Skocz do zawartości

Jaki olej do skutera?


Gość termoutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem muzynowi skuterka CPI popcorn 50ccm i nie wiem jaki olej lać do niego (chodzi o olej do mieszanki)... Niktórzy mi mówią, że trzeba lac jakiś półsyntetyk do dwu suwów... inni, że wystarczy zwykły mixol! prosże o pomoc- jaki olej lac do skutera dwusówa do paliwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen, z moich doświadczeń, nienadaje się do rometa z racji tragicznych ilości nagaru i dymu :D Może na dozowniku jest lepiej...

Mixol pewnie by i cośtam nasmarował, ale syf jaki zostawi szybko zdławi motorek...

Natomiast do rometa - pojazdu bez dozownika - lałem półsyntetyka Statoil i powiem z czystym sumieniem, że silnik zostaje po nim czyściutki wewnątrz.

Jak jest dokładnie ze smarowaniem - niewiem. Po statoilu zostaje kleista powłoka na gładzi cylindra - podobno tak ma być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę skuterem na w pełni syntetycznym Mobilu Racing 2T, wcześniej lałem Castrol R2. Jest takie powiedzenie: "Kto tanio kupuje, ten potem żałuje", tak więc zalecałbym daleko posuniętą ostrożność w eksperymentowaniu z rodzimej produkcji wynalazkami wątpliwej jakości.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz dozownik... To według mnie najlepszym olejem do skuterów z dozownikiem to Valvoline - DuraBlend ...syntetyk i jest podobno specjalnie zrobiony do skuterów 2T ... możesz jak chcesz z tego oleju robic mieszanki równiez :!: ... a litr kosztuje 33 zeta ... pozdro

WROSik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy chcesz doplacic pare zlotych wiecej i dluzej cieszyc sie zywotnoscia silnika czy "walic" po najtanszych kosztach i narazac silnik na niebiezpieczenstwo :banghead: Jesli dbasz o maszynke i chcesz jeszcze sie nia dlugo cieszyc to zalecam kupywac jakis drozszy olej typu Motul , Castrol . Ostatnio zaczelem kupowac ten olej Orlen'a i jakos tak mi jego konsystencja podchodzi pod wodnista :roll: Ale narazie smiga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...