Skocz do zawartości

odbieranie rozmow tel. podczas jazdy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieja jakies specjalne zestawy sluchawkowe dla motocyklistow??

 

Wiadomo ciuchy motocyklowe sa dosc grube a na motocyklu czuc podmuch wiatru, roznego rodzaju wibracje przenoszone z drogi itp wiec wyczucie wibracji z telefonu jest dosc trudne.

 

Nie wiem jak to jest z normalnym zestawem sluchawkowym, bo nigdy nie korzystalem, czy slychac dzwonek w sluchawce??

 

Jesli nie slychac, to czy sa jakies zestawy specjalne do motocykla, w ktorych slychac dzwonek??

 

A moze sa zestawy, ktore automatycznie odbieraja rozmowe??

 

Jak rozwiazujecie ten problem i czy mozecie mi cos polecic do nokii 6230i??

 

Z gory przepraszam, jesli swoje pytanie umiescilem w nieodpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są sewcjalne zestawy słuchawkowe ale z tego co wiem to kupe kasy kosztują ;)

 

tak jak pisze koledga wyżej normalny jedno- lub dwusłuchawkowy zestaw

auto odbiór i jazda :D i zależy jaki masz tłumik :P bo ja u siebie muszę zawsze mocno zwolnić bo nic nie słyszę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon nokia 5510 wkładasz słuchawki i ustawiasz opcje automatycznego odbierania. jak ktoś dzwoni po 2-3 sygnałach tel. odbiera automatycznie ma mamy słuchawki w uszach a mikrofon w kasku i gadamy. sprawdzone!!

 

Ok dzieki, musze poszukac tej funkcji u siebie w telefonie :lapagora:

 

[ Dopisane: 25-09-2005, 10:12 ]

są sewcjalne zestawy słuchawkowe ale z tego co wiem to kupe kasy kosztują

 

 

No wlasnie tak gdzies slyszalem, ze sa jakies specjalne.

 

Moze ktos wie co w nich takiego specjalnego i gdzie mozna ewentualnie zakupic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz kask Airoh FlyPhone i po klopocie. ;) Kask ma wbudowany zestaw sluchawkowy, a na tylnej sciance ma specjalna klapke z wtyczka do zamocowania telefonu.

 

Jakosc rozmowy jednak nie jest powalajaca. Do predkosci typowo miejskich w sam raz - na trasie niestety mozna tylko rozmowce wystraszyc halasem... :-D

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącza guzik i już rozmawia.

Kiedyś sie przez to zabije!!! Niech sprawdzi czy w opcjach (ale tylko wtedy kiedy ma podłączone słuchawki!! bo jak niema to w niektórych nokiach w ogóle ta opcja nie jest wyświetlana!! Dopiero się pojawia jak się podepnie słuchawki!!!) i w ustawieniach telefonu ustawi autoodbieranie!! bo taką opcje mają chyba wszystkie nokie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytkie (prawie) marki i modele mają tą opcję. a starsze softy od 6610 mają bład i zawsze automatycznie odbierają połaczenie.

nie pamiętam jaka, ale widziałem w ofercie hurtowni kask z bluetoothowym zestawem słuchawkowym. kask oczywiście gówniany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie pamiętam jaka, ale widziałem w ofercie hurtowni kask z bluetoothowym zestawem słuchawkowym. kask oczywiście gówniany :roll:

 

GIVI ma taki kask z zestawem bluetooth w ofercie. Nie jestem tylko pewien, czy jest on dostepny w Polsce.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sie przez to zabije!!!

 

Może i tak bo nigdy z tym nie wiadomo, ale na moje oko jest rozsadny i potrafii myśleć.

 

Nie tylko przez to moze sie zabic, ale przez samą rozmowe przez telefon podczas jazdy. Czy nie lepiej sie zatrzymac i odebrac, a jak sie nie zdąży to oddzwonic? Chyba ze jestescie ryzykantami...ja wybieram opcje zatrzymania sie. Czesto dzwoni mi telefon w kieszeni i czuje wibracje. Wtedy szukam jak najszybciej miejsca do zatrzymania. Nie wyobrazam sobie jak mozna jechac i rozmawiac... :roll: Wg. mnie to mało rozsądne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto dzwoni mi telefon w kieszeni i czuje wibracje. Wtedy szukam jak najszybciej miejsca do zatrzymania. Nie wyobrazam sobie jak mozna jechac i rozmawiac...

 

Ja to nie on i nie odpowiadam za niego. Ja tez tak robie jak opisałas. Tylko z malym szczegółem. Nie szukam miejsca na sprawdzenie kto dzwoni czy kto co napisał. Poprostu jade tam gdzie mam jechać, jak juz jestem na miejscu to dopiero sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak robiłem ;) bo szczerze mówiąc kask nie pozwalał mi na spokojna rozmowę bo miałem otwarty. ale jeśli w samochodzie można rozmawiać z zestawem to dlaczego nie na moto?? tyle że próba odbierania jest dość lekko mylna... z resztą w dziale o wypadkach jest właśnie o takim co się tak zabił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...