Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Mam FAZERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!Witam wszystkich FAzerjuszy!

Zakupiony wczoraj.600 z 98r.

Musiałem się pochwalic...

PS szkoda, że pada śnieg...

 

Mam FAZERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!Witam wszystkich FAzerjuszy!

Zakupiony wczoraj.600 z 98r.

Musiałem się pochwalic...

PS szkoda, że pada śnieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek_Czeladź też chcę namiary na tani wydech :notworthy:

a-ha i sprawa jest.

 

Panie I Panowie

Startuje Agnes535, ale głównie o YAMAHĘ chodzi...moze by tak oddać głosik koleżance :flesje: :flesje:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=110188

 

Głosik oddany. :notworthy:

 

Mam serwisówkę yamahy do fz6 z 2006.

 

W jakim języku ?

Jeśli w PL to jestem mocno zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FAZERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!Witam wszystkich FAzerjuszy!

Zakupiony wczoraj.600 z 98r.

Musiałem się pochwalic...

PS szkoda, że pada śnieg...

 

Mam FAZERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!Witam wszystkich FAzerjuszy!

Zakupiony wczoraj.600 z 98r.

Musiałem się pochwalic...

PS szkoda, że pada śnieg...

 

 

Taki HAPPY że aż 2 razy napisał :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Pogratulować :cool:

 

aaa.. jak byście mieli kogoś kto taniej sprzedaje oploty HEL-a dajcie znać :>

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tygodni jestem posiadaczem fazerka 99r. koloru niebieskiego. Mimo zimowej aury zrobilem jakies 200 km. Jedna jego wada jest nie dzialajacy praktycznie licznik. Obrotomierz i od paliwa dziala bez zarzutu, natomiast predkosciomierz dochodzi do ponad 80 km i sie zacina, czesto nawet nie osiagajac tej predkosci wskazowka dobija do tego miejsca i sie zatrzymuje. Poprzedni wlascicile byl u elektryka ale nic nie pomogl. Zauwazylem ze szybki od obortomierza i predkosciomierza sa jakies miekkie jakby z pleksy i jest rysa na cyferblacie w tym miejscu co sie zacina. Mam pytanko dostyczace czy licznik napedzany jest z linki i slimaka? Moze tam tez tkwi problem? Czy posiada ktos jakies dane co ile km powinno sie robic rozne wymiany, albo serwisowke, bo na ta chwile mam tylko po angielsku a pojec technicznych w tym jezyku nie bardzo czaje. Pozdrawiam Fazerowco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tygodni jestem posiadaczem fazerka 99r. koloru niebieskiego. Mimo zimowej aury zrobilem jakies 200 km. Jedna jego wada jest nie dzialajacy praktycznie licznik. Obrotomierz i od paliwa dziala bez zarzutu, natomiast predkosciomierz dochodzi do ponad 80 km i sie zacina, czesto nawet nie osiagajac tej predkosci wskazowka dobija do tego miejsca i sie zatrzymuje. Poprzedni wlascicile byl u elektryka ale nic nie pomogl. Zauwazylem ze szybki od obortomierza i predkosciomierza sa jakies miekkie jakby z pleksy i jest rysa na cyferblacie w tym miejscu co sie zacina. Mam pytanko dostyczace czy licznik napedzany jest z linki i slimaka? Moze tam tez tkwi problem? Czy posiada ktos jakies dane co ile km powinno sie robic rozne wymiany, albo serwisowke, bo na ta chwile mam tylko po angielsku a pojec technicznych w tym jezyku nie bardzo czaje. Pozdrawiam Fazerowco.

 

Podejrzewam, że jest uszkorzony licznik. W fazerach prędkośćimoerz dostaje sygnał z czujnika, który znajduje przy przedniej zębatce, nie ma żadnej liniki i ślimaka.

 

Kilka stron wczesniej jest link do serwisówek - tam jest wszytko opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest uszkorzony licznik. W fazerach prędkośćimoerz dostaje sygnał z czujnika, który znajduje przy przedniej zębatce, nie ma żadnej liniki i ślimaka.

 

Kilka stron wczesniej jest link do serwisówek - tam jest wszytko opisane.

 

 

zdaje mi sie na 99% ze napęd do licznika jest w przednim kole, raczej jednak nie on tu jest winny tylko właśnie licznik, napęd daje sygnał do licznika a on jednak sie zacina czyli coś z licznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się chłopaq zdziwisz. Troszku pośmigałem na FZS 1000 i co jak co ale dół to on ma naprawde ładny. Szerokości.

A powiedz mi co wspolnego silnik FZS 1000 z FZ1? To zupelnie rozne silniki-o ile FZS 1000 faktycznie ma calkiem ladny dol(co prawda do ZRX 1200 to mu troche brakuje pod tym wzgledem)-ale najgorzej nie jest. Natomiast FZ1 dol ma slabiutenki, zeby jechac to trzeba krecic. Po przesiadce z FZS 1000 na FZ1 mialem z tym pewne problemy, bo mi zawsze mocy brakowalo na wyjsciu z winkli. Kwestia przyzwyczajenia, po prostu FZ1 trzeba krecic zeby jechal :) FZ1 charakterystyka silnika bardziej 600tke przypomina, niz prawdziwego tysiaca :icon_rolleyes: Podobo zmiana wydechu, PC i dobry filtr powietrza wiele pomaga w tej kwestii.

 

Ten test(jak wszystko na portalu motogej) jest tak ogolnikowy i beznadziejny, ze sie go czytac do konca nie chce...Zreszta po tym portalu to sie niczego lepszego spodziewac nie mozna ;) Chyba z piec razy napisali jaki ten motocykl ciezki. A to jest totalna bzdura! Moze jest on ciezki w porownaniu z supersportami-ale nigdy do takich kilofazer nie aspirowal. To raczej ta sama klasa co ZRX 1200(227 kg suchy), bandit 1200 (220 kg)czy Honda CB 1300(236 kg). W tym gronie ten motocykl jest super lekki! Poza tym dzieki wyprostowanej pozycji i szerokiej kierownicy nie ma zadnych problemow z powolna jazda(z ktora to raczej sa problemy wlasnie na sportach, a nie w nakedach). Oczywiscie pan znawca z motogeja nie wspomnial o gownianym tylnym zawiasie-ktory to duzo bardziej daje sie we znaki niz rzeczona "ogromna masa". Co do krytykowanej tam owiewki-to lepiej chroni ona przed wiatrem niz w nowszym FZ1.

P.S. A do zdjec wzieli chyba najbrzydszy egzemplarz kilofazera jakiego w zyciu widzialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fazerach prędkośćimoerz dostaje sygnał z czujnika, który znajduje przy przedniej zębatce, nie ma żadnej liniki i ślimaka.

 

 

zdaje mi sie na 99% ze napęd do licznika jest w przednim kole

 

 

Tutaj popieram Eda.

 

Napęd licznika jest przy przednim kole i czasem przy niedbałym montażu można go uszkodzić, jednak w przypadku który opisał Tomek raczej trzeba szukać nowego licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie na 99% ze napęd do licznika jest w przednim kole, raczej jednak nie on tu jest winny tylko właśnie licznik, napęd daje sygnał do licznika a on jednak sie zacina czyli coś z licznikiem

 

Tak, tak. Przepraszam za pomyłkę. Nie wiem dlaczego mi się ubzdurało, że czujnik jest przy zębatce. Może dlatego, że VFRy tak mają, a ja takich miałem trzy :)

 

Natomiast FZ1 dol ma slabiutenki, zeby jechac to trzeba krecic

 

Ciekawe to. Porównując wykresy przebiegu momentu obrotowego FZS i FZ można wywnioskować, że FZ1 powinien mieć lepszy dół.

 

zajc,

Ile pali Twój FZ1?

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to. Porównując wykresy przebiegu momentu obrotowego FZS i FZ można wywnioskować, że FZ1 powinien mieć lepszy dół.

 

zajc,

Ile pali Twój FZ1?

Nie moge teraz znalezc zadnego sensownego wykresu mocy i momentu zeby porownac te dwa motocykle. Ale moge powiedziec tyle: przy 6000 rpm w FZS zaczynalo leb urywac, a w FZ1 dopiero zaczyna jako-tako jechac ;) Co do spalania-nigdy(nawet jadac 90 km/h) nie zszedlem ponizej magicznych 6l/100 km. A w druga strone to ponad 11 na torze. Srednio kolo 7-7,5 trzeba liczyc(przy normalnej jezdzie). FZS palil troszke mniej, przy 120 km/h mozna bylo zejsc do 5l/100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...