Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznawać się kto tu dużo z plecaczkiem jeździ :)

Chodzi o to, że moja Piękna narzekała w poprzednim sezonie na wibracje prawego podnóżka, pochodzące jak się domyślam od wydechu. Spotkaliście się z czymś takim? Da radę coś z tym zrobić, czy ten typ tak ma?

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawać się kto tu dużo z plecaczkiem jeździ :)

Chodzi o to, że moja Piękna narzekała w poprzednim sezonie na wibracje prawego podnóżka, pochodzące jak się domyślam od wydechu. Spotkaliście się z czymś takim? Da radę coś z tym zrobić, czy ten typ tak ma?

He he he, moja dama tez trochę narzeka na wibracje od prawego podnóżka , twardą kanapę i że zjeżdża na moją część siodełka :icon_mrgreen:

 

Zajrzyj do tego silentblock'u, który jest w miejscu mocowania wydechu do podnóżka.

Być może że jest juz sparciały i nie spełnia swojej roli.

Jeżeli jest sparciały, to trzeba zastosować jakiś zamiennik, a metalową tuleję która jest węwnątrz gumy zeszlifować o jakieś 2mm, żeby w momencie przykręcania śruby guma bardziej napęczniała :icon_mrgreen:

 

Aha, zajrzyj tez do dolnego mocowania wydechu, tam tez mozna zastosowac patent z zeszlifowaniem metalowej tulejki :icon_eek:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja km w tym sezonie powiekaszm caly czas (o ile sie da). Zakupilem juz sakwy tirystyczne i mam nadzieje ze niedlugo je jakos wykorzystam :flesje:

Dzisiaj zabralem sie za naped, wyczyszczenie lancucha, nasmarowanie od nowa i ogolnie zmonitorowanie sytuacjiw napedzie i troszke mnie to zaniepokoilo!!

 

Koledzy Fazerowcy czy mozecie spojrzec na ten temat i cos podpowiedziec?

http://forum.motocyklistow.pl/Luz-przednie...uzo-t68873.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja km w tym sezonie powiekaszm caly czas (o ile sie da). Zakupilem juz sakwy tirystyczne i mam nadzieje ze niedlugo je jakos wykorzystam :banghead:

Dzisiaj zabralem sie za naped, wyczyszczenie lancucha, nasmarowanie od nowa i ogolnie zmonitorowanie sytuacjiw napedzie i troszke mnie to zaniepokoilo!!

 

Koledzy Fazerowcy czy mozecie spojrzec na ten temat i cos podpowiedziec?

http://forum.motocyklistow.pl/Luz-przednie...uzo-t68873.html

Wlasnie sprawdzilem umnie jest tak samo wiec chyba ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sam rozgladałem sie za jakims zabezpieczeniem i znalażłem firme produkującą Crash Pady, dla Fazerka 600 niby też są ... pytałem sie ich to potwierdzają cena 130zł

 

http://www.womet-tech.pl/akcesoria%20moto.html

 

moze ktoś kupował już ? to bym poznał opinie o nich :flesje:

 

 

ja kupilem u nich Crash Pady . są ok . mysle ze moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawać się kto tu dużo z plecaczkiem jeździ :wink:

Chodzi o to, że moja Piękna narzekała w poprzednim sezonie na wibracje prawego podnóżka, pochodzące jak się domyślam od wydechu. Spotkaliście się z czymś takim? Da radę coś z tym zrobić, czy ten typ tak ma?

 

zdarza się. ja po wymianie wydechu na przelot nie dałem podkładki i wibracje powodowały paraliż rąk po 20 km :wink: i wykręcenie śruby od zbiornika paliwa w główce ramy :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem podziękować za rady jakie uzyskałem na forum, gdyż właśnie dzięki nim kupiłem piknego Fazerka ;) na początku się obawiałem tego potworka ale po przejechaniu 10km czułem się jak ryba w wodzie :buttrock: Teraz muszę przygotować go do sezonu i z tym się wiąże moje pytanie.

Ile mniej więcej powinna kosztować wymiana króćców ssących oraz regulacji gaźników i zaworów.

U mnie w Olsztynie jest mało takich miejsc gdzie mogę to zrobić więc pewnie będą chcieli ze mnie zedrzeć :banghead:

Na razie moto stoi w Poznaniu więc tam może będzie taniej :buttrock: lecz nie zawsze taniej znaczy lepiej, już się na tym przejechałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :banghead: wlasciwie to samo pytanie mnie gnebi :( tez kupilem fazera jakies 2 tygodnie temu i musze zrobic mu jakis przegladzik przed sezonem aby w miare bezproblemowo posmigac. I tu powtorze pytanie kolegi : podajcie przyblizona cena za przygotowanie moto do sezonu tj olej, filtr, zaworki i moze cos jeszcze drobnego . Ile to moze kosztowac?? pozdrooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bula10 zrobiłem małe rozpoznanie:

Króciec ssący kpl (4szt)- 396 zł; regulacja zaworów - 200 zł; regulacja i czyszczenie gaźników - 180 zł. Info z serwisu Hondy www.moto-rex.pl. U mnie w Olsztynie regulacja i czyszczenie gaźników - 150 zł więc z tymi cenami to może być różnie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dopiescilem moto w garazu i na koncu jak juz ciemno sie robilo doszedlem do wniosku ze w koncu zaczne sezon i wyjade nim gdzies na miasto. Na poczatku byla opcja zeby tylko odpalic i niech pochodzi. Ostatecznie przebralem sie w stroj "batmana" i jazda... male problemy z odpaleniem, ale pojechalem. nie przejechalem nawet 1km - gosc przezde mna hamuje ostro...ja daje w przedni i nic, przyciskam klamke mocniej...... i leze. Dobrze ze zaledwie toczylem sie. moto na boku przelecialo moze 3 metry. ja zbieralem plastiki z asfaltu to mi sie plakac chcialo. lepszego poczatku sobie nie wyobrazalem. :biggrin:

 

Pytanie. bede probowal pospawac te plastiki, ale moze ktos ma tanio oddac plastik lewy tylny i owiewke przednia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, witam wszystkich !!

Sezon się już zaczął na dobre :icon_rolleyes: .

Powiem Wam wszystkim że zrobiłem kompletny przegląd motorka-synchro, nowe świece, płyny, oponka z 2% zużyciem. Bajka. Moto jeździ rewelacyjnie. W tą niedzielę śmigałem mimo słabej popołudniowej pogody. Pierwszy raz na tym sprzęcie rozpędziłem się do 230 km/h- DALEJ SIę JUż BAłEM BO BYł DUżY WIATR.

Oprócz tego jak zawsze odpalałem go z gazem ( cały zeszły rok)to teraz tylko przycisk i sam chodzi.

Pozdrawiam i do zobaczenia na jakimś zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. bede probowal pospawac te plastiki, ale moze ktos ma tanio oddac plastik lewy tylny i owiewke przednia ???

Współczuję początku sezonu. Najważniejsze, że sam nie ucierpialeś. Duże są te pęknięcia owiewki? Może taniej będzie to zrobić u jakiegoś fachury niż szukać czegoś do kupna.

Na Allegro jest kilka owiewek w stanie różnym.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie pekniety jest tylko lewy bok.. mysle ze da rade to pospawac.. hprzej z przodem tu juz odpadl mi kawalek i pekniete sa mocowania szybki (szybka nieruszona) lusterko przytarte.... no i moj chyba mam kciuk wybity/zlamany/ cos z nim nie halo, drugo tylko boli i lewe biodro stluczone (czytaj sinak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie pekniety jest tylko lewy bok.. mysle ze da rade to pospawac.. hprzej z przodem tu juz odpadl mi kawalek i pekniete sa mocowania szybki (szybka nieruszona) lusterko przytarte.... no i moj chyba mam kciuk wybity/zlamany/ cos z nim nie halo, drugo tylko boli i lewe biodro stluczone (czytaj sinak)

Co do owiewki to koszty pospawania nie powinny być duże. Do 100 zeta spokojnie się zmieścisz.

Z tym kciukiem to lepiej nie ryzykować i skocz na jakieś prześwietlenie.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...