Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Moto z salonu, ale z października 2008. Ja dałem 4 tys. Euro plus koszty transportu (1000 km), motocykl przywieźliśmy busem. Jeśli chodzi o koszty rejestracji to 62 zł przegląd techniczny, 160 zł opłata w UM, 120 zł tłumaczenia, wydział komunikacji 192 zł i ubezpieczenie 140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też chciałbym przywitać wszystkich użytkowników Fazerka. Od niedawna jestem jego posiadaczem. Moim pierwszym motocyklem była MZ 250 z 1962 r. Ale to było w latach 90- tych. Poprzednie dwa sezony przejeździłem Kawasaki EL 252. Mój Fazerek to FZ6 S2 z 2006 roku z przebiegiem 29000 km. Kupiłem go od kolegi więc wiedziałem , że motocykl jest zadbany i wszystko wymieniane było w nim na czas. Pozdrawiam wszystkich :crossy:

 

Na początek witam forumowiczów bo to w sumie mój pierwszy post na FM ;-) , jako że jestem zainteresowany dość poważnie kupnem fazerka to wypadło że pierwszy post znalazł się właśnie tutaj.

Sezon w pełni więc ruch na forum chyba trochę mniejszy ale może znajdzie się ktoś z zach.pom najlepiej gdzieś okolice szczecina u kogo mógłbym zrobić przymiarkę? (tak w połowie sierpnia bo dopiero będę w kraju) ;-) Czytałem już sporo postów na temat wzrostu i motocykli i wniosek taki że najlepiej po prostu usiąść i sprawdzić ;-) a cm mam 188 przy ok 100kg wagi , niby nie dużo ale jednak nie każde moto się nadaje.

 

Pozdrawiam

 

J.

jaro82 w razie czego również służę pomocą :-)

Edytowane przez lisek1-72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć,

mam pytanie - bo mnie ciekawi - dlaczego niektóre fazerki mają naklejkę na baku w formie napisu "Fazer", a niektóre mają w tym miejscu znaczek Yamahy - niby motocykle z tego samego roku, wg. właścicieli bezwypadkowe, a jeden jest taki:

http://photos01.otom.../M3366292_1.jpg

a drugi taki:

http://photos04.otom.../M3339043_1.jpg

ktoś podpowie dlaczego i od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Może mi ktoś powiedzieć czy jest jakaś fachowa nazwa plastików które znajdują się wewnątrz czaszy ? usytuowane są po bokach i sięgają chyba aż po zegary. Pytam bo być może dziś kupię FZS 600 ale zastanawia mnie właśnie brak tych elementów i wszystkie kabelki za zegarami są prawie bez żadnej osłony. Jechałem i sama czasza latać nie lata, nie trzeszczy ale denerwuje mnie jak coś powinno być a nie ma. Gdy zapytałem właściciela że chyba coś jeszcze powinno być bo widać że są mocowania to powiedział że nie wie bo w takim stanie kupił od poprzedniego właściciela (Niemca), a było to 4 lata temu , jemu to nie przeszkadzało. Pytam o nazwę bo chciał bym wiedzieć ile to kosztuje i czy w ogóle można dokupić.

 

Pozdrawiam. LwG ;-)

 

lisek dzięki za chęci ;-) , 2006 pozazdrościć , prowadzi się lepiej niż starszy FZS ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi, dziękować wam. Czasem to jest szare. jakie jest zadanie tego wypełnienia? spełnia to jakieś funkcję ? np że czasza jest bardziej stabilna, osłona itp.. ? pewnie daję trochę osłony od np deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jezdzic bez tych wypełnień, tylko jedno ale... W przeciwieństwie do ubytków na zewnątrz, akurat brak wypełnień bedziesz widział podczas jazdy i może Cię to męczyć aż do momentu, kiedy je dokupisz :)

Dużo radości z nowej maszyny życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek dzięki za chęci ;-) , 2006 pozazdrościć , prowadzi się lepiej niż starszy FZS ? :-)

 

Niestety nigdy nie jeździłem starszym FZS :sad: . Ale FZ 6 prowadzi się super :biggrin:

Edytowane przez lisek1-72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, tak wracałem do domu , i miałem wrażenie że na wyższych biegach słabo się kręci powyżej 8000. na 1, 2 i 3cim biegu ładnie ciągnie. Jeden koleś mi mówi że to 600 i ten typ tak ma , ale na YT widziałęm że gość kręcił prawie do końca obrotomierz i na wyższych biegach bo mial ponad 200km/h na zegarkach.

Dziś jużbyło za późno ale jutro sprawdzę jaki ma Vmax. może po prostu moje 105kg wagi robi mu problem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, za trucie ale czy ktoś się może odnieść do mojego posta wyżej?

cześć,

mam pytanie - bo mnie ciekawi - dlaczego niektóre fazerki mają naklejkę na baku w formie napisu "Fazer", a niektóre mają w tym miejscu znaczek Yamahy - niby motocykle z tego samego roku, wg. właścicieli bezwypadkowe, a jeden jest taki:

http://photos01.otom.../M3366292_1.jpg

a drugi taki:

http://photos04.otom.../M3339043_1.jpg

ktoś podpowie dlaczego i od czego to zależy?

Edytowane przez pa2olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...