Skocz do zawartości

CBR954 CZY R1?


Rekomendowane odpowiedzi

954 jest spokojniejsza ! R1 jest bardziej "szalona" - według mnie !

Z całym szacunkiem LUZI, ale jest dokładnie na odwrót.

 

Piotrek, przejrzyj parę postów w tym dziale - właśnie na ten temat rozmawialiśmy. Poza tym możesz looknąć na teksty na naszej (mojej) stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale nie wiem gdzie leży problem.

 

Dla mnie to tak:

 

GIXER K2 jest największy gabarytowo, najmocniejszy, najszybszy, najlepiej chroni przed wiatrem, najlepiej nim w trasę, jest mniej poręczny, za to bardzo stabilny, ale wymaga użycia większej siły w zakręcie. Najlepiej traktuje pasażera. 299km/h osiąga szybko i bez trudu.

 

R1 02/03 jest (dla mnie) najładniejsza, najbardziej wyważona, tak samo mała jak 954, najbardziej poręczna i zwrotna, najlepiej hamuje, szybsza (v-max) od 954, dużo łatwiej/lżej się prowadzi niż GIXER i jest stabilniejsza od 954, najgorsza kultura pracy skrzyni biegów. Dobrą R1 można osiągnąć 299km/h, ale potrzeba jej na to dużo miejsca i czasu. Potrzeba do tego racingowej szyby - oryginalna słabo chroni przed wiatrem. Ma najmniejszy schowek.

 

954 mały jak R1, poręczny, nerwowy; na nierównościach twardy, amorek skrętu jest koniecznością, prasa podaje, że jest najwolniejszy, jeździłem dwoma - żaden nie przekroczył 270 km/h; pozycja odprężona, prowadzi się bardzo łatwo, ale nie jest przy tym tak pewny jak R1 czy stabilny jak GIXER.

 

Co do jazdy na gumie - GIXER jest najmocniejszy i ma najwięcej siły, żeby oderwać przednie koło, 954 ma najkorzystniej z tyłu rozłożony środek ciężkości, więc daje na gumę łatwo i łatwo ją kontrolować, przez co daje z tego tytułu max. przyjemności. R1 idzie na gumę również bardzo łatwo, acz o wiele subtelniej niż GIXER i wymaga wyższego uniesienia koło, żeby znalazł się w balansie niż 954 - ze względu na środek ciężkości, który umieszczony jest bardziej z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem LUZI, ale jest dokładnie na odwrót.

napisałem według mnie ! osobiście nie jeździłem owymi motorkami, ale z ów modelami jeździłem na mojej kawie ! podczas wyprzedzania, przyspieszania itd. zauważyłem, że R1 2004 wyrywa jak głupia, natomiast 954 zbierała się o trochę lepiej niż moja stara kawa ! oczy-wiście inni kierowcy, ale maneta szła na maxa !

 

Lecz to moje spostrzeżenie - Ty widzę, że oblatałeś oby dwa modele więc.... !

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, ze mam identyczny dylemat:)

Wiem ze Gixer bije pozostałe dwa modele na głowe, ale nie przepadam za marką Suzuki a po drugie jego wygląd w prównaniu z konkurentami pozostawia wiele do zyczenia...Wiem jedno, ze zastanawiając sie nad R1 i 954RR przede wszytskim będę brał po uwagę to który z nich jest bardziej wygodny bo tak poza do obu modeli mam słabośc, ale coś mi cały czas mówi ,,R1, R1, R1..." :)Daj znac co wybrałeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiem ze Gixer bije pozostałe dwa modele na głowe' date=' ale nie przepadam za marką Suzuki a po drugie jego wygląd w prównaniu z konkurentami pozostawia wiele do zyczenia...[/quote']

 

Tu niechodzi o wyglad tylko o trwalosc.

Kupisz se ladny motorek i wiecej bedzie stal w garazu lub w serwisach.To miales na mysli :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to miał na myśli, to kupił bym sobie Kawasaki bo najbardziej mi sie podobają jeśli chodzi o stylistyke, niestety z trwałością gorzej...A po drugie czasami warto zaryzkowac mniejsza trwałość w zamian za to mieć przyjemnośc z jazdy i komfortu. Bo sama trwałośc niestetyu za mną nie przemawia. Wydaje mi się, ze Suzuki i Yamaha stoją na podobnej stopie bezawaryjności a Honda troszke góruje nad nimi, ale za to ma gorsze własciwości jezdne i osiągi. I co dlatego , ze jest trwalsza to mam kupic honde?Bzdury!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...