Skocz do zawartości

Rożnice miedzy Mz ETZ 250 i 251


adamuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

251 ma ta sama dlugosc co 250. mowa tu o rozstawie osi (kol). roznica moze byc z 3cm, ale to zalezy od wyciagniecia lancucha. 251 ma wiekszy kat pochylenia glowi ramy, stad jest krotsza pod bakiem i dlatego wydaje sie mniejsza (bo w tym miejscu jest). jezeli chodzi natomiast o siedzisko to jest prawie tej samej dlugosci, przy czym 250 zakonczone jest spadkiem na zewnatrz a w 251 do srodka przez co znowu wydaje sie krotsze. 251 zawsze maja zaplon elektroniczny (przynajmniej powinny). maja inny cylinder, kolanko i tlumik. o kole z tylu mowic chyba nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etz 251 - zdecydowanie krótsza przez co:

- na 1 w dwie osoby przy kręceniu do 5000obr wstaje na koło

- na zakrecie przy ostrym dodaniu gazu tył może wyprzedzic przód

- jadąc w 2 osoby przód jest odciążony a tył konkretnie dociążony a na zakrętach to wiadomo co się moze stać...

- mało stabilna na prostych przy większych szybkościach

-zajebiście zwrotna

etz 250 zdecydowanie dłuższa przez co:

- trudniej ja na koło postawić

- kanapa 2,5 osobowa :buttrock:

- stabilna na prostej i w zakretach

- 10kg cięższa od 251 (czuc to szczególnie w terenie)

- długa i mały promień skrętu a co za tym idzie jak wewalisz sie nią w jakis wąski zaułek to się troche odreptasz i omanewrójesz niczym sie z tamtąd z nią wydostaniesz (np. w korku między autami)

 

osobiście polecam etz 250. mimo jej wad wole ją od 251( przez to że jest krótka). dobrze się nią hula po asfalcie i w lekkim terenie. dużym plusem jest właśnie ta stabilność.

pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etz 251 - zdecydowanie krótsza

etz 250 zdecydowanie dłuższa przez co:

- 10kg cięższa od 251 (czuc to szczególnie w terenie)

- długa i mały promień skrętu a co za tym idzie jak wewalisz sie nią w

 

osobiście polecam etz 250. mimo jej wad wole ją od 251( przez to że jest krótka. dużym plusem jest właśnie ta stabilność.

pozdro

 

Troche sie pogubiłem :?

Jest lepsza w tern bo waży 10 kg więcej 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dla mnie 250 w teren też jest lepsza' date=' 251 jakoś się dziwnie prowadzi (może kwestia przyzwyczajenia), a poza tym kostka na 16 jest jak dla mnie trochę śmieszna.[/quote']

 

smieszna to jest mz etz w teren buhahahahah :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...