Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

:cool: Spoko ja z reguly uzywam normalnego jezyka, a to bylo zamierzone. Taki krotkie ksztalty moto kojarza mi sie zaraz z wsk-ami i poucinanymi błotnikami (od razu pisze ze nic do nich nie mam)

 

Efekt widoczny na zdjeciach jest konsekwencja naprawy uszkodzen, nie zrobionych przeze mnie tylko poprzedniego wlascicela, ktory w bezpardonowy sposob zakleil to wszystko tasma izolacyjna i wygladalo to poprostu....fatalnie. Ale teraz juz bedzie pieknie :]

 

Mam nadzieje ze niedlugo to wszystko skończe i umieszcze fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: Spoko ja z reguly uzywam normalnego jezyka, a to bylo zamierzone. Taki krotkie ksztalty moto kojarza mi sie zaraz z wsk-ami i poucinanymi błotnikami (od razu pisze ze nic do nich nie mam)

Z tego co kojarzę to na tego typu sprzęty właśnie w Anglii mówiono scramblery. Zresztą Triumph ma taki model w ofercie. Jeszcze podnieś wydech, zmień opony i będzie git :crossy:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał Ktoś ostatnio jakiś sensowny alarm do Fazera i może coś polecić.

Jest teraz trochę czasu i chciałem przed sezonem założyć. Oferta jest bardzo duża

a nie chciałbym założyć czegoś z czym w trakcie jazdy będzie problem.

Cez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał Ktoś ostatnio jakiś sensowny alarm do Fazera i może coś polecić.

Cez

 

Bry.

Mam u siebie partola. Do kupienia za circa 300zl na allegro. Bardzo dobry sprzet. Sluzy juz w drugim moim motocyklu bez zadnych problemow.

 

pozdr

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry.

Mam u siebie partola. Do kupienia za circa 300zl na allegro. Bardzo dobry sprzet. Sluzy juz w drugim moim motocyklu bez zadnych problemow.

 

pozdr

ladzior

Jak to jest z tym Patrolem? Bo czytałem, że ma taką upierdliwą przypadłość. Lubią się światła awaryjne włączać jak za krótko będzie włączony kierunkowskaz. Prawda to?

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym Patrolem? Bo czytałem, że ma taką upierdliwą przypadłość. Lubią się światła awaryjne włączać jak za krótko będzie włączony kierunkowskaz. Prawda to?

 

Owszem.

Ale wszelkie opcje zwiazane z kierunkami (awaryjne lub przypomiczacz o wlaczonym) mozna bez problemu wlaczyc/wylaczyc za pomoca programatora do tego alarmu. Dealerzy Yamahy takie montuja do nowych moto i oni powinni miec takowy programator (w Krakowie dzwonilem do jednego na probe i mieli).

 

Moim zdaniem to dobry alarm. Nie mialem w rekach FOX'a, ale z partola jestem zadowolony. Ma swoje zasilanie, przydatne wyjscia na czujniki obwodowe itp. No i pobor malutki - fazer stoi z wlaczonym caly czas i nie ma najmniejszego problemu z pradem.

 

pozdr

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Ale wszelkie opcje zwiazane z kierunkami (awaryjne lub przypomiczacz o wlaczonym) mozna bez problemu wlaczyc/wylaczyc za pomoca programatora do tego alarmu. Dealerzy Yamahy takie montuja do nowych moto i oni powinni miec takowy programator (w Krakowie dzwonilem do jednego na probe i mieli).

Jeśłi można te opcje powyłączać to git. Z alarmem zawsze bezpieczniej.

 

Coś tam ciekawego planujecie dokupić do Fazerków na nowy sezon?

 

Ja pewnie rzucę się na Monoracka z kufrem i sakwy Oxforda. Tak żeby było na wypady wakacyjne.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi można te opcje powyłączać to git. Z alarmem zawsze bezpieczniej.

 

Ano zgadza sie.

Choc jak beda chcieli wziac to i tak wezma :)

 

Coś tam ciekawego planujecie dokupić do Fazerków na nowy sezon?

Ja pewnie rzucę się na Monoracka z kufrem i sakwy Oxforda. Tak żeby było na wypady wakacyjne.

 

Ja juz koncze ubieranie ;-)

Dostal przewody w oplocie, zrobilem sobie oslone na chlodnice i mysle jeszcze o oslonie na lancuch. Kusi mnie jeszcze na przerobke siedzenia - dupa mi dretwieje ;-) No i kufer na 2 kaski, ale to tuz przed sezonem.

 

pozd

ladzior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem kupić zakuty- ale stwierdziłem ze nie bede kombinował, Zakucie łańcucha to 5 minut- i to bez wprawy,

A jeśli chodzi zakupy do fazera, to kupiłem ostatnio monoracka, + płyte givi. Założyłem to cudo i wg mnie poprawia to wygląd motóra.

Jest jakby masywniejszy, i dłuższy.

Czeka mnie jeszcze zakup kufra, Ale to kolejne 600zł ...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem mojemu Fazerkowi nowiutki pełny zestaw DIDa.

Mam w zwizku z nim pytanie: Łancuch jest fabrycznie zakuty, czy zakladal ktos z Was juz taki lancuch? duzy jest problem ze zdejmowaniem wahacza?

Zakładałem zakuty łańcuch w GS500. Robiłem to sam, także trochę mi zeszło, ale generalnie nie jest to ciężka robota. Dobrze jest mieć klucz dynamometryczny, żeby odpowiednio podokręcać śruby i smar do łożysk, żeby jak jest okazja od razu nasmarować łożyska wahacza.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem mojemu Fazerkowi nowiutki pełny zestaw DIDa.

Mam w zwizku z nim pytanie: Łancuch jest fabrycznie zakuty, czy zakladal ktos z Was juz taki lancuch? duzy jest problem ze zdejmowaniem wachacza?

Osobnik słabo obeznany z mechaniką 5 piw :icon_razz:

Osobnik średnio obeznany z mechaniką 3 piwa :biggrin:

Osobnik dobrze obeznany z mechaniką 2 piwa :crossy:

Ogólnie prosta robota, więc dasz radę. Radzę jeszcze dokupic do zestawu nową nakrętkę na zebatkę zdawczą i nowe zabezpieczenie na nią :biggrin:

No i weź jednak więcej piwa niż sztuk 5......wiesz czyszczenie, chwila zadumy itd :flesje:

Też planowałem kupić zakuty- ale stwierdziłem ze nie bede kombinował, Zakucie łańcucha to 5 minut- i to bez wprawy,

I tutaj popełniasz błąd :lalag:Łożyskowanie wahacza, to taki zakamarek, do którego mało kto zagląda i uważam to niemal za przestępstwo.Wbrew pozorom te łożyska nie są wieczne. Przyda się profilaktyczna ich kontrola, wyczyszczenie i przesmarowanie. Po takim zabiegu motocykl będzie chodził po długich łukach jak nówka :clap:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem mojemu Fazerkowi nowiutki pełny zestaw DIDa.

Mam w zwizku z nim pytanie: Łancuch jest fabrycznie zakuty, czy zakladal ktos z Was juz taki lancuch? duzy jest problem ze zdejmowaniem wachacza?

 

 

Jak się ma dużo czasu to można się pobawić z wyjęciem wahacza. Z reguły kupuję łańcuchy ze spinką, które w łatwy sposób można spiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...