Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

a tak orientcyjnie ile kosztuje taka regulacja zaworów bo jestem zielony w tym temacie...??

 

 

Zadzwoń do Pawła. Na pewno nie powie Ci, że będzie to na bank np 200 PLN ponieważ może dojść ewentualny koszt nowych płytek.

 

 

 

Czy ktoś ma u siebie założony filtr K&N? Jest jakaś różnica po wyminie?

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam w Fazerku 600 z 2002 K&N załozyłem po wymianie tłumnika na przelotowy leo vince gdyż zwiekszył aie przelot spalin i Fazerek musi więcej powietrza w płuca złapac. Teraz czuje wyrazny przyrost mocy:) Polecam 110 konna honda łapie mnie dopiero na 4 biegu a sv 650 wygrywa tylko na 1 biegu R6 wygrywa zawsze ale trzymam sie doś blisko na ogonie:)

 

Zbiornik bedzie pasował od rocznika 2002 i 2003 tylko bo te zbiorniki mają 22l pojemnosci a w fazerach 98-01 tylko 18l pojemnosci. Poszukaj na allegro trafiają się czasem nowsze zbiorniki tylko przeważnie odrapanne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam w Fazerku 600 z 2002 K&N załozyłem po wymianie tłumnika na przelotowy leo vince gdyż zwiekszył aie przelot spalin i Fazerek musi więcej powietrza w płuca złapac. Teraz czuje wyrazny przyrost mocy:) Polecam 110 konna honda łapie mnie dopiero na 4 biegu a sv 650 wygrywa tylko na 1 biegu R6 wygrywa zawsze ale trzymam sie doś blisko na ogonie:)

 

Zbiornik bedzie pasował od rocznika 2002 i 2003 tylko bo te zbiorniki mają 22l pojemnosci a w fazerach 98-01 tylko 18l pojemnosci. Poszukaj na allegro trafiają się czasem nowsze zbiorniki tylko przeważnie odrapanne:)

 

Dzieki. To musze teraz poszukac na allegro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik bedzie pasował od rocznika 2002 i 2003 tylko bo te zbiorniki mają 22l pojemnosci a w fazerach 98-01 tylko 18l pojemnosci. Poszukaj na allegro trafiają się czasem nowsze zbiorniki tylko przeważnie odrapanne:)

 

'98-'99 18 litrów

'00-'01 20 litrów

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy orientujecie sie ile oleju wchodzi do silnika FAZERKA z 2006r .Kupiłem niunie miesiąc temu:) i jestem zielony -ale szybko się ucze.Z góry dziękuje.Aha jeszce jedno pytanko chciałbym sie dowiedzieć czy musze regulować zawory i jak czesto???? Aktualny przebieg mojej ślicznotki to 12 500km,i jakie czynności serwisowe jeszcze mnie czekają?? DZIĘKUJE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy orientujecie sie ile oleju wchodzi do silnika FAZERKA z 2006r .Kupiłem niunie miesiąc temu:) i jestem zielony -ale szybko się ucze.Z góry dziękuje.Aha jeszce jedno pytanko chciałbym sie dowiedzieć czy musze regulować zawory i jak czesto???? Aktualny przebieg mojej ślicznotki to 12 500km,i jakie czynności serwisowe jeszcze mnie czekają?? DZIĘKUJE :biggrin:

Wchodzą 3 litry :wink:

Masz napisane w instrukcji obsługi...

 

Wymień olej, filtr oleju, naciągnij łańcuch jeśli jest taka potrzeba... to chyba wszystko :wink:

 

Sądzę, że przy przeglądzie na 10kkm sprawdza się tylko luz na zaworach :wink:

 

Gratuluję :flesje:

Jaki kolor?? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy orientujecie sie ile oleju wchodzi do silnika FAZERKA z 2006r .Kupiłem niunie miesiąc temu:) i jestem zielony -ale szybko się ucze.Z góry dziękuje.Aha jeszce jedno pytanko chciałbym sie dowiedzieć czy musze regulować zawory i jak czesto???? Aktualny przebieg mojej ślicznotki to 12 500km,i jakie czynności serwisowe jeszcze mnie czekają?? DZIĘKUJE :clap:

 

Wchodzi dokładnie 2.8 L (z wymianą filtra oleju) Jest nawet napisane z prawej strony silinka (na obudowie sprzegła 2.8)

U mnie w Fazerze przy 10 tys wymieniali: świece(4szt), olej z filtrem.

Nawet przy 20 tys nieregulowali zaworów (swiece, oleje, f. powietrza, płyny hamulcowe)

Z tego co sie orientuje w fazerach zawory reguluje sie dopiero przy 40 tys.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie tłumika na sportowy powinno się wymienic także filtr powietrza na np K&N robi się wtedy wiekszy przelot spalin i motorek musi zassac wiecej powietrza poprawi to jeszcze bardziej jego osiągi. Ale jak nie zmienisz to nic się nie stanie:) podobno powinno się pod tłumnik ustawic silnik a dokładnie gazniki poziom paliwa ale wiekszosc ludzi tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...