Skocz do zawartości

Gwiny w cylindrze


Enduras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze klej "Loctic" ja tam wklejłem na niego tylko niepamiętam oznaczenia odrkęcić go można ale jak sie podgrzeje palnikiem tylko niepamiętam na ile to było stopni chyba 500 - 600 tylko w p**du drogi ten klej

 

Chodzi zapewne o LOCTITE. Ta firma robi sporo różnych specyfików (wcale nie takich drogich). Musiałes użyć "czerwonego" Loctite i jego rzeczywiście jest problem odkręcić ale już "niebieski" odkrecisz zwykłym kluczem.

 

A ten HeilCoil ile to kosztuje? I gdzie to można dostać? I najważniejsze czy dorobię też gwint calowy?

 

nie ma problemu 8) uzywam takich i takich, jezeli nie mozesz dostac to powiedz jaki wymiar potrzebujesz jezeli bede mial to podesle....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie słuchaj podpowiedzi niektórych pseudofachowców o możliwości toczenia nowych szpilek z innym gwintem bo nawet wytoczony z twardego materiału gwint jest gówno wart w porównaniu z gwintem walcowanym.

 

Nie zgodze się z Twoją wypowiedzią Piotrze.

Tak sie składa ze pracowałem ładnych kilka lat na tokarce oraz przy uzbrajaniu komór w Zakładzie Wysokich Ciśnień PAN. Uwierz mi że jestem z stanie nagwintować na tokarce (nożem, nie narzynką) dowolną śrubę która bedzie o wiele mocniejsza niz gwint walcowany.Kwestia tylko doboru odpowiedniego materiału oraz obróbki cieplnej i chemicznej tak wykonanej śruby.

W żadnym znanym mi silniku nie wystepują tak olbrzymie ciśnienia ani naprężenia jak w komorach wysokociśnieniowych które obsługiwałem.Do wszystkich tych urządzeń każda śruba czy nakrętka była dorabiana na tokarce.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...