Skocz do zawartości

Niesprawny korbowod....


O-L-O
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaprezentować wam przyklad bolesny(bo własny)co moze spowodowac korbowód, który nie został wymieniony.....

 

 

http://www.bikepics.com/pictures/444375/

 

 

Kupilem RXa który był po kompletnym remoncie(w.g. właściciela)a sie okazało, ze tego jednego elementu nie wymienił i po 35 km motor padł. Na szczescie juz jest po drugim remoncie i docieram go. Przy okazji takie pytanie. Robie mieszanke 1:40 i dzis mojemu tacie zgasł. Okazało sie, ze świeca była zapaćkana i z tłumika lał sie olej. Czy nie zrażać się tym, czy może coś trzeba z tym zrobić?

z góry dziekuje wszystkim

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Hondzie MTX robiłem mieszanke 1:33 ( :twisted:) a i tak motorek pięknie śmigał! Wprawdzie całe tylne koło i błotnik były w oleju wywalanym przez tłumik ale świeca sie nie brudziła. Jeśli coś takiego występuje to stawiam na źle wyregulowany gaźnik bo to od tego świece ćmi a nie od ilości oleju. A do docieranego motorka nie można robić mniejszej mieszanki przecież!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie mieszanke 1:40 i dzis mojemu tacie zgasł. Okazało sie, ze świeca była zapaćkana i z tłumika lał sie olej.

Wydaje mi się że mieszanke jak na dotarcie robisz spoko tylko że za delikatnie docierasz :!:

DO speców: Chłopaki powiedzcie jak i przez ile KM docierać RXa na nicasilu po wymianie tłoka, korbowodu i łożysk na wale.

Pan w serwisie powiedział że 700km ale czy to nie jest za dużo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze,że nie widziałeś jeszcze poważnej awarji. Takie tłoki to ja raz w tygodniu widze. Ciesz sie , że nikasyl masz niereuszony. Ostanio urwana korba znajomemu w WRce naraobiła szkud na ponad 4tyś. Tak czy inaczej poprzedni właściciel sciemniał z całym remontem ale taka jest prawda o sprzedających w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej poprzedni właściciel sciemniał z całym remontem ale taka jest prawda o sprzedających w Polsce

 

Nie do konca z calym remontem, bo cylinder tlok i lozyska byly nowe. To moja pierwsza powazna awaria enduro, mam nadzieje, ze nie bede musial co tydzien ogladac takich tlokow u siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Marjan tez cos o tym wie...

 

 

sorry chlopaki ze sie podepne, ale nie chce mi sie zakladac nowego TEMATU, bo sprawa jest pilna

 

otoz nie wiem ktore klocki wybrac, doradzcie tak szybko,

 

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c3&mymo...a36dedd4bea2543

 

interesuja mnie te GOLD FRENy ale nie wiem czy nie zabija mi tarczy...

 

przepraszam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robie mieszanke 1:40 i dzis mojemu tacie zgasł. Okazało sie, ze świeca była zapaćkana i z tłumika lał sie olej. Czy nie zrażać się tym, czy może coś trzeba z tym zrobić?

z góry dziekuje wszystkim

pozdrawiam

 

Jeśli jeździsz na Mixolu to całkiem możliwe. Jeżeli na dobrym oleju się tak stało to szukaj przyczyny w kiepskiej świecy ( nieodpowiednia ciepłota ) lub za wysoko iglica w gaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...