Skocz do zawartości

Honda Shadow


PROSIACZEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Cały czas borykam się z wyborem motocykla. Do tej pory zastanawiałem się nad VIRAGO 535 a EN 500 ale znów mi się odmieniło :idea: . Teraz zachorowałem na Hondę Shadow :-) jak już pisałem we wcześniejszych postach żaden ze mnie mechanik no i kasiasty też nie jestem (moto do 8000zl) motocykla już w tym sezonie nie zmienie, ale chcę to zrobić na początku następnego dlatego chciałbym jak najwięcej dowiedzieć się o interesujących mnie modelach. Bardzo podoba mi się 700-ka jak i 750 i prosiłbym wszystkich znających się na rzeczy, bądź jeżdżących tymi motocyklami o pomoc w podjęciu decyzji. <przypominam że stać mnie jedynie na moto do 8 tyś> Z góry dziękuje wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage Virago 535, EN 500 i np stara shadowke 500 (vt500c) polecam ta ostatnia.

Oczywisce EN 500 ma podobna charakterystyke silnika oraz moc ale osobiscie uwazam ze w soft choperach silnik powinien byc widlakiem.

Ja na shadowke nie narzekam ale tak jak ze wszystkim to zalezy od egzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jakiś czas temu miałem identyczny problem. Z tym że zełożyłem sobie że sprzęt nie może być starszy niż 1990 roku. Wyjaśniło się samo CENA.Za Hondę trzeba by było dać 12 do 15 tysięcy ( patyrzyłem za 750), EN jakoś mi się nie widział. I pozostała Virago 535.

Teraz nadal podoba mi się Honda, ale wzrosły wymagania MUSI BYC NA WAŁ. Nie ma odwrotu. Virago sprawuje się świetnie, mogę powiedzić że podjąłem słuszny wybór. Jęśli będę kupować coś nowego to poszukiwania zawężą sie do Shedow min 750 i z dyfrem. Virago wziąłem z rąk barbarzyńców, ale dała doprowadzić się do jako takiego stanu. niewiadomą jest tylko silnik. Ale odpukać, gra i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem vt 500 shadow z 1985 roku . motor sprowadzony z włoch z przerobinym pustym wydechem po jednej stronie co nadaje mu lepsze i "większe" brzmienie . jestem naprawdę bardzo zadowlony choć z miłą chęcią widziałbym pod swoim kuprem 750 cm a nie 500. ale wiadomo jak to jest apetyt rośnie w miarę jedzenia ( te 50 KM to też wystarczajaca moc).

więcej znajdziesz opisów na tej stronce www.republika.pl/chudzikj.

 

ważna kwestia to też części do virażki znajdziesz wszędzie a z hondą to juz trochę gorzej. motocykl swoje lata ma to i z częściami gorzej.

 

bierz jednak hondę - niezawodność gwarantowana i przyjemność z jazdy również.brrrrmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8-9 tysi już można poszukać VT600 , to bardzo dobry motocykl.

Niektórzy prorokują że w przyszłym roku motocykle bardzo potanieją ze względu na rozwijający sie import.Na "Komarku"535 lepiej wyglądają kobiety.

 

ale troche mało koników . vt 500 ma ich 50 a 600 mniej.

 

kiedyś gdzies przyparkowałem przy 535 i faktycznie wydawała mi się mniejsza niż vt 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już że będzie to Honda <stawiałem na nią od początku> ale czy 500-ka czy może 700-ka, czy te motocykle bardzo się od siebie różnią :?: czy vt 700 jest dużo większa :?: widziałem VT 500 z kanapą jak w 700-ce i musze przyznać że motocykl o wiele bardziej mi się podobał, nie wiem tylko- może to była jakaś nietypowa wersja :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już że będzie to Honda  <stawiałem na nią od początku> ale czy 500-ka czy może 700-ka, czy te motocykle bardzo się od siebie różnią :?: czy vt 700 jest dużo większa :?: widziałem VT 500 z kanapą jak w 700-ce i musze przyznać że motocykl o wiele bardziej mi się podobał, nie wiem tylko- może to była jakaś nietypowa wersja  :?

 

 

To moze jednak Virago 1000 z 1984 roku sprawdzony sprzet, z wydechami Jardine- w cenie ok. 9000- namiary na wlasciciela(chce zmienic na Harleya) na priva.

Napewno lepszy wybor niz VT 700-750- zreszta VT 500- jest lepszym wyborem z powodu ustawicznych problemow z hydraulika w rozrzadzie tych pierwszych sprzetow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejezdzilem Vt 700 z 1984 roku 30 tys km-ow i nie mialem zadnych klopotow z hydraulika. Kumpel upala podobna 750-ke z przebiegiem 110 tys km i tez nie nazeka...Polecam goraco ten model z trzech podstawowych przyczyn: Moto jest oszczedne, niezawodne i praktycznie bezobslugowe. Moja honda spalala od 3.7 do 4.5 l/100 co przy dzisiejszych cenach paliwa mowi samo za siebie. 65 km mocy przy masie 220-u kg daje sporo frajdy z upalania. Motor sprowadzilem za w sumie okolo 5000 zl! Jak znajdziesz zadbana sztuke nie bedziesz zawiedziony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...