Skocz do zawartości

chce kupić IŻa Kilka pytań


motor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja kilka słów, bo choc sam coprawda nie miałem, ale troche w tym grzebałem, bo koleś miał. Iż 49 cieszy się najwieksza estyma, z racji swojej klasycznej linii i podobieństwa do Dekawki. Iż 56 Planeta i późniejsze Jupitery, to juz były dość siermiężne maszyny dla wsi. Wykonanie ich jest typowe dla sowieckiej techniki, niedokładne, słabe materiały, kiepka elektryka. Ale sprzęt jest prościutki w budowie, jak bawiłeś się juz z innymi dwusuwami. dasz se radę spoko. Dobrze wyremontowany, jeśli ma paliwo i iskrę na świecy, to raczej jedzie i nie jest łatwy do zarżnięcia. Ale jak ze wszystkimi rusami- nie znasz dnia ani godziny kiedy Ci coś walnie. To tyle na razie.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sobie poradzisz. To co jest istotonie to dokładna regulacja także regulatora napięcia - wtedy na oryginalnej elektryce można jeździc całyczas na światłach pradu wystarcza - o ile jeździ się na żarówkach o mocy takiej jak podana w instrukcji.

Istotne jest też przy kupnie aby zwrócić uwagę na skrzynię biegów czy działa prawidłowo - czesto karter jest składakiem z różnych silników (połówki i dekiel skrzyni biegów) skrzynia wtedy nigdy nie zadziała poprawnie bo otwory na łożysja nie będą współosiowo.

Łatwo to poznac bo każdy element ma nabity numer - jezeli wszystkie maja ten sam to powinno być ok.

p.s.

Skrzynie można zdemontować bez wyjmowania silnika z ramy - jak w moto GP :-D

 

Swoją droga Iż 49 to zajebisty motorek - mam nadzieję że kiedyś znowu wejdę w jego posiadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pamiętam że kiedyś poisaliśmy o Iżach ale czemu nie pisać dalej 8) .Jeździłem Iżem z 1957roku po lekkich modyfikacjach polegających na założeniu cylindra i głowicy od Iż 56.Jakoś lepiej się zbierał przy wyprzedzaniu ciężarówek hehe.Przez dwa lata jazdy tylko raz mi stanoł na drodze bo odkręciła się śruba od kowadełka i zwiększyła się przerwa...Sprzęt nie wymagający nadmiernej uwagi i zdolności warsztatowych.MAłe spalanie, kultowy wygląd i ten odprężnik na paradach 8)

Chcesz ruska mało palącego i ładnego to kupuj Iża 49

Pozdro ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........teraz sie zgadzam, 56 w rzeczywistosci wygląda gorzej od 49 8O

ten który widziałem był w opłakanym stanie bez akumulatora, po wielu pprzeróbkach, sporo częsci nieoryginalnych:kierownica,lampa..)

zrezygnowałem..........

pomimo ze mało sie udzielam na forum..

jestem posiadaczem CZ 350,wsk 125, MZ tropika 250(od jakiś 6-7 latek) ,wszystkie motorki stan bdb/db :) , każdą maszyne naprawiam sam, a zaczynałem od poziomu wsk której to niewiedziałem jak odpalić ,gdzie sprzęgło ,gdzie sie zmienia biegi itp.itd .....

musze jednka przyznac ze powoli zaczynam miec dosyć ,to moze zaduże slowo :) motorków pochodzenia demoludowego 2t.......

mysle o japończyku.........

 

Ale to jusz dyskusja na inne ,długie tematy.....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...