Skocz do zawartości

Stuki gdzieś z przodu mnie nachodzą


mlodywital
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku zaznaczę, że przejżalem posty i nie znalazłem odpowiedzi na moj problem.

Posiadam GS500 przejechane ma 8000 i z okolic przedniego kola dochodzą do moich uszu dziwne odgłosy. Wygląda to na stukający błotnik lecz zrobiłem jego dokładny przegląd i nie wydaje mi sie ze to on puka. Dodam ze stukanie słychać tylko i wyłącznie na nierównych drogach.

Proszę o radę, od czego zacząć poszukiwania. Motocykl jest z tego roku i tylko ja go używam. Nie stawiam na gumie, itp. spokojna jazda wiec nie wiem, co moglo paść.

Z góry dzięki.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w GSie podobny problem, ale mój był z 1992 roku.

Przyczynu mogą być różne. Np akcesoryjne lagi (nie są wykonane dokładnie tak samo) albo te tulejki zakładane na lagi.

 

W moim GSie stukanie zniknęło po odstawieniu motocykla do dobrego serwisu w Lublinie. Mechanik wszystko rozebrał, złożył z nowymi uszczelniaczami, wlał nowy olej 15W i stukanie zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kasa jak mozna zapytac ?

Kosztowało to u nich 250PLN, ale ja zapłaciłem mniej bo miałem jednorazową promocję 8)

Myślę, że nie będzie rpoblemu aby ktoś rozłożył, sprawdził i złożył zawieszenie w GS500 za 150 - 200 PLN.

 

rafauM,

Jeśli chodzi o utwardzenie, to zależy :mrgreen:

Jesli brakuje Ci tłumienia -> gęstszy (fachowo chyba bardziej lepki) olej, np 15W.

Jeśli to sprężyny są zużyte to zwiększenie napiecia wstepnego przez regulację lub podkładki, ewentualnie nowe, progresywne sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos Ci stuka z przodu to raczej bedzie to zawieszenie, Już sama wymiana oleju nie raz konczy sprawe. Często też w starszych motocyklach o niejasnej przeszłości jest po prostu nagrzebane w stodole i potem wychodzą jajka. Samo rozebranie lag to nie jest wielki problem i 50 dych znalazłbyś wielu gości którzy się na tym znają i zrobią to fachowo, niekoniecznie z pieczątką ASO i kwotą z Marsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl tegoroczny podlega gwarancji i sam możesz go tylko tankować.

Podjedź do serwisu i zgloś problem. Stuki mogą pochodzić od tarczy hamulcowej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl tegoroczny podlega gwarancji i sam możesz go tylko tankować.

Podjedź do serwisu i zgloś problem. Stuki mogą pochodzić od tarczy hamulcowej.

 

Mozna to sprawdzic w bardzo prosty sposób. Przejedź sie po takiej drodze na której słychac to stukanie i wtedy delikatnie przyhamuj przodem. Jesli stukaja tarcze, to wtedy powinny sie uciszyć.

 

W mojej Kawce stukaja (niestety) i chyba nie ma na to rady.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...