Skocz do zawartości

Problem: Yamaha YZ 400f


focus77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem z Yamahą YZ400F. Wczoraj podczas rajdu enduro w Winowie motockl nagle jakby stracił połowę mocy, przy tym zaczęło nieźle strzelać z rury, przy tym nieźle nagrzał się wydech (czułem ciepło na bucie) ale motor cały czas jechał. Po chwili przerwy (czyt. zgaszeniu motoru) wszystko wróciło do normy, jednak po kolejnych dwóch godz jazdy problem powrócił. Kiedy odpaliłem go wieczorem w domu znowu było OK 8O

Może ktoś pomóc :)

Z góry dzięki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie czy dobrze zrozumiałem: na ciepłym / gorącym silniku masz strzały w wydech (wali jak z armaty??), a jak ostygnie to pali i chodzi równo z pełną mocą??

Ja stawiam na układ zapłonowy. Sprawdź najpierw świece, potem przewód wys. nap., potem cewkę zapłonową a potem (ale nie mam schematu elektrycznego to nie wiem czy tam jest coś a'la czujnik Halla cy cóś, bo jak jest to to sprawdź a potem to już pozostaje Ci niestety tylko moduł zapłonu - przykre bo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie czy dobrze zrozumiałem: na ciepłym / gorącym silniku masz strzały w wydech (wali jak z armaty??), a jak ostygnie to pali i chodzi równo z pełną mocą??

Nie do końca bo zgasiłem rozgrzany moto tylko na chwilę i dosłownie po minucie było ok.

 

a potem to już pozostaje Ci niestety tylko moduł zapłonu - przykre bo drogie.

Jeden gośc w Winowie też coś o tym wspomniał :P ale nie chciałrm sugerowa :)

Dzięki za rady, jutro zacznę od najprostszych rzeczy i zdam relację czy pomogło.

Pozdrawiam.

Jakby coś wam jeszcze wpadło do glowy do piszcie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...