszczelki wycięte z jakiegoś kartonu 8O

Jak by to złożyc tak jak ma byc oryginalnie to tłok wystawał ponad 1 cm nad cylinder.

Więc zastanawiamy się dlaczego tak jest :?: i co jest tego przyczyną.

 

Najpierw myśleliśmy o wale, ale wibracji żadnych nie było więc to chyba nie to.

 

Teraz wydaje mi się że to chyba wina cylindra, ale jak i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...