Skocz do zawartości

Jak kupić nie przerejestrowany motocykl ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie motocykl, ale obecny właściciel jeszcze go nie przerejestrował.

Ma tylko opłaconą umowe kupna-sprzedaży w Urządzie Skarbowym.

1. Jak w tym wypadku kupić to moto w obecnym stanie i mieć spokojną głowę ?

2. Obecny właściciel może zarejestrować moto ale będzie miał miękki dowód, czy z takim dowodem mogę go kupić bez ryzyka ?

3. Opcja trudniejsza jeśli chciałbym go na raty wziąć i sam załatwić

wszystko w banku to bank uzna miękki dowód ?

Proszę o jakieś porady bo na twardy dowód trzeba czekać prawie 2 tyg , a to baarrddzzooo długo :P

 

Pozdrawiam

Darek - bez moto zbyt długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na miękki dowód nie mozna ani kupowac ani sprzedawać powinna byc na nim adnotacjia nie służy do sprzedaż czy coś takiego dokładnie juz nie pamiętam. Poza tym możesz bez przeszkód kupić motocykl od tego gości bo on jest jego prawowitym właścicielem przeciez ma umowę zakupu a to czy zarejestrował czy nie nie ma większego znaczenia bo i tak będziesz miał swoje papiery.

Ja jakiś czas temu chyba ze 6lat wstecz kupiłem motor od gościa w ten sposób i nie było żadnego problemu ważne żeby był ciągłóść w umowach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupywałem Hondę to właściciel jeździł na dowodzie rejestracyjnym poprzedniego własciciela ale wiadomo że tak nie można poruszac sie cały czas trzeba przeresjestrować. Ten właściciel co od niego kupiłem miał ten poprzedni dowód i umowę kupna sprzedaż ale podbitą przez urząd skarbowy. Więc wszystko było okey. Gdy kupowałem Honde to otrzymałem umowę kupna sprzedaży podbita wraz z dowodem rejestracyjnym od poprzedniego właściciela i normalnie musiałem sporzadzic umowe z obecnym własicelem. Wszystko było legalne i nie było co sie bać. Dobrze że miałem kuzyna który juz raz tak kupował moto bo mi doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miękki dowód nie mozna ani kupowac ani sprzedawać powinna byc na nim adnotacjia nie służy do sprzedaż czy coś takiego

 

Zerkam w mój nowy, wydany w piatek miękki dowód i - NIE MA ŻADNYCH ADNOTACJI O ZAKAZIE SPRZEDAŻY!

Miękki dział jak normalny, tylko przez okreslony okres (30 dni + ewentualne przedłuzenie). na miękkim dowodzie jeździłem za granicę, i to przed wejsciem do unii.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...