Skocz do zawartości

Kaski i gogle enduro/cross...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do Waszych doświadczeń, jeśli mam obwód głowy 57,5cm to lepiej wziąć M-ke 56-57 cm, czy L-ke 58-59 (z L-ek są lepsze kolory i sprzedawca też poleca na mój rozmiar L-ke)?

tak jak strzalek mowi.

kilka dni temu dominik sie pytal czy caly czas bedą bolaly go uszy przy zdejmowaniu AGV'a RC5pro. uzyskal odpowiedzi ze nie bo kask sie wyrabia, i tak bedzie pewnie w twoim przypadku

chyba ze widzisz ze ci glowe rosnie :) :-D :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam pytanie co do Waszych doświadczeń, jeśli mam obwód głowy 57,5cm to lepiej wziąć M-ke 56-57 cm, czy L-ke 58-59 (z L-ek są lepsze kolory i sprzedawca też poleca na mój rozmiar L-ke)?

 

To Ci sprzedawca chce wcisnąć coś na siłę. Musisz brać M choćby się wydawało, że za mały. Wierz mi, po kilku jazdach ułoży się idealnie, podczas gdy L-ka po kilku jazdach zacznie Ci się ruszać na głowie i kask sw tym momencie straci jedną ze swoich podstawowych funkcji.

Jest jedno odstępstwo od reguły - masz "niewymiarową" głowę. Ale tu już korespondencyjnie Ci nie pomogę, musiałbym zobaczyć, jak Ci kask leży na łepetynie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja sam nie wiem jak on leży, kask kupuje w necie i sprzedawca mówi ze małe wypadają, ale mi też wydaje się, że lepsza M-ka, bo producent podając ten rozmiar chyba wiedział co robi, a to nie jest jakis shit tylko acerbis..., więc chyba zrobie jak mówicie i wezme M-ke, a co do koloru to będe musiał zmienić moto z czarno-czerwonej DT na niebiesko-białą WR... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie nigdzie nie mogłem go znaleźć, mierzyłem tylko jakiegoś Lazera z niższej półki i był raczej nie wygodny, a ten acerbis jaki by nie był i tak będzie lepszy od mojego no-name za 50zł, który nie ma takiego czegaś jak rozmiarówka,a dostałem go od kumpla na imieniny więc o mierzeniu też nie było mowy, a wytrzymałem w nim 4 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sile czy dlatego ze wygodny ?

Poprostu nie byłem zbyt wymagający, na głowe wchodził i spełniał swą funkcje czyli ochrone przed wiatrem i policja sie nie czepiała, do niczego innego się to nie nadawało, teraz przydała by sie jeszcze jakaś ochrona w razie upadku bo ten poprzedni w przy glebach spadał mi z głowy zanim ja dotknąłem podłoża :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ostatnia rzecz, co byście brali za tą samą kase AGV RC 5 czy Acerbis Profile Evolution 2005?

 

Widziałem te Acerbisy, niestety nie przymierzałem. Bez tego nie kupiłbym mimo wszystko kasku. A AGV sam kupiłem, jeżeli tylko minie to uwieranie w uszy przy zdejmowaniu, będzie OK. Dodam, że w Sokole w AGV RC5Pro jeździ kilka osób, niby nic ich nie uwiera, niemniej mnie uwierało jak oddawałem do malowania, co doprowadzało mnie do wściekłości. Zobaczymy w tzw "praniu".

Do AGV jest ponadto chyba lepszy dostęp do części zamiennych - daszków, wyciółek, wlotów powietrza itd.

Acerbisa bym chętnie kupił, gdybym mógł go wcześniej przymierzyć. Brałbym go głownie dlatego, że inni nie mają.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...