Skocz do zawartości

Kaski i gogle enduro/cross...


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was użytkował może kask HJC? Może ktoś miałby coś do powiedzenia na temat tego kasku. Właśnie zamówiłam teraz taki i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej niż podstawowe katalogowe informacje. Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX6 Lazera to na prawdę bardzo dobre kaski, sama jeżdżę w starszym modelu tzn. w MX5 i jestem z niego bardzo zadowolona. Polecam.

Też mam MX-5 i jestem z niego zadowolony, jedynie płetwa odpadła bardzo szybko i nawet nie wiem kiedy i gdzie.

Tylko, że ja mam modelz 2003 roku który waży 1400g a MX-6 1250g więc może czas na zmiany tymbardziej że jest teraz na niego dobra cena.

 

Co do gogli to miałem Progripy takie najprostsze z pojedynczą szybką ale je utopiłem w bagnie na poligonie i zakupiłem Scotty 89X Enduro z podwójna szybą.

Na początku myslałem, że Scootty są dużo lepsze bo przedewszyskim nie parowały tak jak te poprzednie co było efektem oczywiscie podwójnej szybki.

Ale po dłuższym używaniu (jeden sezon) okazują się mało wytrzymałe, pianka mi się rozdziera i szybka rozdwaja na końcach co powoduje nabieranie kurzu, no i uciskaja trochę nos.

Trzeba będzie je jak najprędzej zmienić i zastanawiam się nad powrotem do Progripa i dokupieniem do niego podwójnej szyby bo chyba w standardzie nie ma przynajmniej w tych podstawowych i srednich modelach.

Na + Progripa przemawia jeszcze to, że jego wszystkie szyby mają możliwośc montowania zrywek bez dokupywania jakichś dodatkowych pierdułek.

 

Mam tez rekawice Scotta Anheim 2005 i nie powiem bo sa dość wygodne ale też zaczęły sie sypać po jednym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem progripy i wyglądają bardzo solidnie pod względem wykonania szyba jest typu light sensitive czyli troche ciemnieje pod wpływem światła, no i oczywiście jest miejsce na szybie na zrywki, gumka z paskami silikonowymi, no i jedna wada dla ludzi któży w terenie lubią sie pokazać na gumce niema loga tzn jest ale lekko wytłoczone mi to osobiście nie przeszkadza, bo jak to mawiał muj kolega na wyglądzie sie nie jeździ :D

 

a co do lazera MX6 to jest to naprawde dobry kask kumpel jeździ w nim jakoś już cztery miechy i mówi że sie sprawuje świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko dotyczące kasków: kupiłem gogle SCOTT Enduro 89 X i chciałbym kupić kask UVEX CX czy będzie to ze sobą współgrało?

 

Przymierzałem gogle do kasku kumpla i do jego nie pasują, bo lekko opierają się o ścianki boczne.

Kask chce kupić przez internet dlatego nie mam jak przymieżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem gogle do kasku kumpla i do jego nie pasują, bo lekko opierają się o ścianki boczne

 

może twuj kumpel ma jakiś dziwny ten kask :> gogle sa robione zazwyczaj tak ze pasuja do kasków typu enduro/cross a scotty napewno do takich należa więć myśle że napewno bedą pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...