Skocz do zawartości

KAWASAKI ZEPHYR 550


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziesz cos nie cos o tym sprzecie. widze go czesto w dizmarze i gieldzie motocyklowej, ale nigdy nic o nim nie czytalem. w katalogu 2003 tez go nie ma, mam wrazenie ze jest to motocykl widmo. Podoba mi sie wizualnie mniemam ze jest podobny do ER5-tki ale na pewno rozni sie mnostwem rzeczy. Chcialbym wiedziec CZYM, bo nie mam zielonego pojecia co to za motor. z gory dzienx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Od Er-ki rozni sie bardzo , bo silnik to 4- cylindrowa rzedowka chlodzona powietrzem(nie pamietam czy ma chlodniczke oleju) , poza tym silnik pojemnosci 550 cm, wyglad klasycznego naked bika(chociaz kola ma odlewane), nawet wzokowo rozni sie od ER-ki, a w katalogu nie ma bo pewnie juz nie jest dostepny na rynek europejski(albo nie produkuja), jest tez chyba ciezszy od ER-5. Jak chcesz szczegolow to musisz znalezc w starszych katalogach, lub w necie. Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pisał jannikiel plus

predkosc maksymalna 165

moc około 50 kM

wycofali go z produkcji bo za duzo palił około 8l/100km

słabe przyspieszenie

kiedys poruwnysano go z GS-em w niemieckiej prasie i GS wypadł lepiej

jak chcesz cos wiecej to daj znak a przesle ci skany ;)

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam i jeżdzę Zephyrem 750 i uważam, że to bardzo fajna maszynka. W katalogu podają zużycie ok. 7 l/100 (nie wiem skąd w 500 8 l/100) mi spala 5,5-6 l. Nie mam danych o 500, ale za to sporo o 750. Jeśli Cię to interesuje to bawię się stronką www i tam znajdziesz troszkę danych o 750. NIech wygląd strony nie zniechęca, robię to amatorsko, nie jestem zbyt dobry w www, ale o Zephyrze coś tam znajdziesz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zephyr 550 na pewno nie pali 8 litrów. Bez przesady.

Duży zephyr (750) został zastąpiony przez ZR-7, w którym działa ten sam silnik i spala więcej, niż w Zephyr'ze. Zużycie paliwa nie jest tu najważniejsze, myślę, że zadecydowały względy marketingowe.

Tak, czy siak Zephyr (zarówno 550, 750, jak i 1100) bije na głowę wszystkich konkurentów pod względem stylizacyjnym. Motocykl jest pieęeeęękny.

A dane? Wieczorem wydłubię jakieś dane i wyślę na 4um.

 

Sam się szykowałem na Zephyra i żeby nie wpadł mi w ręce VX, kto wie... Czytałem o tej rodzinie motocykli wiele dobrego.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki VX 800, myślałem, że już nikt oprócz mnie nie lubi Zephyr-ów. Ja jeżdzę nim więc niejako musi być dla mnie najpiękniejszy :) , ale był to świadomy wybór. A jeśli chodzi o dane techniczne to jeśli kogoś to interesuje to mam tego troszkę łącznie z książką serwisową, mogę przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc: obiecane dane katalogowe: pochodzą z Pierwszego polskiego Katalogu Motocykle Świata ... chyba z 1991.

 

Cztery gary, czterosuw ( :lol: ), rzędowy, pojemność 554ccm, moc 37 i 50 KM, przy 7800/10000 obr./min. Masa 200kg, wysokość siodełka 77cm, Vmax 140km/h, moment 35/40 Nm przy 3500/6000 obr./min., rozrząd DOHC, dwa zawory na cylinder, 6 biegów, rozstaw kół 1435, oponki 110/80H17, 140/70H18, dopuszczalna masa 380kg, zbiornik 15litrów, ... nie ma spalania 8O

obadam jeszcze jakieś źródła. Według Motocykle Świata 1993 Mały Zephyrek pali 6,0 l w wersji otwartej, ma wtedy Vmax 180km/h, 140km/h dotyczy zdławionej wersji.

 

Motocykl zajebisty, 6 litrów nie jest chyba aż takim minusem, żeby go skreślać.

 

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
to co pisał jannikiel plus

predkosc maksymalna 165

moc około 50 kM

wycofali go z produkcji bo za duzo palił około 8l/100km

słabe przyspieszenie

kiedys poruwnysano go z GS-em w niemieckiej prasie i GS wypadł lepiej

jak chcesz cos wiecej to daj znak a przesle ci skany :P

 

Raczej zanizone dane. ma 50 koni, leci ok.170- 180. do setki 5 z hakiem. nie pali zdecydowanie 8 l.wychodzi 5,5 w miescie. suzi gs jest juz stara i mniej solidna w paru miejscach: kawa ma grubszy widelec, opony, 2 tarcze z przodu.Jest optycznie wieksza. Prowadzi sie prawie jak rower. co dodac? ten motor dostarca duzo satysfakcji, zwlaszcza jako 1. maszyna.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Fakt, ze jest mniej dostępny. GS- i XJ jest na pewno znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... wreszcie sie wypowiedział użytkownik. I potwierdza sie pozytywna opinia ze starych niemieckich katalogów.

Mała popularność była przeszkodą w czasach dziczy. Teraz (w czasach trochę mniejszej dziczy)części eksploatacyjne (filtry, uszczelniacze ...) do Zephyra można kupić w Larssonie równie łatwo, jak części do XJ, czy GS.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

od prawie 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Zefira 550 `92.

Fotki:

http://www.bikepics.com/pictures/698057/

http://www.bikepics.com/pictures/698056/

http://www.bikepics.com/pictures/698041/

 

jeśli chodzi o dane techniczne... spalanie w mieście nie powinno przekroczyć 6; w trasie, przy unmiarkowanej jeździe w granicach 90 -100km/h udało mi się Kawą bez problemów zejść między 4,5-5; przy cyklu mieszanym spalanie nie przekracza 5,5. Vmax?! nie mam pojęcia; budzik jest wyskalowany do 220, fabrycznie powinna pójść ok 165, chociaż nie jestem pewny. Moc 50KM jak na mój pierwszy "poważny" motocykl jest wystarczająca (póki co). stylistyka? wiadomo to sprawa gustów, można powiedzieć, że to klasyczny naked. wiadomo co sie komu podoba...

mówi się, że silniki Kawasaki pracują tak, jakby ktoś do nich wsypał wiadro śróbek. no i z moich doświadczeń się z tą opinią nie zgadzam, kumple też mają Kawy i nie narzekają. wiadomo, jak sie nie dba o maszynę w należyty sposób (nie mam tu na myśli spokojnej jazdy czy czegoś takiego, tylko zwyczajną okresową obsługę) to nawet czołg można "skończyć".

a co do opini że to motocykl "widmo" to jest w tym dużo prawdy. ciężko go spotkac na zlotach i ruchu drogowym.

jest to motocykl o umiarkowanej mocy, ale i apetytem na zupę, znaczy paliwsko. proszę na wasze opinie o zefirze, porady. jak ktoś by miał link z danymi technicznymi to niech go rzuci na forum. z góry dziękuję. pozdro.

 

a i jeszcze jedno. super przednie hamulce, 2 tarcze, świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...