Skocz do zawartości

Koniec oleju w skrzyni?


Siwy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj pojechalem do Borek(120km od Warszawy i tego samego dnia wracalem).W tamtą strone bylo wszystko ''cacy'',przystanki co 50km,prędkość na poziomie 80kmh.Lecz gdy wracalem,jechalem 80,czyli norma w trasie,tylko jechalem 80kilometrów bez przystanku,za Rawą Mazowiecką byl korek jak h*j,więc redukcja...a tu nic!Biegi nie schodzą!Zatrzymalem się,RS'ka wystygla,olej w skrzyni wystygl i zredukowalem,pojechalem 30km i na stacje na krótkiego ''pit stop'a'',zredukowalem do czwórki a dalej nie dawalo rady zbić lecz jakoś mi sie to udalo.Dojechalem do Nadarzyna(coś kolo 20km jazdy od stacji) i światla,redukuje a tu jak za pierwszym razem ''kaputt'',skończylo sie na przyczepce, za co Wielkie Dzięki dla Bartka ;) .Z tego co wiem,to wogule nie moge zbić biegu,przedtem ze skrzynią nic sie nie dzialo,prócz zarżniętego sprzęgla które bylo wymienione 2 miechy temu.Możliwe, że olej gdzieś uciekl? :roll:

 

Ps.Jaki olej mam zalać do skrzyni?Najlepszy jaki może być,i jaką ilość wać do skrzyni?

 

Ps2.Na trasie podjechal jeden motocyklista jak staliśmy na poboczu,a tylu ich przejeżdżalo,i nic.No ale cóż,wspomne slowa Morfiego-"Umiesz liczyć, licz na siebie''

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby Ci tyle oleju ucieklo to bys zobaczyl predzej czy pozniej. Oby nie posypalo sie nic w skrzyni :/, bo nie bedziesz mial za ciekawie. Zlej ten stary olej i zobacz ile go bylo, a jak chcesz nalac to Motul Transoil Expert 2t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kontroluj co jakis czas stan oleju spuszczając go i porównując ilosc z danymi katalogowymi. ja miałem simering w aprilce uszkodzony i olej wyciągało do komory spalania

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie chcesz . orginał do yamahy to 50 kilka zł +przesyłka do aprili nie pamietam)

najpierw zrób tak jak radze i jak sie okaże że bierze olej to wtedy zmieniaj

 

ps. nie kupuj tego scierwa 'na wymiar" za 5 zł w sklepach z łożyskami itd bo są nic nie warte.

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmering mam,orginalny od Aprilii, bo zmienialem w tym sezonie simmering na wale od strony zaplonu.

A co do oleju,musi byc yen Motul co Trajka powiedzial? Bo znalazlem dzisiaj w sklepie samochodowym-Mobil 1 Mobilube 1 SHC Full Syntetyk SAE 75W-90 do skrzyń manualnych,silnie obciążonych,cena-49,99zlotych za litr.Tylko sie zastanawiam czy sprzęglo nie będzie dostawać kota i nie będzie wariować.

Jeżeli ma być Motul Transoil Expert 2T to pojade do Larssona i kupie ;) Proszę o porade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to tylko motul expert, a co do skrzyni to bym ją rozpołowił bo coś mi się wydaje że wyskoczyła taka fikuśna sprężynka przy wałku od biegów

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie masz czegos takiego ze jak lekko uniesiesz dzwignie zmiany biegow do gory to wtedy mozesz zredukwać?

Nie.

Kupilem olej tylko ''scooter expert 2T pólsyntetyk'',mówili w larsonie, że tego też można zalać.Zaraz jade do garażu i zaleje.Zobaczymy co bedzie. :)

 

[ Dopisane: 27-09-2005, 20:43 ]

Olej wlany :-) Gitara gra,mandolina tańczy :-) Mialem poprstu suchą skrzynie :-/ A,i teraz mi kosz sprzęglowy tak nie klekocze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dopisane: 27-09-2005' date=' 20:43[/i'] ]

Olej wlany :-) Gitara gra,mandolina tańczy :-) Mialem poprstu suchą skrzynie :-/ A,i teraz mi kosz sprzęglowy tak nie klekocze :mrgreen:

 

a nie masz takiego 'oczka' do sprawdzania poziomu oleju zeby looknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...