Skocz do zawartości

Beta 50cmm nie wchodzi na obroty.


Menda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem sobie enduro - Be(a)te :) i mam mały problem.

Beta nie wchodzi powyzej 5 tys. obrotów. Nie mam pojecia co moze sie dziac. Tłumik to na pewno nie jest. Był on odkręcany i dalej motocykl sie dławił przy 4/5 tys. obrotów. Paliwa dostaje dość duzo. Grzebałem z tata przy module... i nic, dalej to samo - dławi się. Sprawdzalismy też gaźnik i sprzegło i trzeba powymieniac w obu linki, ale to raczej nie od linek :?

Beta jest mało zwawa, nie ma mocy przy starcie. Nie ma mowy o kurzeniem pieskiem podczas stratu ;) Jezdząc po lekko przekopanym polu strasznie się "ociągała". Nie mozna było wrzucać 2 biegu, ponieważ sama sie gasiła.

Nie mam pojecia co zrobić, zeby nabrała mocy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta nie wchodzi powyzej 5 tys. obrotów.

Nawet na luzie?? Jesli tak to obstawiam porzadna sieczke z silnikiem (zatarcie tloka prawie na bank, a w becie z nikasilem to nie najlepsza sprawa)

Witam. Niedawno kupiłem sobie enduro - Be(a)te  i mam mały problem.

Od poczatku tak bylo?? ILe dales (ciekawosc)?? :)

 

Są jeszcze 3 opcje: zapchany filtr powietrza (identyczne objawy: wypierz gąbke i posprawdzaj czy wlot powietrza nie jest zasloniety), brudny gaznik i uszkodzona swiece (zmien na nowa bo czyszczenie mija sie z celem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na to samo co enduroguy :)

 

nie mozliwe żeby była zablokowana do tak niskich obrotów. przecież na 6 biegu nie wyciągnął by nawet 4 tys a to baaardzo szkodliwe dla 2T :idea:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...tłok i silnik gładziutki:) wyminiane simmeringi i wogole. Silnik igła. Świece wymieniałem. Od początku wchodził do 7/8 tys. obrotów. Moze też być, ze robie za duże mieszanki oleju z benzyną... leje mu 1:30. Zastanawiam sie jeszcze nad dyfuzorem. W poniedziałek zaturlam sie z Beta do mechanika. Moze on coś poradzi... sprubuje jeszcze z filtrem powietrza. Zobaczy sie co z tego wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba moze miec to jakiś wpływ... gdy kupowałem to enduro to miało ono załozona pompke do automatycznego pływu oleju. Wymontowałem ją, bo czytałem na tym forum, ze to nie za dobra zabawka w takich motorach. Nalałem oleju i wachy w 1:30... i teraz mam matorynke :P zmencze ten bak co mam i przy nastepnym tankowaniu zrobie mieszanke 1:50 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sama pompka jest odłaczona, a rurka która od niej biegła jest zacisnieta plastikowa opaską. ...wiec lewego powietrz na pewno nie łapie... wczoraj wieczorem zabralem sie za magneto... troche pokreciłem z tatą i juz dochodzi do okolo 6/7 tysiecy obrotów... dzisiaj jeszcze tam zajrzymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...