Skocz do zawartości

Za duzo oleju do silnika, czy sie przejmowac?


TomGór
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli producent zaleca litr czy dwa to ma byc ten litr czy dwa. jakbys mial mniejsza moc to byc odczul, ze gdy przelejesz to traci na mocy i w ogole... zawsze znajdzie sie miejsce gdzie nadmiar musi sie wylac... po co psuc urok maszyny wyciekajacym olejem z silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli producent zaleca litr czy dwa to ma byc ten litr czy dwa. jakbys mial mniejsza moc to byc odczul' date=' ze gdy przelejesz to traci na mocy i w ogole... zawsze znajdzie sie miejsce gdzie nadmiar musi sie wylac... po co psuc urok maszyny wyciekajacym olejem z silnika...[/quote']

a niby czemu ma mniejszą moc, bo nie rozumiem?

za duże opory na sprzęgle?

hehe.

zauważcie, że olej w motocyklach jest wspólny dla silnika, skrzyni biegów i sprzęgła.

pod deklem sprzęgła jest dużo miejsca - a na pewno więcej, niż owe 400-500ml, które wlał inicjator wątku.

przy takiej ilości nie powinno nawet odmą nić lecieć.

ja jak jadę na Poznań, to wlewam właśnie pół litra ponad stan - bo na torze ma prawo troszkę spalić, a nie chce mi się wozić butelki.

a w ogóle, to oleju nie lejesz litr, czy dwa, a trzy, czy cztery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :D

Do wytlumaczenia dodam, ze jechalem przez Wloch (upal) z druga osoba i przy pelnym obciazeniu dodatkowym bagazem (ok. 35 kg).

Zleje troche oleju. Na dolewki i tak jeszcze mam 1 litr. :D

Pewno jeszcze wiele takich glupich pytan postawie :oops: , ale coz kazdy zaczynal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...