Skocz do zawartości

zębatka mniejsza tył do TRANSALPA


Gość skuteczny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skuteczny

Zastanawiam sie nad wymianą tylniej zębatki w transalpie na mniejszą powiedzmy o 2 lub 3 ząbki. wiem tyle że moto traci na przyspieszeniach, i nie specjanie dbam o to. fabryczne 5 sekund do 100kmh to dla mnie i tak za dużo do turystki. ale przy 100kmh mam już 5000rpm i mogło by byc np:4000rpm. motocykl i tak ma bardzo dużą moc i moment obrotowy powyżej 2000rpm.jaki koszt takiej zębatki ? możej epeij z przodu załozyc o ząbek wiecej? jaka to różnica? PROSZĘ O POMOC LUDZI ZNAJĄCY TEMAT LUB PRAKTYKUJĄCY TEGO TYPU PRZERÓBKI. urzekł mnie artykół o VARADERO nowym SM, i i tak pomyślałem o trampim, z góry dzięki !

PS: jaki olej silnikowy do trampiego 1991r. 52000km aktualnie putoline fullsyntec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawę najlepiej przeliczyć.Zmiana zębatki tylnej o jeden ząb daje "mniejszą"różnicę

przełożeń niż analogiczna zmiana w przedniej (zdawczej) zębatce.Jeśli chodzi o uzyskanie konkretnej pędkości na biegu ostatnim trzeba przeliczyć obroty wału,przełożenie na przeniesieniu napędu do sprzęgła,przełożeniu biegu najwyższego

i ostatecznie przełożenie na zębatkach.Poza tym chyba tańsza jest zębatka zdawcza

bo mniejsza. :idea: Można pokombinować jeżeli masz dane o przełożeniach.Ważny jest

też przebieg momentu ,ponieważ żądana prędkość powinna odpowiadać obrotom silnika

w okolicach górnej wartości momentu, ale to się okaże po przeliczeniu dla danej kombinacji zębatek .Uff!!!Ale doktorat.W sumie rzecz prosta do obliczenia trudniej to prosto napisać.

Jak masz jakieś pytanie to napisz

Nara!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skuteczny

spoko konkretna odpowiedź! byłem dziś w larssonie i mają dwie zębatki na przód 15 i 16 ale jedna jest od 1987 do1994 i nie pasuje do nowszych i analogicznie w druga strone :? znacie firme co robią w polsce zębatki takie albo firme która sprzedaje zamienniki tego typu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

larsson by ci załatwił tylko im sie nie chce. ja kupiłem na moto targu(50zł) dziś testowałem z dziewuchą trampiego + 3 kufry i jest super! pytaj i każdej firmy którzy sprzedaja napędy. albo... załóż z tyłu 44. przelicznik jest taki: 1 ząbek z przodu mniej to tak jak z tyłu 3 więcej. i odwrotnie. pozdro ! pisz jak coś pozdro !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość skuteczny

kolego a nie zalatwil bys w takim razie za tyl mniejszej....>??? znudzila mi sie ta 16 z przodu :P:):P)): ale przy 6000rpm mam 130kmh i pali 4 litry na trasie przy 90/100kmh

potrzebowal bym 45 zebow. skad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skuteczny

przejechalem tak 3000km na tej 16 i stwierdzam ze jedynka jest za dluga. a np przy 6000rpm jest juz 130kmh takze lepiej zmieniac tyl choc wychodzi to drozej. ciezko jest ruszyc pod gorke z 3 kuframi i pasazerem. takze teraz i tak musze zmienic caly naped bi mialem lancuch irys i ledwo przeturlal 10000km i zakladam 15 na 45. myslalem 43 ale w dwie osoby z bagazem znowu moze byc kicha, na kiepskim paliwie(polskie 95) na trasie na tej 16 musialem trzymac min 90kmh na 5 biegu bo jak zwalnialem do 80kmh to musialem redukowac do 4 a czasami do 3. pozdrawiam !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skuteczny

dodam ze moto było mocno załadowane(3kufry po 45L. i np nażyczona) dziĹ z powrotem załozyłem 15 ale na trasy, rzecz gustu i mniejszego spalania. jak chcesz to Ci ja za grosze oddam bo naped zmieniam i wtedy bede kombinował z tylnia. skšd jesteĹ kolego...?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

upsss... dawno tu nie zaglądałem......

tak jeżdżę, jeżdżę (aż sprzęgło zwliłem :cry: ) i coraz bardziej wydaje mi się, że nie mam potrzeby wymieniać tej zębatki - szybciej nie pojadę, bo przy większych prędkościach na tym moto cholernie wieje (przy moim wzroście), a z przyspieszenia, jakie mam w tej chwili, nie chce rezygnować.

Dzieki, ale narazie nie będe jej ruszał.

Gdzie mieszkam? Ponad 300 km od Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...