Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a może jakiś fazerko-zlocik? Jesli bylby ktoś zainteresowany to można coś ciekawego zaplanować. Moja propozycja - Kazimierz Dolny, bądź lotnisko w Nowodworze (znane jako Ułęż). Ciekawie by było powymieniać się swoimi spostrzeżeniami na temat fz6-stek a może przy okazji jakieś piwko :icon_question:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może jakiś fazerko-zlocik? Jesli bylby ktoś zainteresowany to można coś ciekawego zaplanować. Moja propozycja - Kazimierz Dolny, bądź lotnisko w Nowodworze (znane jako Ułęż). Ciekawie by było powymieniać się swoimi spostrzeżeniami na temat fz6-stek a może przy okazji jakieś piwko :icon_question:

POZDRAWIAM

Edytowane przez mlodociany1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlot- jestem jak najbardziej za!

dzieki koniaczek za oddzew! powiem ci ze chyba zle zapiołem wtedy ten bieg-wymieniłem olej i zrobiłem ostatnio w wekend z 500km i nic- zero problemów z 2:) ale jakąś mam blokade psychiczną i na 1 i 2 kręce max do 8 tys- boje sie ze cos strzeli- od 3 daje na maxa! kumpel ostatnio robił skrzynie w Tcat i wyłożył 1500pln tak wiec wole nie ryzykowac!

co do mojego fazera to tak:

spalanie 4,8 predkosc około 120 z dziewczyną na pokładzie

5.5 - latanie dosc ostre z predkosciami około 160-180 momentami wolniej:)

prędkosc max-wskazowka staneła na 240- mysle ze realna to cos koło 220-225!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc trzeba w tym dziale poruszyć temat spotkania. Czy pasowało by większości Kazimierz Dolny? A potem można skoczyć na Nowodwór troszkę się rozerwać na lotnisku. Myśle że termin w okolicach początku lipca jest jak najbardziej realny? Tylko czy byli by chetni?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że są chętni. Ja na pewno wybrałbym się na taki zlocik. Trzeba koniecznie odświeżyć temat...

 

co do mojego fazera to tak:

spalanie 4,8 predkosc około 120 z dziewczyną na pokładzie

5.5 - latanie dosc ostre z predkosciami około 160-180 momentami wolniej:)

 

Cholera. Ja ostatnio zrobiłem "pomiarowe" 100km i spalanie wyszło mi na poziomie 8,5 litra :biggrin: :icon_razz:

Gaźniki mam po synchro, tyle że nie zaglądałem do środka. Czy to możliwe żeby tyle palił przez to że poprzedni właściciel majstrował przy dyszach lub iglicach? Muszę to zrobić bo mnie ten sprzęt zrujnuje, a jeździć trzeba :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim jeszcze oprócz oleju i filtra nic nie ruszałem a spalanie mam takie jak wyzej napisałem!

we wczesniejszym moto po czyszczeniu i dokładnym wyregolowaniu gazniorów moto wyraznie zaczeł mniej palic-same synchro mało dawało!

 

obroty mi delikatnie falują na wolnych tak +- 200 obr

i musze uspokoic swe sumienie i sprawdzic gazniki i zawory!

i pytanie- czy szlifujecie płytki czy dajecie nowe?

ile mniej wiecej u was kosztuje sprawdzenie-ewentualna korekta luzów?

 

o i moze znacie jakies strony na których mozna dostac jakies fajne i niedrogie kierunki do FZS? bo te oryginalne to porazka!

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze jakies konkretne propozycje? Moze niech każdy zainteresowany poda okrąg gdzie moze dojechac, i wybierzemy cos interesujacego?

 

P.S. ja na baku do wlaczenia sie rezerwy przejezdzam 230km przy mieszanym cyklu. Troche jazdy ostrej i sporo jazdy we dwoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ernestZl - jesli Ci obroty faluja to synchro by sie przydalo ale po wczesniejszym czyszczeniu

plytek też nie polecam szlifować ( wiem ze w wiekszości warsztatów tak sie robi) bo plytka jest dodatkowo utwardzona z zewnątrz jesli zeszlifujesz ta warstwe plytka nie będzie juz tak wytrzymała jak powinna byc.

Edytowane przez ED manetka (KURCZAK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pali 5,5 w cyklu dojazdowym do pracy -> miejsko-obwodnicowo-rekreacyjnym

 

Migacze jak dla mnie są w porządku ale lusterka to sobie mechanicznie (spawarka :biggrin: ) wydłużę bo akcesoryjne sporo kosztują a doprowadzają mnie za każdym razem do białej gorączki :icon_mrgreen:

 

Pytanie:

- Co ile wymienia się świece?

- jakie są objawy "kończących" sie świeć

- ile płaciliście za synchronizacje/regulacje/czyszczenie gaźników/płytek etc. ???

Edytowane przez Penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie:

- Co ile wymienia się świece?

- jakie są objawy "kończących" sie świeć

- ile płaciliście za synchronizacje/regulacje/czyszczenie gaźników/płytek etc. ???

 

Świece zapłonowe co 20000 km (tak mam w serwisówce).

Podłączam się pod to 3 pytanie

 

P.S. Czy robienie synchronizacji gaźników jest konieczne gdy silnik chodzi równiutko, pali mało paliwa i w ogóle wszystko jak powinno byc? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech dużo zmienia w spalaniu! mi w poprzednim moto po samym nawierceniu tylniej scianki zaczął palic srednio o 1/1,5 litra wiecej a przelot u kolegi w fazerze spowodował wzrost spalania do 2 litrów przy takim samym traktowaniu manetki!

ja w w swoim Fazerze mam juz zmienione lusterka i widac w nich super!!! ale te duze kierunki są fatalne!

co do zlotu to rzeczywiscie bedzie problem! ja w ten wekend jade do Tuszyna koło Łodzie a na nastepny w okolice Gliwic! wydaje mi sie ze najlatwiej byłoby sie spotkac przy okazji juz zorganizowanego zlotu!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...