Skocz do zawartości

Kraksa na R6!!!Szukam dobrych rad...


MłodyWilk22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zarbić ??

 

plastiki które sa mi potrzebne kosztujaw detalu ponad 10 tys ... na czym mam zarobic ??

 

poza tym szkody całkowitej nie mozna orzec jezeli naprawa nie przekracza 100% wartości motocykla ...

 

mam swoje zniżki w salonie jako stały klient i calośc jestem w stanie zrobic za 11900 czyli nalezy mi się pełna kwota ...

 

co do ewentulanej sprawy sądowej - nie pojde tam sam, też mam prawnika, który juz w odwołaniach mi pomogl - bo sa pewne orzeczenia sądu najwyższego które wykorzystał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarbić ??  

 

plastiki które sa mi potrzebne kosztujaw detalu ponad 10 tys ... na czym mam zarobic ??  

 

poza tym szkody całkowitej nie mozna orzec jezeli naprawa nie przekracza 100% wartości motocykla ...  

 

mam swoje zniżki w salonie jako stały klient i calośc jestem w stanie zrobic za 11900 czyli nalezy mi się pełna kwota ...  

 

co do ewentulanej sprawy sądowej - nie pojde tam sam, też mam prawnika, który juz w odwołaniach mi pomogl - bo sa pewne orzeczenia sądu najwyższego które wykorzystał ...

Orzeczenie jest jedno i bardzo proste: koszt naprawy przekracza wartość = szkoda całkowita, nie przekracza = szkoda częściowa. Masz rację w tym co napisałeś.

Tyle że najpierw piszesz że koszt naprawy wyceniono na 123xx (ch..j wie prawdę mówiąc ile to jest ale zakładam że powyżej 12 000) a następnie że rzeczoznawca na 11900 co skłania mnie do przypuszczeń o zaniżeniu celowym kosztów naprawy. Położysz im faktury za naprawę nie przekraczające wartości sprzęta to masz sprawę prostą i muszą zapłacić za naprawę.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dee idź sobie do sądu jak masz pieniądze, ty płacisz wpisowe (% od sądzonej kwoty - niemały) po drugie zapoznaj się z kodeksem cywilnym i wykładnią art 363 kc. jeżeli koszty naprawy są duże szkoda może być rozliczona jako całkowita. Jak dobrze pogadasz i towarzystwo ubezpieczeniowe się zgodzi to mogą przejąć moto lub możesz go sprzedać. Przy szkodzie z OC nik nie zapłaci więcej aniżeli 100% wartości motocykla w dniu szkody, i sąd ci tu nie pomoże. Tak więc walcz ale na razie o jego wartość. To że na rynku kosztuje więcej aniżeli w cenniku mało kogo interesuje - dwa lata temu sam miałem taką samą sytuację w PZU, bez szans.

Znam to od podszewki bo sam pracuję w ubezpieczeniach. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU wycenilo moto na 12 000

z serwisu dostałem wycene oficjalną ze naprawa wyniesie mniej niz te 12000

i zobowiazałem sie do tego ze jezeli pojawią sie nowe nieuwzględnione uszkodzenia naprawie je już sam ... uszkodzeń nie ma, ale doradzono mi umiescic cos takiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...