Skocz do zawartości

[DR 350] -czy to sprzęgło ?


enduromaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może linke podciągnij, za duży luz na klamce masz, może też byc stary olej, zużyty kosz sprzęgłowy, uszkodzony wysprzęglik. A lekki opór zawsze będzie, można też przed jazdą na wyłączonym silniku zapiąc jakiś bieg i przetoczyc moto na sprzęgle aż puści

 

[ Dopisane: 02-09-2005, 21:22 ]

a nie masz czujnika podpórki ? może się zablokował

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mimo wszystko przetoczyć sprzęt na biegu i sprzęgle przed odpaleniem - aż zniknie nietypowy opór toczenia. Potem zapalaj na luzie.

Jeśli mimo to gaśnie natychmiast po zapaleniu, to sprawdź elektrykę. Mógł paść np. czujnik podnóżka, albo gdzieś nie ma dobrego styku.

Jak to nie pomoże, to nie mam pojęcia co mogło się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podnóżku masz taki mały czujnik, który wykrywa czy podnóżek jest złożony czy nie. Jeśli masz rozłożony podnóżek i wrzucisz bieg, to czujnik odetnie prąd. Analogicznie, jeśli masz zepsuty czujnik i wrzucisz bieg, to silnik zgaśnie :) Kable prowadzące do czujnika mogły się przerwać (niekoniecznie przy czujniku - mogło to się zdarzyć także gdzieś na dalszym etapie) i być może tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Załączyłem ssanie dla wyższych obrotów i udało sie zapiąć jedynkę z pierdyknięciem i trzymac motocykl z zapietą jedynką i wciśnieętym sprzęgłem. Przejechałem metr' date=' zgasiłem ,zapaliłem bez ssania, jedynka i znowu zgasł.[/quote']

 

czyli wg mnie raczej czujnik odpada jezeli na ssaniu sie udało.

Ja bym zrobił tak, przetocz na biegu na sprzegle, potem zapal silnik, na biegu jałowym nacisnij z 15 razy sprzegło, potem zostaw na okolo 5-10 min az silnik troche sie rozgrzeje(nie wiem ile to trwa w DR) potem znowu nacisnij kilka razy sprzeglo, przekrec manetke tak aby obroty troche podskoczyly do okolo 2.500obr i wtedy spróbój otrzymac moto tak aby nie zgasło, jezeli ewidentnie ciagnie do przodu tak jakby bylo "połsprzęgło" to znaczy ze cos jest nie tak i to nie jest juz wina sklejonego sprzegla.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...