Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Co do łańcucha używam spray firmy Castrol i smaruje go gdy jest sucho co 500 km, gdy jest mokro co 300km. Nie wiem czy to dobrze ?? jesli nie to poprawcie mnie.

Gosiu, robię dokładnie tak samo (lub częściej :) ), kettenspray tej samej marki; brudzi, ale umiarkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wlasnie jutro wybieram sie po fazerka z 2002r, z tego co wiem jest po lekkim szlifie i ma peknieta klamke od hamulca przedniego. Czy ktos moze mi podpowiedziec jaka moze byc tego cena?

Głowy za to nie dam, ale nie zdziwiłbym się gdyby klamka od TCata pasowała do FZS

http://forum.motocyklistow.pl/Sprzedam-kla...600-t65074.html

Najlepiej zadzwonić do Yamahy i się spytać.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2007 rozpoczęty, przedwczoraj u nas (koło Krakowa) było bardzo ciepło

i moim Fazerem udało się zrobić pierwsze 20 km, trochę mało ale banan

do dzisiaj.

I pomyśleć, że w zeszłym roku o tej porze przedzierałem się przez 1m zaspy.

 

Pozdrawiam wszystkich na forum.

Czari

Ja w tym roku nastukałem juz 220km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! ja zarejestrowałem moje moto 19 grudnia i od tej pory już prawie 400km.... u nas w Wielkopolsce pogoda w miarę więc można śmigać.... powiedzcie moi drodzy, czy na przód do FZ6S Fazer można założyć oponkę w innym rozmiarze niż fabryczny (120/70ZR17)??? czy nie spowoduje to pogorszenia własności jezdnych itp??? proszę o pomoc!!! z góry dziękuję i pozdrawiam!!! :)

 

jeszcze jedno... do FZ6S Fazer zalecane są oponki Bridgestone. czy wie ktoś z Was co oznaczają oznaczenia na tych oponkach??? a mianowicie: BT 020, 014... 58W, 73W... dzięki i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie moi drodzy, czy na przód do FZ6S Fazer można założyć oponkę w innym rozmiarze niż fabryczny (120/70ZR17)

 

Trzymaj się fabryki, masz felgę, która uniemożliwia Ci zakładanie szerszej lub weższej opony.

 

BT 020, 014... 58W, 73W...

 

BT 020 120/70 ZR17 58W

BT 020 to typ opony tej firmy. Nie jest to najlepsza opona na świecie :)

 

120 - szerokość opony (w mm)

70 - wysokość opony wyrażona w procentach.

 

58 - index nośności

W- index prędkości

 

Wszystko opisane jest na stronie http://opony.com.pl

 

Możesz spokojnie założyć opony innych firm, tylko w odpowienim dla FZ6 rozmierze.

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

No to sie stalo, po dluuugich perturbacjach z NTV i poszukiwaniach innego w miare rozsadnego egzemplarza dzis stalem sie posiadaczem YZF Fazer 600, piekniutka, niebiesciutka z 2002 r(kocie oczka) :D Przebieg 38tys mil, jeden wlasciciel, a w zasadzie wlascicielka (stad lekkie ubytki kosmetyczne ;) ). Full servis history, ostatni wpis przy 35kmil. Generalnie technicznie OK (jak narazie co by nie zepeszac), wizualnie jak wspomnialem ubytki, czyli parkingowe upadki i jeden szlif na prawa strone przy niewielkiej predkosci. Skutkiem peknieta klamka hebla recznego, ale tylko ten czubeczek i do poprawki owiefka z prawej strony. NIE JEST ZLE. Dzisiaj juz zrbilem 200 km (droga powrotna) :buttrock: wiec lekko obeznalem sie z ta maszyna. Szkoda tylko ze plowa tego byla w deszczu i jednak czulem respekt i nie przesadzalem z V. Tak okolo 90, 110. W deszczu spadlo do 70, 80 (wieeem, ale jednak troszke strach jak na pierwsze branie za rogi Fazerki). Dzis obejrzałem 3 szuki i tak jednak byla najlepsza z tych 3 (pod wzgledem rok, cena, przebieg) i dlatego na nia padlo. Raz tylko zorkrecilem ja do 11tys obr ale to narazie za wczesnie na takie doznania ;) :P

Moto wstawione w sklep.

Co do bajerkow: alarm z pilota, immobilaizer, pol baku paliwa za free, gwarancja 3 m-ce, mozliwosc zwrotu po 24 godzinach i cena :D 1500 funtow = ok. 8250 zł. Gosc byl mega mily, nie chcial upuscic ceny, ale gdy zapytalem go czy latwo byloby mu jezdzic po prawej stronie odpowiedzial : "nigdy" Ja mu odpowiedzialem ze juz od dzisiaj musze :biggrin: i jednak sie zgodzil.

 

Pytanie techniczne: daje sie slyszec naped, po zakupie motor przeszedl przeglad przed opuszczeniem sklpu(gosc sprawdzal opony, olej, baterie i lancuch) i wydaje mi sie ze go zbyt mocno naciagnal. Ktos moze mi powiedziec cos jakie moga byc tego obiawy. U mnie slychac jakby strzelanie i gdy sie wsiadzie na motor lancuch nie ma za duzo luzu, gdy na sile go pociagne to moze opusci i podniesie sie na ok 0,5 cm.

 

No to tyle, witam ponownie Forumowicze tym razem juz bede czesciej goscil w tym temacie ;)

Fotki jutro za dnia, jak wrocilem juz nocka mnie zastala.

 

PS!. Motorek juz opity delikatnie, tak co bezawaryjnie chodizl i sie sprawowal.

PS2. Jednak angielskie drogi na bikeu to wieelka roznica od tych naszych rodowitych, super sie jezdzi (taki off top ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Gratuluje zakupu! :biggrin:

 

Pytanie techniczne: daje sie slyszec naped, po zakupie motor przeszedl przeglad przed opuszczeniem sklpu(gosc sprawdzal opony, olej, baterie i lancuch) i wydaje mi sie ze go zbyt mocno naciagnal. Ktos moze mi powiedziec cos jakie moga byc tego obiawy. U mnie slychac jakby strzelanie i gdy sie wsiadzie na motor lancuch nie ma za duzo luzu, gdy na sile go pociagne to moze opusci i podniesie sie na ok 0,5 cm.

 

Przyczyna tego strzelania jest zniszczony już układ napędowy. Zredukuj naciag tak aby luz wynosił 30-40 mm. . Strzelanie ucichnie, ale i tak zacznij powoli myśleć o nowym łańcuchu...

 

 

Dawaj foty!!! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

No to sie stalo, po dluuugich perturbacjach z NTV i poszukiwaniach innego w miare rozsadnego egzemplarza dzis stalem sie posiadaczem YZF Fazer 600.

Ładne to opijanie musiało być bo coś się literki poprzestawiały :icon_twisted: Fazer to FZS :icon_question:

Gratulacje z okazji nabycia sprzęta. Niech się dobrze sprawuje.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to opijanie musiało być bo coś się literki poprzestawiały :icon_mrgreen: Fazer to FZS :biggrin:

Gratulacje z okazji nabycia sprzęta. Niech się dobrze sprawuje.

 

Ale ftopa :icon_twisted: :flesje: Juz lekko zmeczony bylem ta podroza i no i wiecie czym :icon_eek:

Wczoraj jeszcze w manualu wyczytalem, iz zalecany luz łancucha to wlasnie od 30 - 45mm czyli moglo by byc. Ale i tak go slychac...:/

 

Fotki wieczorkim, wlasnie sie obudzilem, jakies sniadanko i ide do mojej maszynki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanko techniczne :cool: jaki powinien być zwis łańcucha w FZ6S Fazer, rocznik 2004 i jak go prawidłowo ustalić??? co mierzyć??? oraz jak prawidłowo wyosiować koło przy montażu??? czy wystarczy dokładnie wymierzyć suwmiarką śruby od naciągu łańcucha??? wymierzyłem wystającą część śruby lewej, dopasowałem wystającą długość prawej i wydaje mi się że jest oki.... co sadzicie o mojej czarnej magii???? :) ????pozdrowionka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch dni jestem szczęśliwym :icon_mrgreen: posiadaczem fazerka 600. Nie będę ukrywał, że wybór został podjęty również dzięki Wam i temu co napisaliście w tym temacie (przeczytałem go od 1 strony). Mam pytanie: czy jest ktoś w posiadaniu instrukcji obsługi w innym języku niż niemiecki (taką mam, ale kompletnie nie rozumiem tego języka). Najlepiej po polsku, ale angielska też milewidziana. Rocznik 2006 z ABS.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanko techniczne :smile: jaki powinien być zwis łańcucha w FZ6S Fazer, rocznik 2004 i jak go prawidłowo ustalić??? co mierzyć??? oraz jak prawidłowo wyosiować koło przy montażu??? czy wystarczy dokładnie wymierzyć suwmiarką śruby od naciągu łańcucha??? wymierzyłem wystającą część śruby lewej, dopasowałem wystającą długość prawej i wydaje mi się że jest oki.... co sadzicie o mojej czarnej magii???? :icon_mrgreen: ????pozdrowionka!!!!

 

Zwis - dobre określnie :bigrazz: Wydaje mi się, że odpowidnim będzie luz :wink: No chyba, że masz co innego na myśli. "Luz" powinien wynosić 30-40mm. Prawidłowe ustawienie koła umożliwą Ci znaczniki, które są na whaczu (w okolicy ośki tylnego koła). Wszystko jest banalnie proste, ustawiasz ośkę tak samo z dwóch stron.

Koło powinno być równiutko w osi wahacza.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...